Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Probleme R super 5

Adi R5
post 16 May 2009, 16:05
Post #181


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 29 August 06
From: A R A D




QUOTE(Adi R5 @ 4 Feb 2009, 00:28)
normal ca si eu m-am gindit din prima la blocul de lumini...insa am mai intilnit blocuri de lumini defecte  care nu se manifestau asa...

cum adica "Claxon luminos"? claxonul functioneaza,flashul nu functioneaza.

la mine singurele sigurante care au legatura cu luminarea sunt cele pentru pozitie..stinga/dreapta...iar pentru faze nu am nici o siguranta...de aceea m-am gindit ca tre sa fie un releu,ceva...ca si la semnalizari.

inca nu am apucat sa demontez...dar se pare ca nu am alta solutie...poate in week-end.
*




pina la urma problema s-a dovedit sa fie de la blocul de lumini..spre surprinderea mea a potrivit de la dacia nova....singura chestie mai putin ok..aspectul lung al manetei.


--------------------
Renault Espace 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vionik
post 30 May 2009, 09:18
Post #182


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 9 May 09




te sfatuiesc sa schimbi setul de garnituri din pompa de frina si ca sa nu mai ai probleme cu ancrasarea bujiilor trbiuie sa i faci o segmentare


--------------------
renault 5 renault 19 1994 1,8 litri
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai29
post 8 Aug 2010, 17:25
Post #183


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 15 June 06




problemele 5-ului se apropie de final
este atacat de rugina si nu are rost sa fac o recarosare (costa prea mult)
in concluzie, cu toate ca masina mai are ITP pana la inceputul lui 2011 si tehnic se descurca o voi duce la remat
pot da anumite piese de pe ea (lista cu piesele o voi scrie la inceputul saptamanii viitoare) - doritorii imi pot scrie pe mail

9 Aug 2010, 11:22:
carburator, cablu de soc, alternator, cutie viteze (5 trepte), motoras stergator spate, pompa de apa, fete usi, tablou bord, ceas bord (varianta cu limbi)

9 Aug 2010, 11:26:
piesele sunt de vanzare - astept PM; daca doriti alte piese nu ezitati sa intrebati - ideea este ca masina tb sa fie relativ intreaga pentru remat - altfel nu primesc voucher-ul

This post has been edited by mihai29: 9 Aug 2010, 10:26


--------------------
Renault Super5 TL 1,1 33kw 1987 5 usi B40H
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihai29
post 14 Apr 2021, 12:10
Post #184


Membru


Group: Members
Posts: 120
Joined: 15 June 06




Mai are cineva Renault super 5 aici pe forum ? Am descoperit ca mai am in garaj cateva piese de la un Renault super 5 , 5 usi, motor 1108 cmc, pe care vreau sa le donez, de preferat in zona Bucurestiului. Cred ca am CV 5 trepte, carburator Solex, stopuri, doua furtune frana spate, suport metalic CV, un fel de rulment de plastic pt coloana de directie, ceasuri bord, amortizoare haion ... Daca exista un proprietar de 5 care este interesat de piese ma uit exact ce am si scriu aici.


--------------------
Renault Super5 TL 1,1 33kw 1987 5 usi B40H
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gigatore
post 18 Oct 2021, 00:47
Post #185


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 17 November 13
From: Bucuresti




Salut!
Le mai ai? Sunt interesat.Multumesc!


--------------------
RENAULT Super 5 GTTurbo - 1987 - B 134 RCM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 5 6 7
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:41
Dacia