Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Problema Arkana cu driving eco, Bilanț trafic

Cameleonul53
post 12 Dec 2022, 16:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 12 December 22




Buna ziua, dețin un model Arkana etech hibrid din 2021 si tot de un an am și această problemă la mașină. In cartea mașini la modul eco de condus are o opțiune driving eco (vedeți pozele) care iti arata un bilanț de trafic din punctul A in punctul B. Adică iti arata distanța parcursa pe benzina și distanța parcursa electric, cum ai accelerat, cum ai frânat si la urma iti da o nota de la 1 la 100 in funcție de stilul de condus. Si aici apare problema, masina mea nu are in tableta sau navigația masinii acel program driving eco, dar informațiile din bilant le afișează pe tableta cand vrea masina sau când are ea chef. De 1 an cei din service din Constanța dau din coate că nu stiu care este problema. Alta problemă este ca versiunea doar pe benzină are aceasta aplicație driving eco in tabletă (ptr ce)????
Oare cum se poate rezolva această problemă, mai are cineva această problemă??? As dorii ca cei care au modelul etech hibrid să mă contacteze, mulțumesc frumos


--------------------
Renault Arkana 2021 etech hibrid - CT32ACL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myreno4me
post 12 Dec 2022, 20:20
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.508
Joined: 18 May 17




Problemele de acest gen le rezolvi reclamand oficial pe email la legal.romania@renault.com, voceaclientului.renault@ voceaclientului@dacia.ro.
Eu asa am rezolvat inclusiv schimbarea ranforsarii scaunului, curatarea placutelor de frana, schimbarea amortizoarelor.
La reprezentanta te plimba fiindca e pe vorbe, cand ai scris se schimba datele problemei.
Daca mergi la baieti sa iti umble in tableta sa spui la revedere garantiei si remedierii problemei in reprezentanta !


--------------------
Megane IV 1.2 TCE 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 10:41
Dacia