Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

SOFERI : Lasati 50cm de la bordura sa trecem, si noi(biciclisti/motociclisti/scuteristi).

Rafi
post 25 Mar 2010, 12:39
Post #181


e doua bleu!!


Group: Members
Posts: 1.204
Joined: 27 November 07
From: ™Bucharest™




nu l-ai salutat smile.gif eu asa fac showfinger.gif radmasa.gif


--------------------
Dacia™ 1310----CN---- --1996--
Daewoo™ Nubira II --CDX-- --2006--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 25 Mar 2010, 12:39
Post #182


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




radmasa.gif , probabil ca a luat permisul la Pitesti .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Speedy
post 25 Mar 2010, 15:02
Post #183


Membru donator


Group: Members
Posts: 916
Joined: 27 December 05
From: Anytown USA




eu incerc sa merg cat de mult pot pe trotuar. nu stiu de ce dar ma simt mai bine printre pietoni decat printre masini blush.gif


--------------------
.... ... ....
Opel Astra J Innovation 2012 2.0 CDTI Ex Logan Prestige 1.6 16v
Suzuki XF650 Freewind 2001
Specialized Carve Expert
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan
post 25 Mar 2010, 15:03
Post #184


Quite opinionated


Group: Members
Posts: 1.449
Joined: 18 January 08
From: Cluj-Napoca




Dar pietonii se simt bine pe langa tine?


--------------------
Volkswagen Golf 7 Variant 1,4 TSI 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Speedy
post 25 Mar 2010, 15:09
Post #185


Membru donator


Group: Members
Posts: 916
Joined: 27 December 05
From: Anytown USA




nu m-am oprit sa-i intreb, nici macar pe cei care merg pe pista de biciclete , dar nu vad ce i-ar deranja smile.gif


--------------------
.... ... ....
Opel Astra J Innovation 2012 2.0 CDTI Ex Logan Prestige 1.6 16v
Suzuki XF650 Freewind 2001
Specialized Carve Expert
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 25 Mar 2010, 18:49
Post #186


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Tot respectul.
Asa DA!



--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 25 Mar 2010, 19:43
Post #187


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Cat timp bicicleta este un vehicul si cat timp foloseste la transportul persoanei mele din A in B, ma voi comporta la fel ca si cand merg cu vehiculul cu 4 roti .. a.k.a. masina.
Mai mult, atat timp cat am dreptul sa fiu pe sosea, il voi utiliza.

Chestiunea cu 50cm pana la bordura este o rugaminte pentru a ajunge la o mica intelegere ... noi, biciclistii, nu mergem pe mijlocul benzii 1 ca sa ii incetinim pe reisari ... dar nici reisarii sa nu ne inghesuie in bordura .. altfel imi cer dreptul de a fi pe banda mea, fie ea banda 1, si ii cer reisarului sa ma depaseasca regulamentar ... ceea ce nu cred ca e convenabil ptr reisar ... mai ales la ore de maxime curse orasenesti.

Totul se reduce la bun simt. Daca ambele parti dau dovada de bun simt, treaba e rezolvata.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serpico
post 25 Mar 2010, 20:15
Post #188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 511
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




Pe forumurile americane de profil, oamenii recomanda sa mergi cu bicicleta la 1 m de bordura.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 25 Mar 2010, 20:48
Post #189


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Sa fie clar, chiar nu vad de ce as merge langa bordura, numai ca sa incurc pe unul care poate sa treaca mai departe ? Daca-l las, castigam amandoi, el merge mai departe si eu scap de un factor de risc in plus.
Insa, nu pot sa nu aduc in discutie insistenta cu care unii vor sa-si faca loc, apoi faptul ca unii chiar nu stiu (sau nu aplica) reguli rutiere elementare.
Acum cativa ani circulam in Craiova pe o strada cu sensuri de circulatie despartite de scuar. Vrand sa intorc, am virat stanga si in timp ce asteptam m-am pomenit cu unu’ cu o bicicleta in usa dreapta fata, s-a dezechilibrat si s-a proptit in ea. In secunda doi a tulit-o si … sanatate. Ce sa-i faci, asigurare n-are ( pe marginea acestui aspect ar trebui discutat), de prins nici atat. Intreb, e corect ?
Cat priveste mersul pe banda , langa axul drumului, eu sunt convins ca frica e un factor major. Nu se poate ca toti biciclistii sa aiba bun simt, padure fara uscaturi nu exista. Eu n-am intalnit un astfel de specimen, daca ati intalnit, ala sigur era nebun.
In incheiere, respect biciclistul, sunt dator in orice situatie sa-l protejez (macar moral), ii voi face intotdeauna loc sa treaca, dar sunt si situatii care ma fac sa cred ca nu au ce cauta in traficul asta infernal. E spre binele lor si a celorlalti.



--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 25 Mar 2010, 22:09
Post #190


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




QUOTE(Liviu @ 25 Mar 2010, 19:43)
noi, biciclistii, nu mergem pe mijlocul benzii 1 ca sa ii incetinim pe reisari ... dar nici reisarii sa nu ne inghesuie in bordura .. altfel imi cer dreptul de a fi pe banda mea, fie ea banda 1, si ii cer reisarului sa ma depaseasca regulamentar ... ceea ce nu cred ca e convenabil ptr reisar ... mai ales la ore de maxime curse orasenesti.




Ba as prefera sa mearga pe mijlocul benzii biciclistii si sa-i depasesc schimband banda, cu conditia sa nu ma depaseasca iar printre benzi, la primul semafor - sa-si pastreze pozitia pe banda lor.

Pentru ca oricum trebuie schimbata banda ca sa depasesc in siguranta un biciclist. Nu imi place sa ma apropii prea mult de el, daca se dezechilibreaza?
Si dupa ce stau o groaza in spatele lui, cand in final reusesc sa il depasesc, dupa aceea, cand ma opresc la primul semafor, credeti ca il mai las sa ma depaseasca prin dreapta, ca la plecarea de pe loc, sa o iau de la capat cu depasitul? Nici gand!

Acest lucru e valabil si pentru scuteristi! Care apropo nu inteleg de ce dracului nu sunt in stare sa merga cu macar 50 km/h? Asta ca sa dureze o groaza depasirea!

This post has been edited by balanel: 25 Mar 2010, 22:10


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Mar 2010, 22:19
Post #191


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Pentru ca nu cunosti legislatia. Limita maxima la scutere este de 45 km/h iar multe sunt limitate din fabrica la aceasta viteza.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balanel
post 25 Mar 2010, 22:36
Post #192


Transmisie automata - confort si siguranta.


Group: Members
Posts: 1.219
Joined: 29 September 06




Te-as crede dar au fost destule care m-au depasit cand eu mergeam cu 60, asa ca...


--------------------
chevrolet aveo sedan t300 LT+ a14xer - 1.4 benzina aspirat 100 CP/ 2013 (in curand alta masina, cu transmisie automata)
*********
Mwe Louis-Rene Panhard si Emile Levassor, inventatorii transmisiei manuale.
Fan Mircea Badea.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Mar 2010, 22:58
Post #193


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Tocmai, ca multi scot limitarea, iar altele sunt mai mari de 50 cmc. Trebuie sa ai ochiul format ca sa vezi diferenta wink.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladG
post 26 Mar 2010, 09:03
Post #194


Membru preistoric


Group: Members
Posts: 2.386
Joined: 23 January 03
From: Bucuresti




QUOTE(balanel @ 26 Mar 2010, 00:09)
...
cu conditia sa nu ma depaseasca iar printre benzi, la primul semafor - sa-si pastreze pozitia pe banda lor.

...

Si dupa ce stau o groaza in spatele lui, cand in final reusesc sa il depasesc, dupa aceea, cand ma opresc la primul semafor, credeti ca il mai las sa ma depaseasca prin dreapta, ca la plecarea de pe loc, sa o iau de la capat cu depasitul? Nici gand!

....
*



Exact asta e mentalitatea incriminata de topicul asta. Sa moara si ei, fir-ar ai dreaq', cu mine de gatul lor, de ce sa ma depaseasca si eu sa stau pe loc?!? Mai bine ma urc pe el si nu-l las sa treaca pe langa mine!

Pai asa ne laudam?
Chiar sunt curios cum reactionezi tu? Il inghesui in bordura? Ii deschizi usa-n fata? Il injuri? Il bati? Ca altfel nu vad cum il tii in spatele tau.

Cred ca ori tu ai o problema ori masina ta. Daca ai liber pe strada, n-ai cum sa nu-l poti depasi in doua secunde. Daca e aglomerat, de ce vrei sa-l depasesti, ca oricum merge mai repede? Chiar nu-ti inteleg punctul de vedere.

In traficul de azi din orase (macar in Bucuresti) nu prea stai dupa un biciclist, ca odata ce te-a depasit, nu-l mai prinzi decat in week-end!

Stilul asta de condus ma face sa evit sa merg pe bicla in Bucuresti...

This post has been edited by VladG: 26 Mar 2010, 09:11


--------------------
Ex Dacia SuperNova -- - --
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 09:31
Post #195


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Sunt unii participanti la trafic (ce fel suna radmasa.gif ) care au orizontul doar pana la primul obstacol intalnit (autoturism, camion, scuter, bicicleta, canal, bordura, spinare de magar, etc.) si il fixeaza cu privirea neavand capacitatea unei vederi periferice si nici creierul nu le proceseaza imagini din perspective mai largi. E demonstrat ca daca in mers te uiti la un reper fix, sa zicem o groapa, nu il vei putea evita.
Nu ca sunt eu soferul-soferilor, dar ma uit la vreo 5-10 masini inainte, in functie de trafic, nu ma surprind niciodata stopurile de frana din fata mea cu piciorul pe acceleratie. Un 40 la ora dupa un scuterist mi se pare de bun simt, iar pe biciclisti nici nu incape discutie ca nu-i poti depasi lejer.
In fine, e mult prea evident ca traficul asta infernal e cauza soferilor de autoturisme. Prea multi n-au ce cauta la volan si avem un exemplu elocvent mai sus.

This post has been edited by vis-a-vis: 26 Mar 2010, 09:33


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serpico
post 26 Mar 2010, 09:55
Post #196


Membru autentic


Group: Members
Posts: 511
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




QUOTE(vis-a-vis @ 26 Mar 2010, 09:31)
ma uit la vreo 5-10 masini inainte, in functie de trafic, nu ma surprind niciodata stopurile de frana din fata mea cu piciorul pe acceleratie.
*


Cu conditia sa nu ai in fata o duba sau o masina cu geamuri fumurii. Astia cu dubele nu au ce face, asa e masina, dar pe aia cu folii negre pe luneta nu-i inteleg.


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 10:26
Post #197


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




In astfel de cazuri se impune pastrarea unei distante suplimentare.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 26 Mar 2010, 11:04
Post #198


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.235
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Are o urma de dreptate si balanel, sincer... ca si voi parca insistati sa uitati ca drumurile nu-s compuse numai din bulevarde de x benzi. Si daca prinzi 3 semafoare in 500 de metri, inseamna ca depasesti acelasi biciclist de 3 ori. Ceva nu-i bine.

Ok, daca la semafor e o coloana de 50 de masini, e avantaj biciclist. Mare. Da' asta vezi mai mult in Bucuresti. In alte orase, mai putin lovite de soarta, la un semafor stau 5-10 masini. Caz in care biciclstul nu se alege cu nimic altceva in afara de stresul ca daca il depasesc mai multe masini, ii creste sansa de a fi agatat de vreuna din ele. Biciclistul nu castiga nimic la timpul in care ajunge din A in B, dar aia cu masina sunt nevoiti sa-l ocoleasca in mod repetat. Stres inutil, daca ma intrebati. Si probabil, chiar pentru voi, care sigur n-ati uitat ce inseamna bicicleta, stresul e chiar mai mare cand depasiti un biciclist.

Am si eu in plan sa redevin biciclist... dar cand o sa merg pe ea, o sa merg exact cum faceam si acu' ani buni... Fara sa ma bazez ca imi va acorda cineva prioritate, sau ca imi va purta grija... cred ca e mai sanatos asa pentru oasele mele.


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 11:17
Post #199


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(bucatzel @ 26 Mar 2010, 11:04)
Si daca prinzi 3 semafoare in 500 de metri, inseamna ca depasesti acelasi biciclist de 3 ori. Ceva nu-i bine.
*

Corect, n-ai ce mai cauta la volan radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 26 Mar 2010, 11:32
Post #200


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.235
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




veeeery funny tongue.gif

Razi tu razi, parca n-ai mai vazut semafoare prost configurate biggrin.gif
Sau mocaiti in fata ta care baga a I-a cateva secunde bune dupa ce se face verde.
Sau eternele santuri pe care le traversezi cu a I-a ca sa nu-ti rupi masina.
Sau , cel mai des, combinatii de cele de mai sus, si altele.



--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 11:33
Post #201


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Si ce vina are biciclistul in schema asta?

De fapt, am vazut cum accelereaza ca dobitocii atunci cand trec prin dreapta lor si mai au 20-30 de metri pana la masina din fata, care e deja pe frane.
"Cum mama dracu' sa mearga parlitul ala care n-are bani de masina mai repede ca mine?"
Zambesc de fiecare data cand cand urmeaza inevitabila frana brusca iar eu trec lejer pe langa.

Dupa cum am mai zis, soferii sunt de vina pentru traficul asta de rahat wink.gif

This post has been edited by vis-a-vis: 26 Mar 2010, 11:38


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 26 Mar 2010, 11:54
Post #202


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.235
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Calm, nu sari pe mine, ca io le fac loc sa se duca unde li-i lumea mai draga... La aia care nu stiu sa se tina pe bicicleta chiar le si recomand cateva locuri unde sa se duca biggrin.gif.

Dar nu mi se pare normal sa depasesc de doua ori un biciclist doar pentru ca n-are chef sa stea in rand cu lumea. Nush cum sunteti voi la volan, dar eu, cand depasesc un biciclist, sunt cu ochii pe el ca pe butelie... N-am de unde sa stiu daca va alege sa ocoleasca groapa din fata, sau decide ca ar fi mai bine sa se intinda pe jos in secunda urmatoare, etc. Nu vreau sa am un om pe constiinta, nici macar daca vina e exclusiv a lui.

Repet... nu vorbesc de cazul ala in care masinile stau in sir indian pana hau-departe. Unde practic biciclistul depaseste masinile si dus e.

Vorbesc de cazul celalalt... oras aerisit, trafic ok, trei-cinci-zece masini la semafor. Toti au depasit biciclistul inainte de a ajunge la semafor, dar biciclistul se baga totusi in fata, ca are loc. Toate masinile alea de la semafor, il depasesc iar. si s-au dus. Nu-i o tragedie, dar tot nu mi se pare normal.

E exact ca in discutiile aprinse dintre automobilisti si motociclisti, adevarul e undeva mai la mijloc decat le place ambelor tabere...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Stefan
post 26 Mar 2010, 11:57
Post #203


Quite opinionated


Group: Members
Posts: 1.449
Joined: 18 January 08
From: Cluj-Napoca






--------------------
Volkswagen Golf 7 Variant 1,4 TSI 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 12:27
Post #204


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Doar n-oi fi prost sa stau la coada dupa conservarii care-si miros basinile, in masina cu orele, in trafic. Normal ca sunt primul la semafor, iar aia inceti ar trebui sa mearga pe banda dreapta, dar la noi e invers. Melcii stau pe ultima banda, se depaseste de obicei prin dreapta, bazatii si nesimtitii depasesc pe linia de tramvai, iar locul ramas cat mai in dreapta e speculat de bagaciosi. Astia merg tare oricum, normal ca-i incomodeaza bicicletele. Insa, dintre astia, putini te claxoneaza sau te pistoneaza, pentru ca la prima bresa, tasnesc.
Soferii ar trebui sa invete ca toti avem aceleasi drepturi, indiferent de vehicul. Nu-s obligat sa fac loc nimanui atat cat merg la maxim juma' de metru de orice obstacol de pe partea dreapta (bordura, masina parcata, autobuz, nesimtit care stationeaza dubland parcarea, cu avariile puse)

This post has been edited by vis-a-vis: 26 Mar 2010, 12:29


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serpico
post 26 Mar 2010, 12:27
Post #205


Membru autentic


Group: Members
Posts: 511
Joined: 10 April 03
From: Timisoara




QUOTE(bucatzel @ 26 Mar 2010, 11:54)
Dar nu mi se pare normal sa depasesc de doua ori un biciclist doar pentru ca n-are chef sa stea in rand cu lumea.
*


Argumentul asta se poate aplica si invers: daca biciclistul te-a depasit o data, de ce sa se chinuie sa te depaseasca din nou cand te ajunge din urma? Daca te-a depasit biciclistul, ramai in rand cu lumea daca stii ca la urmatorul stop te depaseste din nou. smile.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate Plus 1.4MPI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 26 Mar 2010, 13:00
Post #206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




In tarile cu apa calda pentru a fi evitate dicutiile in contradictoriu pe care le avem unii cu altii aici se aplica o banda colorata pe prima banda langa bordura si gata !!! Toata lumea devine brusc luminata excl.gif
Adica pana si cei care nu au auzit in viata lor de biciclete se vor intreba ce-i cu pictura aceea pe jos si vor constientiza imediat atat despre ce-i vorba cat si ce-i de facut. In spetza, va fi clar ca nu ai voie sa mergi pe acolo, sa parchezi, automat cand vrei sa deschizi usa pe dreapta iti vei aminti sa te uiti daca nu cumva vine un biciclist etc.
In concluzie nu ne vom mai lovi de mentalitati, interpretari ale diferitelor situatii, ca-l las ca nu-l las sa treaca, de ce sa-l depasesc de mai multe ori da-l dracu de biciclist bagacios si altele pe care le citesc aici. Vor fi practic doua lumi diferite : soferii isi vor vedea de benzile lor de circulatie iar biciclistii de banda lor fie ca-i verde, orange, rosie, galbena...
Pentru un ochi de sofer, banda colorata de biciclete va fi ca un obstacol, oriunde o va intalni il va obliga sa se asigure. De exemplu daca vrei sa virezi la dreapta pe o starda laterala 99% nu se asigura in oglinda din dreapta daca nu are cumva un biciclist in unghiul mort si vireaza direct peste el. Am patit asta de mai multe ori. Pur si simplu inainte de viraj iti vei aminti sa te asiguri pentru ca vezi "PICTURA PE JOS" !

This post has been edited by Axe: 26 Mar 2010, 13:46


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 26 Mar 2010, 13:12
Post #207


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(Axe @ 26 Mar 2010, 13:00)
In tarile cu apa calda ...


La noi nu e cazul.
Toti s-au emancipat si au masina si ne privesc pe noi, cei cu biciclete, ca pe niste intrusi pe drumurile care cred ei ca sunt numai pentru masini.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 26 Mar 2010, 18:41
Post #208


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Nu generaliza , cum sunt biciclisti care eticheteaza soferii astfel : "conservarii care-si miros basinile, in masina cu orele, in trafic" asa sunt si soferi care gandesc cum ai spus tu .Padure fara uscaturi nu exista ca la noi sunt cam multe uscaturi asta e alta poveste.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 26 Mar 2010, 18:43
Post #209


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Ce. te-a durut aia? radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 26 Mar 2010, 18:44
Post #210


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Azi am fost cu masina la munca pentru ca trebuia sa fac ITP-ul si pot spune cu siguranta ca am facut parte din categoria "conservarii care-si miros basinile, in masina cu orele, in trafic" , recunosc deschis radmasa.gif

This post has been edited by Axe: 26 Mar 2010, 18:44


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 23:03
Dacia