Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Service

agapi
post 5 Sep 2006, 20:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 26
Joined: 24 July 06




Cine imi poate recomanda un service serios si nu foarte scump?
Problema mea este ca am reusit performanta sa zgarii putin aripa din spate si undeva jos pe usa este o mica infundatura. este aproape imperceptibila dar as vrea sa o repar. Am fost la Cobalcescu in Dr. taberei si la o mica discutie mi-au spus ca ma costa pe putin 4 mil. jumate sa o vopseasca. O fi mult? O fi putin? Este metalizata, intr-adevar.
Multumesc pentru raspunsuri. ANTICIPAT icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Clio III 2006, 1,2 V - BBBBBB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanionutus
post 10 Dec 2007, 17:04
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 10 December 07




Salut!

Nu iti pot recomanda un service bun dar iti pot recomanda unul de care sa te feresti.
Am avut si eu o zgaraietura foarte mica pe usa spate dreapta si putin si pe aripa spate dreapta. Masina fiind aporape noua(2 luni) am decis sa o duc la service sa o repar pe casco ca e pacat sa fie asa de noua si frumoasa ,dar zgariata. Dupa ce am citit si eu pe net mai multe impresii am decis sa merg cu ea la Meridian Vest. (Proasta alegere am facut). Am dus masina la ei si mi-a spus ca dureaza cam o saptamana. Dupa ce am intrebat de ce asa de mult si mi-au servit baietii de acolo o poveste de adormit copii( ca imi dau usa jos , ca o tin in cuptor , ca vopseaua e pe baza de apa, etc..) am decis sa o las la ei macar sa o faca bine. Dupa 2 zile cand am fost sa le duc o adeverinta de la firma de leasing mi-am vazut masina in parcare la ei , in fata sediului. Mi-am zis bucuros ca e gata si ca pot sa o iau.Dau o tura in jurul masinii ..totul parea ok, rezolvat frumos..dar cand m-am uitat mai bine, chiar cam in apropierea locului unde era inainte zgaraiata pe aripa aveam acum o zgaraietura frumoasa de vreo 3 cm. M-am dus suparat la tipul care se ocupa de masina mea si i-am explicat situatia(el initial spunanadu-mi ca masina e in curs de reparatie, nici macar nestiind ca ea era deja reparata), la care el a admis in cele din urma ca crede ca au zgaraiat-o ei dupa ce au vopsit-o dar m-au asigurat ca se repara frumos. Dupa o saptamana, asa cum mi-au promis, am fost sa imi iau masina. Masina mea insa era murdara rau si sincer imi era cam imposibil sa vad ca in locul unde mi-au zgaraiat-o ei nu au revopsit ci doar au polishat-o( cred) , oricum ramanand o zona de cam 0.5-1 cm unde vopseaua e putin mai deschisa(lucru observat cand mi-am spalat-o). De asemenea inauntru in zona torpedoului si pe usa din fata dreapta erau multe urme de praf. Dupa ce am plecat cu masina si am dat drumul la aer am observat ca imi baga un aer cam imbagsit si urat mirositor inauntru. Mi-am zis ca o sa dispara asta cu timpul , dar au trecut 2 saptamani de atunci si nimic. dupa ce am citit mai multe topicuri pe forumul acesta, si intelegand ca filtrul de polen se poate schimba de undeva de sub torpedou, cred ca baietii de acolo mi l-au inlocuit!!!.Desigur acest lucru nu am cum sa il demonstrez asa ca..mi-am luat teapa! Macar acum sper sa nu imi mai fi schimbat ceva prin ea
Asa ca va sfatuiesc pe toti FERITIVA de MERIDIAN VEST !!! mad.gif


--------------------
RENAULT CLIO 3 1.4 , Dynamique 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 05:23
Dacia