Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Dacia Lodgy Laureate 7L 1.5 dCI 110 CP

vijelie
post 5 Jul 2012, 21:49
Post #121


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Vreau sa aflu momentul in care un posesor de masina noua considera ca obiectul a devenit cazan.

LE Scuza-ma ca iti deturnez topicul, sa o folosesti sanatos.

This post has been edited by vijelie: 5 Jul 2012, 21:50


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 5 Jul 2012, 22:07
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




QUOTE(vijelie @ 5 Jul 2012, 22:44)
O Dacie noua in ce moment devine cazan?
*



parerea mea avand in vedere ca am avut logan nou, este ca momentul in care devine cazan este iesirea de pe linia de fabricatie.
EDIT: daca te refereai la dacia, parerea mea este aceeasi, caci am avut si dacie noua .

This post has been edited by l@u: 5 Jul 2012, 22:09


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 5 Jul 2012, 22:09
Post #123


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(vijelie @ 5 Jul 2012, 22:49)
Vreau sa aflu momentul in care un posesor de masina noua considera ca obiectul a devenit cazan.

LE Scuza-ma ca iti deturnez topicul, sa o folosesti sanatos.
*



Nu ai de ce sa-ti cer scuze, discutia e libera.
Eu consider ca o masina devine cazan si in functie de cum o intretii. De exemplu i-am luat sotiei din Germania in 2006 un Renault Clio Bicorp fabricatie 2005 cu 18.000 km la 9 luni de la inscriere , pretul nu are prea mare importanta, de fapt l-am luat pt mine, dar mi-a fost arestat cand l-a vazut si s-a plimbat cu el. I-am facut service-uri conform cartii de service, are multe dotari si a ajuns pana acum la 110.000 km, nu il consider inca a fi cazan, dar daca nu l-as fi intretinut clar il consideram cazan. Pe langa service-uri conform cartii de service tot ce am schimbat la el a fost un set de bobine de inductie, problema cunoscuta la aceste masini + un cauciuc, janta si 2 bucse + bieleta antiruliu pe drepta fata din cauza unui inconstient care a intrat in depasire si a venit din contrasens si daca ea nu iesea de pe sosea sa-l evite, (in afara soselei nu a mai reusit sa evite un bolovan cu dreapta fata) astazi nu stiu daca mai scriam pe forum, deci pagube minime.


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 5 Jul 2012, 22:12
Post #124


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(klandestin @ 5 Jul 2012, 23:09)
i-am luat sotiei din Germania in 2006 un Renault Clio Bicorp fabricatie 2005 cu 18.000 km la 9 luni de la inscriere
*


Cel din semnatura?


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 5 Jul 2012, 22:12
Post #125


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Acuma depinde de fiecare ce crede ca inseamna "cazan".

This post has been edited by vijelie: 5 Jul 2012, 22:13


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 5 Jul 2012, 22:19
Post #126


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(l@u @ 5 Jul 2012, 22:16)
grecule mai baga sagetile alea in tolba ca nu tine !
*


Nu-s mă săgeți. Omul și-a luat din banii lui Lodgy nou, că s-a gândit că-l coafează. Care-i problema, ți-a furat din curte?

Mie-mi place de fumăcios cum arată pentru anii lui și kmp lui, dar nici așa, să-mi zici că-i vehiculul ideal pentru caravana din turul franței.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 5 Jul 2012, 22:20
Post #127


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(cdadan @ 5 Jul 2012, 23:12)
Cel din semnatura?
*



Da cel din semnatura.

Si pentru a-mi continua ideea de mai sus pt a nu mai da edit ca am fost intrerupt (s-a descarcat laptop-ul), in momentul cand Clio va fi depasit din pct de vedere a dotarilor sau va fi intr-o stare mai precara si va costa prea mult sa-l pun la pct il voi considera 100% un cazan. Am folosit Clio ca si exemplu pt ca fost cea mai noua masina din secondurile achizitionate pana acum. O masina aproape noua, dar nu a fost chiar aceea din povesti pt ca proprietarul era de aceeasi varsta cu mine si mi-a spus ca dupa primii 5.000 km a obisnuit sa o mai calce.


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 5 Jul 2012, 22:25
Post #128


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(klandestin @ 5 Jul 2012, 23:20)
Da cel din semnatura.
*


nedumerire.gif

untitled.JPG ( Size: 154.97k ) Number of downloads: 2855


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 5 Jul 2012, 22:25
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




grecule se pare ca ai confundat topicu' cu ala a lu'sting!
nu o mai face pe mironosita ce dreaq
eu stiu ca are potential topicul dar nu ma lua de fraier.
daca base e jucator tu esti echipa completa .




PS: gata am incheiat . discutia poate continua si ca monolg


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 5 Jul 2012, 22:26
Post #130


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Bine mă, cum zici tu.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 5 Jul 2012, 22:30
Post #131


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(cdadan @ 5 Jul 2012, 23:25)
nedumerire.gif

untitled.JPG ( Size: 154.97k ) Number of downloads: 2855

*




Ai perfecta dreptate, greseala mea...corectez, i-am luat sotiei in 2005 un clio din 2004 cu 18.000 km la bord la 9 luni de la inscriere. L-am facut un an mai nou...scuze. Si dupa cum am spus mi-l luasem mie, dar s-a confiscat smile.gif

This post has been edited by klandestin: 5 Jul 2012, 22:31


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 5 Jul 2012, 22:31
Post #132


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(klandestin @ 5 Jul 2012, 23:30)
L-am facut un an mai nou...
*


Să-ți fie rușine!


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 5 Jul 2012, 22:35
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(Markos @ 5 Jul 2012, 23:31)
Să-ți fie rușine!
*



Mare rusine, nu cred ca voi suporta o astfel de rusine. Ma duc sa-mi fac seppuku, pe multi i-as face fericiti. smile.gif


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 5 Jul 2012, 22:39
Post #134


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




Adica vrei sa te tai pe burta.
Vezi sa nu fie prea adanc. Acum se poarta zgarieturile.


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 5 Jul 2012, 22:53
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




Corect, dar eu n-am fular Burberry,deci va trebui sa ma abtin si voi dezamagi pe cativa.


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 6 Jul 2012, 10:46
Post #136


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




felicitari pentru masina noua. Nu mai pune urechea la ce zic astia cu masina noua vs SH si nici la ce zice l@u in legatura cu spatiu.

Fiind posesor de MCV luat de nou te inteleg perfect in ambele privinte. Bine.. eu mi-am luat masina mare ca sa compensez niste neajunsuri fizionomice dar intre timp am descoperit linistea in ceea ce priveste spatiu atunci cand plec pe undeva. Vorba ta, 2 bicilete, 4 oameni + bagaje si tot stai linistit ca intra.

Cumpararea de noua a masini aduce automat placerea de a te basi (scz) primul in masina. Cand alterezi mirosul masinii noi cu un damf romanesc, traiesti o senzatie pe care doar cosmonautii poate o mai traiesc. Dar secondhandistii n-au de unde sa stie acest lucru. Ei sunt privati de astfel de placeri. E ca si cum ai participa la petrecerea Playboy, chiar la Playboy Mansion, iar ei se uita la TV.

Pe langa asta, o Dacie noua iti da siguranta pentru primii 80-100k km pe care un VW SH-ul nu o da, dar din nou, de unde sa stie ei?

Daca nu-mi pica pata pe Hilux, ma infigeam la un Lodgy... desi exterior e urat cu spume. Dar, tu la volan nu vezi masina din exterior... wink.gif


Bafta multa!


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Jul 2012, 10:53
Post #137


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(klandestin @ 5 Jul 2012, 22:19)
Asta ca sa vezi ce poate insemna un second
*
Generalizezi, vinovatul este unul singur.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 6 Jul 2012, 11:38
Post #138


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(skija @ 6 Jul 2012, 11:46)
Cumpararea de noua a masini aduce automat placerea de a te basi (scz) primul in masina.
*


Te-ai intrebat vreodata cam cate funduri au stat pe scaunul ala inainte ca masina sa ajunga la tine? rolleyes.gif


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 6 Jul 2012, 12:27
Post #139


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(IRONICK @ 6 Jul 2012, 11:53)
Generalizezi, vinovatul este unul singur.
*




Nu generalizez...am spus "ce poate reprezenta un second", doar unul (hai vreo 4-5 pe care le stiu) nu m-am referit la toate second-uri, scuze daca s-a inteles gresit, eu am/am avut numai masini second pana la Lodgy de care sincer am fost multumit de ele, dar am avut noroc pot spune pt ca nu am avut probleme decat marunte. In grupul meu de cunostiinte majoritatea au seconduri, aprox 20% masini noi, cei cu masini noi nefiind uzate 0 probleme, cei cu seconduri sunt vreo 4 (din multi int-adevar) pe care pot sa-i dau exemplu ...Ford Focus 2008- bagat aproape 4000 euro in masina, intr-adevar masina acum e impecabila dpdv mecanic, de la 5500 euro ajuns masina la 9500 in vreo 8 luni (asta e mai ghinionist, inainte a mai bagat 2500 intr-o VectraB si tot i se oprea motorul in mers si a vandut-o pana la urma, dar cred ca si mecanicii lui sunt de vina), BMW 525 - 2001 - picat caseta de directie (pusa apoi second cu vreo 2800 lei , picat si aia, acum nu poate merge peste 100 km/h ca-i sare volanu' din mana)+ clima + ceva prin bord + mai niste maruntisuri - bagat in ea pana acum in jur de 1500 euro si e carpita cu second-uri si degeaba exterior arata bine ca mecanic e vraiste, Ford Mondeo - 2004 - picat cutie viteze, rupt vibrochen (s-au crucit multi cand au auzit), picat injectoare de doua ori, picat pompa injectie de doua ori, rulmenti etc - mecanic impecabil acum, bagat peste 5000 euro in masina, A4 - 2004 - bagat 1000 euro in directie + altele pe care nu le maistiu acum, Golf 4 -1.9 TDI 136 CP - bagat vreo 2000 euro pana acum in el, picat recent turbina, intercooler si o planetara. Toate de mai sus sunt diesel si toate au inceput cu problemele in jur de 200.000 km. Acestea sunt cazuri nefericite pe care le cunosc eu cu second-uri in grupul meu de prieteni/amici/cunostiinte.
Asta nu inseamna ca toate second-uri sunt naspa, nici nu pot sa afirm asa ceva, repet am avut doar second-uri pana acum si nu am avut pb, doar una singura a facut 200.000 km la mine , benzinara si incepuse sa se dea la ulei, in rest fara probleme. Deci nu generalizez, am prezentat doar cateva cazuri cunoscute de mine.
Nici unul dintre ei nu se crede pilot de raliuri, folosesc masinile zilnic si conduc normal si mai tin sa mentionez ca Mondeo, A4 si BMW au fost achizitionate cu ceva ani in urma (2006-2007) cand au costat intre 10.000 si 14.000 euro.

LE: Si sunt sigur ca pe viitor o sa mai achizitionez masini second (cand va trebui sa schimb una din cele pe care le folosesc acum zilnic eu sau sotia), ca ma atrag ceva masini care de noi depasesc 35.000-40.000 si astea chiar nu ma lasa inima si buzunarul sa dau atatia bani pe o masina. (Nu am de gand sa fac credite/leasing-uri pt achizitionarea unei masini si fug cat se poate de ele)
In cazul de fata am facut un topic despre o masina noua (nu ca sa ma laud ca mi-am luat masina noua, ci pt a prezenta ceva si poate a fi de folos cuiva in viitor), Lodgy, pe care am achizitionat-o pt ca am vrut MPV nou pt ca pe asta nu o voi schimba curand, fiind achizitionata ca a treia masina a familiei, multi nu au inteles nici conceptul de a treia masina si m-au luat peste picior cand a spus ca e mai mult de week-end/concediu, mi-am asumat aceste riscuri cand am inceput topicul si incerc sa explic fiecaruie civilizat, in parte motive etc. Dar nu va puteti kk in gusturile omului, ( cum eu nu m-am luat de masinile voastre si nu le-am facut cazane, dulapuri etc, nu v-am spus ca v-ati luat second-uri pt ca de atat ati avut bani, e problema fiecaruia ce face cu banii lui) fara sa va asteptati la replici, cred ca pana acum a fost destul de civilizat si incerc sa raman asa si in continuare cu mici replici mai acide pt condimentarea topicului smile.gif
Din cauza directiei pe care a luat-o discutia nici nu am spus prea multe despre update-ul la MediaNav, dar poate voi reveni asupra lui si poate va fi cuiva de folos.
In scurt timp sper sa incerc sa rezolv problema si mai neortodox cu MediaNav, dar sa-mi permita timpul.

Si o rugaminte am si eu, incercati va rog sa nu mai scoateti parti din discutie a caror sens se schimba in afara contextului.

This post has been edited by klandestin: 6 Jul 2012, 13:15


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skija
post 6 Jul 2012, 12:36
Post #140


proud not to be american


Group: Members
Posts: 513
Joined: 5 January 05
From: Bucharest/Buzau




QUOTE(Hack @ 6 Jul 2012, 11:38)
Te-ai intrebat vreodata cam cate funduri au stat pe scaunul ala inainte ca masina sa ajunga la tine? rolleyes.gif
*



da ba.. da conteaza ca esti propretar si macar stii ca aia care au stat inainte erau imbracati in salopete smile.gif


--------------------
LOGAN MCV 1.5dci 2007 - BZ 80 SKJ
decat o viata Cioran, mai bine o zi Van-Damme...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Jul 2012, 06:41
Post #141


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(klandestin @ 6 Jul 2012, 13:27)
Golf 4 -1.9 TDI 136 CP
*


Ups. Iar trebuie sa te trag de maneca. Unde ai gasit 1.9 de 136 cai? huh.gif


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 7 Jul 2012, 07:26
Post #142


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




O fi cipuit.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 7 Jul 2012, 10:32
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(cdadan @ 7 Jul 2012, 07:41)
Ups. Iar trebuie sa te trag de maneca. Unde ai gasit 1.9 de 136 cai?  huh.gif
*




Corect, din viteza mai fac unele greseli. Merci pt atentionare, la a treia va trebui sa dau obligatoriu o bere. E Golf4 - 131 CP - 6+1 trepte, nici nu am observat ca am scris 136 CP.


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Jul 2012, 11:04
Post #144


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(klandestin @ 6 Jul 2012, 13:27)
Din cauza directiei pe care a luat-o discutia nici nu am spus prea multe despre update-ul la MediaNav, dar poate voi reveni asupra lui si poate va fi cuiva de folos. In scurt timp sper sa incerc sa rezolv problema si mai neortodox cu MediaNav, dar sa-mi permita timpul.
*
Pana acum il cracuiam daca imi puneam mintea cu el. Incearca sa vezi structura directoarelor, hartile nu sunt criptate.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klandestin
post 7 Jul 2012, 23:08
Post #145


Membru incepator


Group: Members
Posts: 47
Joined: 15 November 07
From: Resita




QUOTE(IRONICK @ 7 Jul 2012, 12:04)
Pana acum il cracuiam daca imi puneam mintea cu el. Incearca sa vezi structura directoarelor, hartile nu sunt criptate.
*



Rezolvarea MediaNav nu reprezinta o prioritate pt moment, speram ca raspunsul meu din 02.07.2012, 13:22 sa fie suficient pt a intelege asta. Dar daca maine nu voi pleca niciunde, pt ca in acest week-end am cam ramas acasa deoarece am avut azi mult de lucru, o sa vad desprece e vorba. Ca info in folderul content/map sunt obisnuitele fbl-uri si pe langa ele. md5 si .stm cu denumirea fbl-ului care contin info, instructiuni si comenzi, cu .md5 nu e pb, .stm am intalnit doar pe MS Exchange Server si la prima vedere contine niste date despre fisierul fbl (dimensiune header, content) + comenzi de copiere (gen .bat). Nu am avut timp sa testez ce am facut pt Hu, At si De sa vad daca functioneste, dar incerc maine , daca plec poate iau laptopul cu mine si testez, nu promit, dar daca testez te anunt ce si cum.


QUOTE(klandestin @ 2 Jul 2012, 13:22)
Teoretic nu ma opreste nimeni, practic ma omoara timpul.
Stiu ce trebuie sa fac, am actualizat peste 100 de sisteme de navigatie (PDA/PNA,auto,telefoane). Stii cum e cu pantofarul care nu are pantofi, la mine din 2 laptopuri si un desktop functioneaza ok doar laptopul sotiei (m-a amenintat ca o sa mananc si o sa dorm in oras daca nu-l reinstalez), in septembrie se fac 2 ani de cand trebuia sa rezolv desktopul, dar cum nu e prea folosit nu l-a rezolvat, iar laptopul meu personal merge ca o rasnita, dar momentan imi fac treaba cu el, deci pana nu cade e ok. Asa ca daca stiti pe cineva sa-mi rezolve si mie PC-urile si sa vada ce si cum cu actualizarea hartilor pe masina...e binevenit  biggrin.gif Eu am reusit sa descarc si sa instalez app de pe site-ul Dacia pe laptop, un stick de 8 Gb nu a vrut sa-l recunoasca navi, celalalt e plin cu muzica, nu am apucat sa testez cu el. Poate cand o sa-mi iau concediu, dar sincer cand ajung acasa (de obicei tarziu) nu-mi mai arde de pc-uri, servere, retele, automatizari, navigatii etc si incerc sa ma bucur de fetita mea care tocmai a implinit 10 luni in week-end.
*




This post has been edited by klandestin: 7 Jul 2012, 23:09


--------------------
Renault Clio Bicorp 1.4 16V 72 Kw 2004 - CS-05-EBD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Jul 2012, 07:32
Post #146


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(klandestin @ 8 Jul 2012, 00:08)
speram ca raspunsul meu din 02.07.2012, 13:22
*
L-am citit mai, era vorba de curiozitate. Pe naviextras astia dau doar harti (si alea vechi - 2011 Q4), nimic despre fda, 3dc, 3dl, dem sau ftr. Nici vorba de hsp sau hnr. Bine ca are Dacia Dealer POI. radmasa.gif


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 19 Jul 2012, 07:32
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 820
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




Ai o poza cu portbagajul cu al treilea rand de scaune montat? Sunt curios cat spatiu mai ramane. Pe dacia.ro zice ceva de 206dm3


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prodanionut
post 19 Jul 2012, 12:30
Post #148


nemultumit


Group: Members
Posts: 29
Joined: 8 June 06
From: Constanta




salut, sa o stapanesti sanatos si fara probleme tehnice.
am o curiozotate in treapta a 6-a la 130km/h cate rpm ai. multumesc anticipat.


--------------------
daewoo matiz 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prodanionut
post 24 Jul 2012, 12:13
Post #149


nemultumit


Group: Members
Posts: 29
Joined: 8 June 06
From: Constanta




are cam 2200 rpm.


--------------------
daewoo matiz 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 24 Jul 2012, 14:36
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Sa o stapanesti sanatos.
O intrebare as avea, de ce in poza de mai jos ai aprins martorul antipoluare/motor ?!

2.jpg


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 20:19
Dacia