Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 8 9 10 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

JAPONIA GP, Detalii despre circuit

sb-55-dan
post 8 Oct 2018, 07:39
Post #271


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Un weekend dominat de Mercedes wub.gif
Cireasa de pe tort a fost locul 6 obtinut de Vettel. In urmatoarea cursa Hamilton poate sa castige titlul 124.gif 124.gif 124.gif
Go go Mercedes wub.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 8 Oct 2018, 11:17
Post #272


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Ferrari e ca o nava in deriva acum; sambata au facut o alegere de neinteles si cu asta au ratat calificarile, duminica Vettel a comis-o exact cand nu trebuia (identic cu Monza si Franta).
(Inca un) Sezon terminat pentru Ferrari.


Spre deosebire de Ferrari, Mercedes nu greseste (sau cel putin nu cu impact vizibil). La Mercedes nu exista nicio 'zi proasta', indiferent ca e vorba despre sefi, mecanici sau piloti. La Ferrari insa sunt greseli pe banda rulanta. Ar fi bine totusi sa existe niste schimbari la echipa la final de sezon. Au avut cea mai buna masina in acest sezon si tot nu castiga vreun titlu.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 8 Oct 2018, 12:31
Post #273


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Cea mai buna schimbare ar fi aducerea lui Hamilton biggrin.gif Sincer, sunt fan Ferrari, ceea ce ma indeamna sa sustin orice pilot ar fi in echipa lor, dar cred ca Vettel pur si simplu nu (mai) are ce trebuie pentru a fi campion mondial.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 8 Oct 2018, 14:35
Post #274


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Hamilton la Ferrari? Doamne fereste. Mai bine fara titluri decat sa-l vad pe asta la Ferrari.
Eu cred in Leclerc si, de asemenea, astept sa vad ce face si Giovinazzi la Alfa Romeo.
Cum spuneam, problema nu este doar la Vettel (care a gresit de multe ori) ci la intreaga echipa.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 8 Oct 2018, 14:43
Post #275


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




In momentul de fata Hamilton e cel putin cu o clasa peste Vettel. Cu masini aproximativ egale, poate un mic plus pentru Ferrari la inceputul sezonului, a reusit sa obtina titlul (doar pintr-un ghinion terebil il mai poate pierde).


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 8 Oct 2018, 15:22
Post #276


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Nu doar Hamilton este peste Vettel in acest moment, ci intreaga echipa Mercedes este peste echipa Ferrari. Hamilton nu reusea sa fie detasat in clasament fara o echipa care sa functioneze impecabil. Evident, asta este valabila pentru orice pilot de la orice echipa.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 8 Oct 2018, 15:53
Post #277


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Hamilton nu are ce cauta la Ferrari si desi este un pilot f buna, echipa este cea care l-a sustinut cu adevarat si a ajuns unde a ajuns.Vettel se zbate in mediocritate si mai scoate cate ceva ajutat de KIMI, iar echipa il trage la fund rau de tot si in mod constant.
Sa fim cu ochii pe Ricciardo si Verstappen , piloti ambitiosi si cu tupeu.Leclerc sper sa nu pateasca ca Alibec la Steaua, in rest..numai de bine!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 13 Oct 2019, 14:00
Post #278


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Un mic review: Mercii, ca de obicei, impecabili. Castiga fara stres, au grija broscarii sa faca prostii. Broscarii, vettelul a facut-o lata la start. Degeaba a zis dupa cursa ca mercii aveau ritm infernal si cadea pe 2,frectie. Leclerc, enervant, pista e toata a lui. A luat si 15 secunde penalizare si 2 pct pe superlicenta. Oricum, sa lasi masina aia sa mearga inca 3 ture si Hamilton si Norris sa ia bucatile in freza, e cam mult.
Plutonul de mijloc bla bla.
In schimb imi place de Kubica. Ok, misto povestea cu revenirea. Dar de cand ai anuntat ca pleci de la Williams, asta ca sa nu te dea aia afara intai, numai gura e de tine. Ca piese lipsa etc. Azi dimineata el a dat-o de gard de au avut mecanicii treaba vreo 3 ore pt un sasiu nou. Si te bate Russell continuu, dar tu tot comentezi. Ok si Williams sunt pe janta, dar totusi..


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 15 Oct 2019, 08:11
Post #279


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Dupa cursa din Japonia se poate spune doar 'Felicitari Mercedes pentru al 6-lea titlu consecutiv'.
Restul nu mai conteaza.

Interesanta analiza:
https://www.formula1.com/en/latest/article....ZUC731T77x.html

Cum spune si Vettel, "They are very close to perfection". Iar performanta vine de la oameni: asta inseamna sa ai oameni buni si motivati, angajati fiecare pe posturile care trebuie, sa le creezi conditii pana la cel mai detaliu si sa fie platiti pe masura experientei, a atributiilor si a rezultatelor.
Cum era si Ferrari pe vremea Todt – Brawn – Byrne – Schumacher.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 15 Oct 2019, 09:38
Post #280


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




numa italieni in lista aia.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 15 Oct 2019, 10:59
Post #281


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Dar nici nu sunt 2 din aceeasi natie, fiecare apartinand unei alte tari.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 9 Oct 2022, 11:02
Post #282


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




O cursă aproape ratată, ma.bucur ca pana la urma s-a reluat, chiar si o parte din ea.

Max devine pentru a doua oara campion mondial, Ferrari face ce stie mai bine si da chix.....nici nu mai contează ca e masina, echipa sau pilotul. De data asta pilotii, ambii. Unul o scapa si da cu ea de gard, ălălalt rateaza penultimul viraj si isi ia 5 sec penalizare, pierzand locul 2.

La FIA, haos si debandadă, nu se stia daca se acorda puncte intregi sau nu, daca Max e campion sau nu.....vai steaua lor.

Sunt curios ce se intampla acum, dupa ce Max e confirmat. Trage in continuare, o lasa mai moale, trage pt. Perez?
Ferrari scapa locul 2 in favoarea Mercedes?
Locul 4 Alpine sau McLaren?

Ca zvonuri confirmate, Gasly la Alpine, De Vries in locul lui la Alpha Tauri

Alte intrebări:
Ce face Mick? Oare mai prinde un loc la Haas, avand in vedere ca iar a facut mașina praf?
Ce face Ricci? Pare ca nu mai are loc nicaieri.
Cine vine la Williams in locul lui Latifi?

This post has been edited by vallixx: 9 Oct 2022, 11:04


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 9 Oct 2022, 11:21
Post #283


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Ricci a zis ieri ca nu o sa fie pe grila in 23. Williams il aateapta pe Sargeant, dar mai are nevoie de putine puncte pentru superlicenta. Plus ca american, Dorilton sunt americani, merge.
La Haas, dupa ce vineri Mick a facut iar praf masina, Steiner a zis ca e vina lui, la cat sunt de chitrosi, o sa-l puna pe liber pe Mick. Mick ia 950.000 euro salariu si le-a bulit masini in valoare de vreo 3 milioane. Hulk si Giovinazzi sunt mai ieftini, Gio inca e parte din Academia Ferrari, dar nici ei nu vor face mare lucru.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 9 Oct 2022, 11:30
Post #284


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Ricciardo a cam dat de înțeles că e resemnat că nu are niciun loc pentru la anul...în mod cert a avut discuții pe la Haas și Williams și dacă era vreo speranță probabil că nu făcea declarația asta. Îmi pare rău pentru el dar în ultimii ani nu a mai arătat mare lucru și nici plecările intempestive de la o echipă la alta nu cred că dau bine în CV.

Nu cred că Haas îl mai țin pe Mick...nu știu dacă Ferrari mai au un cuvânt de spus în cariera lui dar teoretic pentru echipa Ferrari câțiva ani de acum încolo nevoie de piloți noi nu ar fi. Sainz și Leclerc sunt cam la fel de buni și sunt tineri...dacă sperau să înlocuiască în 2024 pe cineva poate îl impingeau pe undeva pe Mick pentru a aduna experiență, dar în condițiile actuale greu de crezut că mai are mult sprijin. Iar Haas au nevoie de pilot constant, care să ajute la dezvoltarea unei mașini, și care nu costă mult...nu m-ar mira sa îl ia pe Hulkenberg așa cum se zvonea.



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 10 Oct 2022, 08:14
Post #285


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Sincer, decat la Haas, mai bine sta pe tusa, aia ii fac si pe Ferrari sa para genii pe partea de strategie. Pana mea, l-au tinut pe pista pe Mick, ca poate castiga la loto. Sincer, daca aveau o urma de minte, incercau pe Magnussen faza asta, ca Mick era deja pe 10, avea o sansa sa ramana pe locul ala daca intrau la timp. Asa, in loc sa aiba sansa la un punct muncit, au castigat fix o lae.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 10 Oct 2022, 08:51
Post #286


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Sincer pe mine nu m-a convins Mick in cei 2 ani de cand alearga in F1. In afara de numele Scumacher nu mi se pare ca a venit cu nimic, mi se pare un pilot slab si fara mari perspective de viitor. Poate nici echipa nu e ce trebuie.....dar personal nu-mi place. Pe langa asta, daca mai dai si damage la greu, nu mai mir ca Steiner s-a cam saturat de el.

QUOTE(AndreiMR @ 9 Oct 2022, 11:30)
Ricciardo a cam dat de înțeles că e resemnat că nu are niciun loc pentru la anul...în mod cert a avut discuții pe la Haas și Williams și dacă era vreo speranță probabil că nu făcea declarația asta. Îmi pare rău pentru el dar în ultimii ani nu a mai arătat mare lucru și nici plecările intempestive de la o echipă la alta nu cred că dau bine în CV.
*


Mie nu mi s-a parut niciodata un super pilot si mi s-a parut tot timpul supraevaluat. Pare genul de good guy, vesel si comunicativ, are si ceva experienta, dar cam atat. Nu prea a confirmat pe nicaieri pe unde a fost, ca vorbim de Torro Rosso, ca-i RB sau ca-i Reno....iar la McLaren nici atat.

A mai castigat cate o cursa pe ici , pe colo, dar ca pilot mi s-a parut intotdeuna de nivel mediu. Deci nu am inteles niciodata de ce atata "zarva" pe subiectul Dani Ric. Personal mi-e simpatic, dar ca pilot.....e si nu e.

Anul trecut la Monza a fost un concurs de imprejurari, Max s-a suit pe Lewis si au iesit ambii, iar spre final Lando era mai rapid dar echipa a decis sa se termine cursa 1-2 Ric-Lando, desi dpdv performante, coerct era 1-2 Lando-Ric.

This post has been edited by vallixx: 10 Oct 2022, 08:55


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 10 Oct 2022, 09:36
Post #287


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Mai, toti la viata lor au scapat cu ele de pereti, doar ca nu aveau limitari de buget pe vremea aia. Adica... de exemplu, tac-su avea intotdeauna T-car-ul preparat ca rezerva pe specificatiile lui, si nu era singura echipa care facea asa, nici aia mai saraci nu veneau cu doar doua masini dupa ei. Mie personal imi pare ca de pe la mijlocul sezonului, de cand a pupat primele puncte, merge mai bine decat Magnussen.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 10 Oct 2022, 12:32
Post #288


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Ricciardo nu o fi stofă de campion mondial dar mi se pare un pilot mult mai valoros decât alții care sunt pe grilă doar mulțumită unor bugete cu care vin sau a intereselor comerciale din jurul lor. Sau cel puțin așa a fost la un moment dat. E cam greu acum să mai facă ceva în condițiile în care la McLaren chiar nu a confirmat după ce în ultimul sezon la Renault mersese bine.

Mick a tras foarte tare în ultimele curse...e normal să încerce să impresioneze. Dar, cu toată bunăvoința, nu mi se pare nici măcar de nivelul unchiului său...că evident cu taică-său nu suferă comparație. Probabil că prin anduranta, formula e sau indy ar face o figură frumoasă dar pentru F1 nu pare să fie la un nivel competitiv. Nici Magnussen nu e chiar vreun zeu al pilotajului, și dpmdv Mick nu s-a dovedit superior. Dacă nu bați coechipierul e greu să convingi altă echipă să te ia.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 10 Oct 2022, 12:57
Post #289


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




K Mag mi se pare mai bun sau cel mult, cam tot pe acolo, in niciun caz mai slab decat Mick. Si are si avantajul ca n-a rupt 3 masini numai intr-un sezon.

E drept ce zice si bucatzel, ca toti la un moment dat au dau cu ea de gard.....dar totusi 3 bucati "dauna totala" icon_mrgreen.gif intr-un sezon e cam mult. Plus ca unii au mai dat cu ea dar au mai si confirmat.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RobertRO
post 10 Oct 2022, 13:19
Post #290


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 20 December 11




QUOTE(AndreiMR @ 10 Oct 2022, 12:32)
Mick [...]nu mi se pare nici măcar de nivelul unchiului său...că evident cu taică-său nu suferă comparație. [...] Nici Magnussen nu e chiar vreun zeu al pilotajului, și dpmdv Mick nu s-a dovedit superior. Dacă nu bați coechipierul e greu să convingi altă echipă să te ia.

De acord, pana in prezent, in ceea ce priveste comparatia cu Ralf. Cat despre Michael, nicio sansa sa se ridice vreodata pe aproape de nivelul lui.

Insa, de pe la jumatatea sezonului, Mick a avut in mod constant performante sensibil mai bune dacat coechipierul sau.
Spre exemplu, a realizat frecvent cel mai rapid tur personal in cursa, chiar pe circuite in care performanta echipei a fost slaba --> (Mick / Kevin): Japonia 1:46.545 / 1:48.072, Singapore 1:50.290 / 1:52.067, Italia 1:25.298 / 1:26.798.
De asemenea, termina majoritatea curselor inaintea lui Kevin, mai putin cele in care strategia echipei il pune bete in roate - spre exemplu, "pariul" pus pe safety car in Japonia.

Desi, in mod evident lipsit de talentul nativ al tatalui sau, cred Mick ar fi putut evolua intr-un pilot si deveni de jumatatea superioara a plutonului. O problema importanta este ca are nevoie de prea mult timp pentru a se adapta schimbarii ("formula" noua / echipa noua). Singura sansa ca sa mai spere la o cariera in F1 este sa gaseasca, in al 12-lea ceas, o echipa pentru care sa piloteze in 2023 - alta decat Haas. A ramane un al treilea an la Haas ar fi doar o amanare a aceluiasi deznodamant.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 10 Oct 2022, 13:41
Post #291


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Cred că e și presiunea numelui, vrând nevrând toată lumea îl compara cu taică-său. Dacă îl chema Schmidt probabil că ar fi fost văzut altfel, în formulele inferioare nu a fost deloc un pilot rău deci cu puțin noroc ar fi ajuns în F1 doar pe baza rezultatelor...dar numele are atâta greutate încât probabil că se așteaptă mai mult de la el decât poate...sau cel puțin decât poate în momentul de față.

Au mai fost piloți care nu erau talente fenomenale și care au ajuns prin multă muncă și conjunctura potrivita campioni mondiali chiar. Dificultățile astea de adaptare eu le pun pe o "cantitate" mai mică de talent și abilități native...probabil că se pot compensa până la un punct dar asta presupune o echipă care te susține și te împinge să te îmbunătățești...nu cred că Haas (mai) e o astfel de echipă.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 10 Oct 2022, 14:28
Post #292


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Culmea, masina in sine nu e chiar ultimul parci, da' strategiile de echipa (mai ales consumul de cauciucuri pe intreg wk-ul) mi se par aberante. Ca de vreo cateva dati au incaltat hard-uri ca nu mai aveau mid-uri. Cum ziceam, ii fac pe aia de la Ferarri sa para destepti. Nici macar Kmag nu a prea iesit bine din ele, asa ca nu-i pot acuza de favoritism aici.

De toata psihologia aia ieftina pe care o face Steiner, nici nu mai zic, si asa ajungi la o echipa care prefera sa faca lucrurile cum vrea ea, decat sa ia puncte.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 10 Oct 2022, 15:07
Post #293


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Nu pot să nu remarc transmisia TV nesatisfăcătoare. Lucruri care s-au întâmplat și nu au fost transmise. De exemplu, Gasly spunea că a văzut utilaj pe pistă, la TV nu s-a văzut. La final m-au uitat pe rezultate și am văzut diferența infimă dintre Vettel și Alonso: +0,011s. Au terminat unul lângă altul. Nu mai zic de abrambureala cu rezultatele finale.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 10 Oct 2022, 15:50
Post #294


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Pe apăraia aia era greu să se vadă tot la tv, repede. Eu am văzut mai târziu (seara) pe niște reluări de pe camera montată pe mașina lui tractorul respectiv, avea dreptate tipu'.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 10 Oct 2022, 16:59
Post #295


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Mai sunt niste filmulete pe yt cu excavatorul. Si mai e si duelul lui Seb cu Alo. Care s-a bagat bine de tot, dar nu prea a mai prins coarda. La iesire au fost la roata la roata. Macar si-au facut loc unul altuia.
Ps: si a venit si marea veste ca Rbr a depasit bugetul. Si cica depasirea e de la bugetul alocat mancarii pt angajati. Genial!



This post has been edited by Solon: 10 Oct 2022, 19:36


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 24 Sep 2023, 10:53
Post #296


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.059
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Perez - oaia neagră a cursei. Chiar așa să-l fi afectat sandwichul de la început?
sad.gif
McL au fost beton.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 25 Sep 2023, 09:22
Post #297


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.327
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Din ce in ce mai slab Perez. Pacat de masina aia care e racheta....cati n-ar da sa conduca asa ceva...si el isi bate joc. biggrin.gif

Russell s-a incapatanat....acum nu stiu daca o fi doar el ci si echipa, cu o strategie cu o singura oprire....ca la final sa incerce o defensiva chinuita care i-a iesit mai mult nu decat da.

Ferrari pe acolo, cum ne-au obisnuit.....nici stralucitori, nici varza....insa nimic spectaculos. Leclerc abia abia a reusit o depasire la Russell, ramas fara pneuri, in conditiile in care Piastri a defilat pe langa el.

Anul trecut Max lua aici titlul, anul asta tot aici RB ia titlul. Le prieste.

Sargeant ala din nou arata ca e degeaba.....

This post has been edited by vallixx: 25 Sep 2023, 09:22


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 8 9 10
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:52
Dacia