Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

Lexus IS 220d, primul diesel

Avani
post 8 Aug 2019, 19:12
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Mersi frumos.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Aug 2019, 19:15
Post #32


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Gaura din spatele cotierei este pentru skiuri.
Greutatea masinii de care zici ca se simte la franare este, de fapt, generata de senzatia de frana spongioasa...tipically Toyota...cand am condus prima data Avensisul, mi s-a parut ca nu are frane...desi, de fapt, masina franeaza excelent...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 8 Aug 2019, 20:02
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Exact, frânele mi se par ok, însă prima senzație e că nu frânează bine. Oricum e în final și o chestie de obișnuință.
O altă chestie pe care am omis-o la contra, e cursa lungă a ambreiajului și faptul că se apasă destul de greu pedala. Astea le spun în comparație cu peugeot-ul pe care îl dețin. După ce cobor din Lexus și mă urc în Peugeot, obișnuit cu duritatea pedalei de la Lexus, când apăs pedala la Peugeot, am impresia că o să dau gaură în spatele pedalei.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 8 Aug 2019, 20:47
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Japonezii inca fac masini. Trebuie toate comenzile actionate ferm. De cate ori nu am ramas in intersectie ca nu apasam cum trebuie ambreiajul.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 8 Aug 2019, 20:54
Post #35


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Probabil, dar acum vorbim de o mașină de 12 ani. Oare cate piese mai împarte modelul asta cu echivalentul 2019?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 8 Aug 2019, 21:05
Post #36


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Pentru pedala de ambreiaj, prima data schimba lichidul de frana si vezi daca se amelioreaza. Daca nu, ambreiajul e spre final. La a mea, aveam pedala cam tare pana sa ma lase cutia. Dupa ce am patit pocinogul cu cutia si am schimbat kitul complet de ambreiaj, pedala e ca un fulg. Cu ocazia respectiva am schimbat si lichidul de frana, de aia nu stiu daca pedala era tare doar din cauza de lichid sau si de ambreiaj pe duca...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 8 Aug 2019, 21:24
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.458
Joined: 21 April 07




Multi km fara probleme! Este o masina frumoasa..am condus in urma cu ceva timp un is250 din 2006, automat...eleganta masina. Sonorizarea este de top cel putin la cele cu navi...mark levinson, la echiparea ta n am idee ce firma este.


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 8 Aug 2019, 21:25
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




O să văd, ideea e că ambreiajul nu ține deloc sus și nici nu patinează. Am mai condus 2 modele similare și la fel ținea ambreiajul, oarecum deduc de aici că nu ar fi musai o problemă ci că așa e el, trebuie apăsat mai cu forță.
În rest îmi place mașina și la interior. Comenzile sunt destul de ergonomice și ca să le operez pe toate, nu e nevoie să mă întind după nimic. Sunt toate cam pe unde ar trebui să fie, la o întindere de jumătate de braț.
Scaunele sunt incredibile, reglajul lombar deosebit. Ventilația pe căldura asta e mirifică. În blugi sau pantaloni mai groși nu prea se simte, însă e folositoare că nu mai frige așa tare scaunul, în niciun caz nu e utilă la răcorire, adică tot mi se încinge spatele.

Le: @speedman: mulțam. Și asta stock se aude foarte bine, sunt mulțumit de ea. Nu am ce investi aici.

La o scanare rapidă, pare că e totul ok.
Screenshot_20190808_175410.jpg ( Size: 243.46k ) Number of downloads: 913


This post has been edited by Avani: 8 Aug 2019, 21:32


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul_bipolar
post 8 Aug 2019, 22:20
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.667
Joined: 23 July 08




Misto masina! S-o stapanesti sanatos.


--------------------
Toyota RAV4 HSD Elegance 2018
Toyota Highlander HSD Exclusive 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 9 Aug 2019, 08:09
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Mersi frumos.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 9 Aug 2019, 08:11
Post #41


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sa stapanesti sanatos "BMW"-ul!
Lasa ambreiajul in pace, invata-te cu el si aia e.
Cand o crapa, il schimbi si aia e.



--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flatron
post 9 Aug 2019, 09:44
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 551
Joined: 10 September 15




Foarte fain arată, să o stăpânești sănătos! smile.gif


--------------------
Renault Megane GT 2018 205CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 9 Aug 2019, 10:05
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Va foarte multumesc.
O dilema am, aveti idee de la ce e mufa aia?.. nu e USB ca am incercat sa bag un cablu si nu merge si n-am gasit nimic nici in cartea masinii, ceea ce ma duce cu gandul ca e pusa ulterior.

20190809_105614.jpg ( Size: 81.22k ) Number of downloads: 834


Intr-o alta ordine de idei, mai sunt mici chestii de rezolvat. De exemplu, oglinda de pe partea dreapta nu se mai pliaza, si se misca destul de usor la mana. Cred ca a fost fortata la un moment dat sa se plieze manual si a cedat motorasul. Reglajul oglinzii e in regula.
Din cand in cand, aud in spatele unitatii media un click ceva, ca si cum ar cupla/decupla ceva. Clima off, radio off.. periodic se aude click -ul ala, nici macar nu e la un interval fix de timp. Mai investighez eu.

O alta chestie pe care vreau sa o elimin, e handsfree, care cred ca e pus aftermarket. In cotiera am dialer-ul iar microfonul si dif sunt scoase undeva in partea stanga cum stau la volan, pe langa bord. Nicidecum nu vreau sa desfac jumatate de masina sa scot dracia, oare daca tai capetele, si raman firele trase prin masina, are vreo problema?

This post has been edited by Avani: 9 Aug 2019, 10:05


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 9 Aug 2019, 10:34
Post #44


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Pai, vezi ce e cu mufa ai gen USB, poate e ceva siguranta arsa.
Esti stapan pe multimetru? Daca da, atunci pune-l la treaba.
VEzi daca ai tensiune


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 9 Aug 2019, 11:46
Post #45


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.454
Joined: 1 November 04
From: sat




USB-ul ala o fi pt. incarcare. Vezi sa nu fie vreo siguranta arsa


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 9 Aug 2019, 12:05
Post #46


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.707
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Daca zici ca are handsfree AM, sa nu fie USB-ul de la ala. Eu am pus un BT Yatour pe Toyota mea si are si ala iesire USB.


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 9 Aug 2019, 12:24
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




QUOTE(marksman @ 9 Aug 2019, 12:46)
USB-ul ala o fi pt. incarcare. Vezi sa nu fie vreo siguranta arsa
*


Pai nu e USB, ca am incercat sa infig un cablu USB in mufa si nu intra.
Tarcoale pe langa mufa aia nu dau ca sa desfac ceva si nici nu vreau sa bricolez, ca am doua maini stangi si unde nu e cazul, nu ma bag.
Mai vedem, ii dau eu de cap cumva. Nu e ca si cum ma lovesc de ea si ma incurca, doar ca e singura chestie careia nu ii cunosc utilitatea.

Legat de handsfree AM, sa mai astept cu el pana ajung la un meserias care o intelege mai bine treaba, sau iau o foarfeca si tai capetele? Ideea e ca dupa ce opresc motorul, dialerul ala din cotiera mentine vreo 5 secunde un BIIIIIIIIIIIIP lung care e deranjant, fonic cel putin.

This post has been edited by Avani: 9 Aug 2019, 17:58


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 9 Aug 2019, 18:08
Post #48


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi






--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 9 Aug 2019, 20:46
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Aha, interesant. Mulțumesc cheers.gif


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 20 Aug 2019, 09:35
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Facut ieri revizia la un service afiliat Toyota Romania. Cost total 880 ron. S-au inlocuit filtrele si uleiul. S-a pus tester dedicat Lexus, masina are valorile in parametrii. DPF nu e incarcat si isi face foarte bine regenerarile. S-a gasit ceva mai multa apa in rezervorul filtrului de motorina. Nu stiu de cand era aia acolo, neavand un istoric foarte clar al masinii sa stiu cand s-a schimbat ultima oara filtrul ala.
E prima urcare a masinii pe elevator, chiar si eu cred ca miscarea de a o cumpara fara o verificare temeinica inainte, a fost una destul de riscanta. Insa, ieri, mai bine de 2 ore a avut parte de o verificare completa de rampa + tester. Sincer sa fiu, ma asteptam sa gasesc niste bube pe partea mecanica, dar, cica nu sunt. Motor, tren de rulare, transmisie, toate in regula. Am luat-o destul de bine in primire.

Am 3 chestii care ar trebui remediate candva:
-oglinda dreapta nu se mai rabateaza electric, are motorasul rupt. Inteleg ca se cumpara toate oglinda. Momentan pot trai fara rabatarea automata a ei.
-la schimbarea filtrului de habitaclu, s-a constatat ca clapeta care comanda deschidere/inchidere (recircularea) e rupta, ceea ce inseamna ca recircularea daca o vreau, mi-o fac eu singur manual, mutand clapeta aia in jos. Momentan am lasat-o deschisa, pe aer din exterior. Motorasul se aude cand lucreaza, insa efectiv nu mai misca clapeta aia sus/jos.
-cand dau in marsarier, se aude cum se activeaza niste senzori de parcare, insa masina nu are. La verificarea pe tester, nu apare functia activa, prin urmare, nu au cum se fie dezactivati. Ca nu-s activi. Comportamentul e urmatorul: dau in marsarier, se aude scurt tit tit tit... dupa vreo 5 secunde.. un tiiiit mai lung, pe sistemul ca e ceva "malfunction". Piuitul asta intra intr-o bucla si continua cu repetarea a "tit, tit, tit... tiiiit". E ca si cum as avea senzori de parcare, doar ca nu-i am. Din fabrica, clar nu, pentru ca repet, pe tester nu ii afiseaza.

In rest, m-am mai obisnuit cu ambreiajul. Trebuie sa-mi iau niste gume noi, ca astea de pe masina au vreo 3-4 ani si par cam imbatranite, ele ar mai merge cel putin 1 an, ca mai e ceva pana la martorul de uzura. Insa pe macadam sau pe suprafete usor alunecoase, cam rupe aderenta la plecarea de pe loc. Voi merge pe ceea ce am folosit pe 407, nexen all season. Dimensiunile mi le voi pastra pe cele actuale, 225/45/17 pe fata si 245/45/17 pe spate.

Aveam un pic emotii de verificarea asta mai temeinica, ca stiam ca multe lucruri ca la carte nu le-am verificat la achizitie. Masina se comporta extraordinar. Imi place sistemul audio, desi, nu e cel de top, ma enerveaza deschiderea portbagajului din interior. Dar cu siguranta tine de obisnuinta. De multe ori ma trezesc in spatele masinii apasand pe butonul de deschidere si ciuciu. Ori iau cheia cu mine in buzunar cand vreau sa deschid portbagajul, ori imi aduc aminte de butonul ala din interior.

20190819_091846.jpg ( Size: 2.75mb ) Number of downloads: 639


This post has been edited by Avani: 20 Aug 2019, 09:36


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raduchu
post 21 Aug 2019, 20:20
Post #51


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 21 April 09




Salutare! Faina masinuta, s-o stapanesti sanatos! smile.gif

Legat de gume, nexen all season, ai fost multumit de ele? Intreb deoarece ma uit si eu dupa niste incaltari pentru nemtoaica mea.


--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 22 Aug 2019, 15:04
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Salut si multumesc.

Legat de gume, da destul de ok pentru ce le folosesc. Le am de 2 ani pe 407. Inainte de ele, am avut pe megane 2, crossclimate. Ca si comparatie directa cu ele, nexen-urile sunt sub acestea. Diferenta cea mai mare fiind data pe carosabilul umed. Acolo crossclimate se comporta ceva mai bine.

In rest, uscat sau zapada sunt in regula. Pe zapada m-am bagat cu ele unde stiam ca nu am sanse sa raman suspendat cu masina, si de fiecare data si-au facut treaba. Atentie insa, n-am urcat cu ele prin nu stiu ce coclauri in munte in plin sezon de iarna. Adica, cumva stiam cu ce sunt incaltat si nu mi-am dorit sa-mi asum riscuri inutile. Insa pentru o utilizare cat de cat normala, pentru mine, sunt ce aveam nevoie. Asta e si motivul pentru care ma uit sa-mi cumpar si pentru Lexus.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 27 Aug 2019, 21:58
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Fost la RAR. Făcut autentificare și eliberare CIV. Fost la 10:00 programat, plecat la 14:00 din curtea RAR Voluntari, cu toate actele în mână și mai sărac cu 540 ron.
Evident că nu mi-au trecut în CIV dimensiunile diferite pe spate, cumva anticipam asta. Nu prea se uită ei la detalii de genul. Pe 17" mi-au trecut 225/45, pe ambele axe. Revenit la "domn inginer" pentru corecție. Arătat cartea aia din Italia, că sunt trecute acolo ba chiar mașina pe care o verificase și semnase că e ok, avea montate anvelope diferite pe cele 2 axe. A făcut corecția/observația în CIV pe loc, și mi-a pus pe spate 245/45, la loc de cinste. Încă nu sunt însă convins că merită dimensiunea asta pe spate, diferită de cea pe față. Cel puțin gumele care vreau să le pun, nu au dimensiunea 245/45/17, ci doar 225/45/17. Mai vedem.

În rest, am băgat weekendul ce a trecut cam 700 km, 95% extraurban. Pe autostradă, pe tempomat 140 km/h, are consum de vreo 7.5%, viteză medie 86 km/h. În oraș, cam 10.5%, viteză medie 22 km/h. Pentru moment în oraș stă mai bine decât 1.8 benzină de pe 407, unde aveam un consum de 12.5%. Consumul extraurban e similar cu cel de la 407. Ce e drept, e că depășesc un pic mai mult decât deobicei.

This post has been edited by Avani: 27 Aug 2019, 21:59


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 28 Aug 2019, 08:33
Post #54


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Eu ma bucur ca ai luat Lexus si nu Audi biggrin.gif
Acuma ca ti-ai luat tu, le vad ceva mai des biggrin.gif E unul identic, negru, aproape de mine, sta nemiscat de minim juma' de an, dar am remarcat ca are navigatie mare in bord, arata bine cu navigatia aia!
Consumul e bun daca te gandesti ca e chiar mai grea decat 407.



This post has been edited by Bicicleta galbena: 28 Aug 2019, 08:34


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 28 Aug 2019, 09:06
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.915
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Lexus nu se alege pentru consum mic...


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 28 Aug 2019, 09:31
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




La consum ma uit doar de curiozitate, ca e primul diesel. Vreau sa vad in stilul meu de condus, cum se comporta un diesel din punctul asta de vedere. Doar ca nu prea mai e concludent stilul meu de condus, pentru ca, la asta, tot imi vine sa-i dau talpa.
In rest, am evitat diesel vreo 15 ani. Atata vreme cat nu depaseste consumul de benzina de pe 407, ma declar multumit.

Nu stiu de ce am impresia, dar ori sunt mai multe pe strazi, ori le vad eu chiar pe toate. In drum spre serviciu am vreo 2-3 pe care le tot vad.


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tomageorgian
post 28 Aug 2019, 09:39
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 22 February 10
From: Franta




Un dizel consuma teoretic mai putin decat benzina , zic teoretic deoarece si caii de dizel cand is multi mananca


--------------------
. . .
Latitude 2.0dCI
Laguna 3 2.0dCI
ex C5 x7 2.0hdi
Logan 1.6mpi
Bmw e39 530D
Laguna 3 2.0dCi
Qashqai 1.5dCI
Twingo 2 1.2i
Bmw e28 520i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 28 Aug 2019, 10:29
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




Eu nu am ales diesel si nici motorul asta pentru consum. Nu mi-am zis in minte, ca daca am diesel ma voi plimba mai mult, sau ca voi reduce costurile cu combusibilul. Exclus asa ceva.

Singura asteptare, zic eu rezonabila, pe care o am, este aceea de a nu avea un consum mai mare de motorina fata de benzina. Atat. Nici urban, nici extraurban.
Momentan asteptarea asta, mi-e satisfacuta.

In rest, stiam eu de ce nu vreau diesel, zgomotul ala la ralanti, e criminal. Exista si o parte pozitiva, datorita antifonarii foarte bune, in mers si mai ales la o depasire, nu mai e nevoie sa aud motorul ala pe benzina turat. Lexus are avantajul ca la o depasire, ajung 3k + rpm si e liniste in masina, insa dezavantajul lui e la ralanti.
La 407 nu simt si nu aud nimic cand stau la semafor, zici ca am motorul oprit, dar asta are dezavantajul ca la mers pe autostrada sau depasiri, trebuie turat, iar turatul asta se aude si-n masina.

This post has been edited by Avani: 28 Aug 2019, 12:59


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 28 Aug 2019, 10:29
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




La diesel depinde consumul de cum apesi acceleratia. La benzina nu prea.

Diesel-ul are o plaja mult mai larga de consum in functie de pedala, comparativ cu benzina in functie de pedala.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 28 Aug 2019, 10:46
Post #60


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(Avani @ 28 Aug 2019, 09:31)

Nu stiu de ce am impresia, dar ori sunt mai multe pe strazi, ori le vad eu chiar pe toate. In drum spre serviciu am vreo 2-3 pe care le tot vad.
*



Le vezi tu pe toate. Stiu, ca asa am patit si eu cand am luat ragalie mica si rara, am inceput sa vad brusc mult mai multe pe strazi.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
15 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:05
Dacia