Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Demontare bara protectie fata, Cum se face?

sorinmac
post 20 May 2007, 22:06
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 4 March 05




Am cautat prin topicuri si nu am gasit nicaieri mentionat.
Am cumparat masina cu niste zgarieturi pe bara de protectie fata, de care as vrea sa scap. Am pe cineva care mi-o poate vopsi la un service bun, dar din punct de vedere al timpului si al costurilor implicate m-a sfatuit sa o dau singur jos, sa-i dau jos bandourile si ce mai e pe acolo si sa o duc asa sa o vopseasca. OK am zis, dar habar nu am care ar fi pasii corecti, si cel mai bun mod de demontare a acestei bari fara sa ma umplu de nervi, si mai important, fara sa stric nimic.
Rugamintea mea este, in caz ca cineva a facut treaba asta, sa-mi spuna si mie cum se face simplu si fara batai de cap, ce suruburi sau alte sisteme de prindere are, sa pot intra in actiune cu sanse de reusita charge.gif
Multumesc.


--------------------
Renault Laguna II 1,9 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
przamfiri
post 21 May 2007, 19:29
Post #2


Membru in crestere :}


Group: Members
Posts: 1.606
Joined: 2 May 07
From: Moreni




deci :se scot doapele de la aparatorile de noroi fata (o sa le vezi daca te uiti sub aripi ) sa le scoti usor caci unul costa 4 roni wink.gif inlaturi usor aparatorile si vezi chiar langa coltul farului pe interior ai doua suruburi care merg desfacute cu cheia de zece,il desfaci doar pe cel ce tine bara,unul tine bara,unul tine aripa apoi se desfac suruburile de dedesupt,vezi ca sant langa scut jos,care leaga aparatorile de bara )
Fa totul cu rabdare,este simplu.
vezi jos ai si niste poze ,

This post has been edited by przamfiri: 21 May 2007, 21:08

Attached thumbnail(s)
21052007_003_.jpg ( Size: 52.41k ) Number of downloads: 233
21052007_004_.jpg ( Size: 54.74k ) Number of downloads: 249
21052007_005_.jpg ( Size: 51.91k ) Number of downloads: 236
21052007_006_.jpg ( Size: 35.11k ) Number of downloads: 229


--------------------
renault laguna II expression 2001 19dci 120 cp DB-06-FPO si renault twingo 1998 1124cm PH-21-JOK
rabdator,iertator,iubitor....
nu este sluga mai mare decat stapanul sau...:}
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 11:48
Dacia