Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fire haion symbol 2

REVO24
post Yesterday, 07:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: Yesterday, 07:25




Salut! Am achizitionat recent un symbol 2, an 2007, 1.5dci. Am luat-o la un pret bun, am luat-o pentru a a doua masina, mai mult sa-mi fac treaba in oras cu ea.
Am schimbat conductele de motorina, regulator presiune nou, toata bucsaraia pe fata/spate, conductele de frana, roti noi, si multe altele, deci am in plan sa o tin destul de mult.

Am mai ramas cu o problema pe cap, masina de cand am luat-o a avut probleme pe partea de centralizata, butucul de la usa sofer este acoperit, posibil a fost schimbat contactul, masina are 3 chei, iar cateodata centralizata face figuri, adica daca o las 1-2 zile pe dreapta si incerc sa deschid usile din telecomanda, nici-o sansa, nu se mai deschid. Trebuie sa folosesc o cheie din cele 3 si nici aceea nu merge, ba intra in butuc, ba ramane blocata, am stat si 40 de minute sa o deschid odata, dar daca o deschid si o bag in contact, dupa merge, e ciudat. Ma gandesc ca poate isi pierde semnalul.

A doua problema e cu haionul. Nu merge de nici-un fel inchis, ramane permanent deschis. M-am uitat acum cateva zile si de langa arcul de la haion am vazut 2 fire atarnate, m-am dus pe sus pana la actuatorul electric de la haion si acelea sunt, doar ca restul pana in fata nu mai am nimic, erau rupte si atarnate, mai mult taiate si avea si o banda adeziva pe ele, deci in trecut cine a avut-o si-a bagat nasul, dar nu reusesc sa-mi dau seama unde sunt celelalte fire si unde duc. Acum voiam sa apelez la voi, are cineva o schema electrica unde duc acele fire? De unde plecau mai degraba, ca nu pot sa-mi dau seama si nici nu gasesc ceva concret.
Multumesc mult, paste fericit!


--------------------
Renault Symbol 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 01:15
Dacia