Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1343 Pages « < 1039 1040 1041 1042 1043 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

solidconvert
post 29 Oct 2018, 17:01
Post #31201


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Nasol daca nu l vezi pe pusti... in cazul asta nu de camera ai nevoie ci de ochelari... wink.gif
L.E.: Sunt de acord cu voi! Eu doar am scris ce sunt convins ca a motivat garcea in imbecilismul lui.

This post has been edited by solidconvert: 29 Oct 2018, 17:02


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 29 Oct 2018, 17:06
Post #31202


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Chiar nasol. Mi-a făcut pielea de găină. Mă gîndeam că o cameră ajută în caz de accident, nu pentru protecție împotriva poliției. De poliție chiar nu mi-era frică pînă acum. mellow.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 29 Oct 2018, 17:08
Post #31203


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




Pai uite ca avem nevoie si in cazul asta... asta este abuz!


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 29 Oct 2018, 17:11
Post #31204


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




QUOTE(Bwwlan @ 29 Oct 2018, 17:01)
Aia cu "se apropia cineva de trecere care e posibil sa fi vrut sa treaca" nu tine, ca asa ar fi trebuit sa-l opreasca intai pe ala cu Fiesta, nu? ...ca ala era mai aproape de bordura.
*



Nici nu e vorba de asta. L-a oprit pe al 2 lea pentru ca atunci cand politistul s-a uitat pietonul era pe trecere in spatele astuia pe banda 2 si si-a dat cu presupusul ca nu i-ar fi acordat prioritate.

In cazul meu, la coloane, eu eram pe banda 4 si cand am trecut fix atunci a intrat una pe trecere si politistul a vazut ce s-a intamplat in spate, fiind pitit in statia de autobuz - doar pe mine m-a oprit.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 29 Oct 2018, 17:16
Post #31205


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 29 Oct 2018, 17:06)
Chiar nasol. Mi-a făcut pielea de găină. Mă gîndeam că o cameră ajută în caz de accident, nu pentru protecție împotriva poliției. De poliție chiar nu mi-era frică pînă acum. mellow.gif
*


Pai si ce rahat faci cu camera, ca parca nu erau acceptate filmarile ca proba....


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 29 Oct 2018, 17:18
Post #31206


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Mi-aduce aminte de anii '90. Credeam că s-au dus vremurile alea. sad.gif
Brrrrrr... pe bune că m-a speriat. Îmi dau seama că nu am nici un fel de protecție, mi se poate întîmpla oricînd. sad.gif


QUOTE(vallixx @ 29 Oct 2018, 18:16)
Pai si ce rahat faci cu camera, ca parca nu erau acceptate filmarile ca proba....
*

Sînt acceptate în justiție. Nu pot să amendeze pe cineva pe baza lor, dar ca probe suplimentare în justiție se pot folosi.

This post has been edited by VladSoare: 29 Oct 2018, 17:22


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Oct 2018, 17:42
Post #31207


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Doua treburi de toata jena de azi, una cu nemti, una cu romani.

Aia cu nemti: am 4 cauciucuri noi scoase la vanzare (nu conteaza motivul). Anuntul zice clar: 200 Euro pret fix, plus eventualele costuri de expeditie.
Imi scrie unu' (neamt) ca oare cat or fi costurile de curierat?
Zic "habar n-am, intereseaza-te la Hermes sau DHL. Cred ca 50."
Ala: oalei, n-are cum asa mult, el stie de 20. Cica "iti dau 220 si e bine asa."
Ma interesez, e exact 40,91 Euro.
Ii scriu lui Fritz: prietene, 230 si batem palma. Virezi banii si cand am banii in cont, iti trimit gumele.
Ala: e bine cu payPal?
Zic eu: da, e bine (ca doar am mai trimis si stiu ca e gratis).
Vireaza asta 230, imi ajung in cont 223,92 Euro
I-am spus: prietene, n-a fost vorba ca eu suport comisioanele, daca stiai ca faci transferul ca plata, trebuia sa pui oricat e nevoie ca sa imi ajunga 230 in cont. Mai trebuie 6,18 Euro.
Ala: poi ce, ca nu suntem prieteni sa trimit banii fara comisioane ( huh.gif huh.gif huh.gif ???) ca lui cine-i garanteaza ca ajung cauciucurile, ca mi-i vireaza dupa ce ii ajunge marfa.
I-am zis: amice, virezi banii pana azi la ora 8, sau iti trimit banii inapoi cu PayPal, minus comisioanele de virament.
Plm de idioti...

Aia cu romani: de vreo doua luni ma gandesc cu nevasta-mea ca poate ne reintoarcem in tara. Oricum nu mai repede de 2 ani, pana ne luam cetatenia germana, insa asa, ca idee... Am gasit un job de exact ce fac eu la Sibiu (ea fiind din Valcea si eu din Cluj, am zis ca e un compromis decent sa ne luam o casa la Sibiu).
Jobul era pentru o firma din Germania care vrea sa isi deschida punct de lucru la Sibiu si cauta de-astia ca mine care stiu germana.
Trimit firmei de recrutare CV-ul in germana, ma suna o tanti ca multumesc, da' in romana n-am? ...ca ei nu stiu germana.
Na, imi traduc CV-ul si i-l trimit. Ma suna aia inapoi ca multumesc frumos, da' pentru clientul ei i-ar trebui in engleza, ca mno, ala o fi neamt, da ei corespondeaza cu ala in engleza, ca in firma lor nu stie niciunu' jermana. Say what??? huh.gif huh.gif huh.gif
In plus, am primit pe mail un formular de "Cunoastere personala" unde trebuie sa raspund la 5 intrebari. Ma mana curiozitatea si-l deschid.
Intrebarea 1: Ce anume va pasioneaza in ceea ce faceti?
Puncte obligatorii de atins:
- visul din copilarie despre profesia pe care o veti urma,
- materiile la care ati invatat cu placere si la care ati obtinut rezultate iesite din comun in scoala generala si in liceu,
- cu ce gand profesional ati urmat specializarea din facultate.
...
Intrebarea 4: Ce vreti sa faceti cu viata dumneavoastra?

M-am tampit eu, sau astia chiar s-au cretinizat? huh.gif Ma si mir, in p*la mea, ca nu m-au intrebat daca imi facea placere, copil fiind, sa schingiuiesc animale mici...

Io nu cred ca Romania se mai face vreodata bine, daca si astia din HR is asa de lobotomizati, incat sa puna aplicantii la joburi sa-si demonstreze maiestria intr-ale penelului. Ce dracu', dam interviu pentru Cenaclul Flacara, sau pentru un job in achizitii?
Ce ar fi trebuit sa ii zic aleia, ca io la 5 ani voiam sa ma fac gunoier, ca nu-mi placea ca vad mizerie pe strada?

...si intrebarea 4 parca ii de la Kierkegaard citire, fütu-i.

This post has been edited by Bwwlan: 29 Oct 2018, 17:45


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 29 Oct 2018, 17:53
Post #31208


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Era un fel de test psihologic.. radmasa.gif


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b06fcn
post 29 Oct 2018, 18:11
Post #31209


DOCTOR


Group: Members
Posts: 5.723
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti/Galati




Cine stie ce a cerut neamtul, cum si-a prezentat nevoile in limba engleza si ce a inteles la final firma de HR. Plus ca, pentru a justifica probabil o factura mare, firma de HR si haretistii care lucreaza acolo s-au gandit ca e bine sa dea o tusa personalizata procesului de selectie...


--------------------
Renault 21 1.9dT, 1989 - B 06 FCN
MB C 220d 4MATIC
Renault 21 Turbo
Renault Megane 1.9 dCi
Opel Corsa 1.3 CDTI
Toyota Avensis 2.0 D4D
Lada 1200
Aro 10.4 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 29 Oct 2018, 18:25
Post #31210


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




QUOTE(Bwwlan @ 29 Oct 2018, 17:42)
Aia cu romani: ...
*


Implementare mot a mot a directivelor occidentale, cu persoanal instruit puțin și prost în înțelegerea sistemului, firește români, pe subiecți, evident, români.
Am fost în ipostaza asta, de migrare de la patronat român la unul austriac acum 12-13 ani. Mi-am pus mâinile în cap la câte încurcături s-au produs și la cât de dificilă a fost trecerea spre sistemul lor. Până la urmă a fost un eșec, dar asta e altă poveste. Benefic mie, că am plecat spre mai bine. tongue.gif
Oricum,mă așteptam ca într-un deceniu (chiar mai mult) să se schimbe ceva. În bine.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Oct 2018, 18:27
Post #31211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




I-am trimis neamtului banii inapoi, aia 223,92 Euro, minus ce comision si-o fi retinut PayPal. Ma doare-n cür de oameni de-astia, n-am io nevoie de ifosele si banii lor.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 29 Oct 2018, 18:50
Post #31212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(Bwwlan @ 29 Oct 2018, 16:37)
Baejprost huh.gif lu' amaratu' asta pentru ce i-or luat permisu'? (FFW la 3:12, restul e doar umplutura)
*



Am și eu o nelămurire, în ce oraș e frate traficul ăla așa lejer, că n-am mai circulat așa din anii'90????


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Oct 2018, 18:53
Post #31213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Cluj, duminica dimineata la ora 9.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post 29 Oct 2018, 20:45
Post #31214


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.120
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




Merci de lămurire.
Filmaciosul chiar nu are nicio vină, mergea la relaxare.
Asta e exemplu de abuz bun de predat la școala de polițiști.....


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 29 Oct 2018, 21:23
Post #31215


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Intrebare de prost: si daca nu semna pv si facea circ? Era o pb? Dupa mintea mea, e abuz si el fraier ca nu a facut circ. Mai nou vad ca toti pietonii se cred inconjuratinde forta si se arunca pe trecere. Daca intr-adevar era vb de ala din dreapta ma duceam dupa el si ii dadeam si doua suturi in cur pt graba lui.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 29 Oct 2018, 22:10
Post #31216


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Interpretare de politist ( a patit-o tatal unui coleg ) : pietonii nu terminasera taversarea - desi erau deja pe contrasens. Explicatia politistului - Daca se razgandeau si voiau sa revina pe trotuarul de pe care au plecat?

This post has been edited by pcs: 29 Oct 2018, 22:11


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 29 Oct 2018, 22:13
Post #31217


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(pcs @ 29 Oct 2018, 23:10)
Interpretare de politist ( a patit-o tatal unui coleg ) : pietonii nu terminasera taversarea - desi erau deja pe contrasens. Explicatia politistului - Daca se razgandeau si voiau sa revina pe trotuarul de pe care au plecat?
*


radmasa.gif radmasa.gif Ce gandire de militian expirat!!!!




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Oct 2018, 22:14
Post #31218


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Pai plm, atunci nu mai bine ii dadea avertisment? huh.gif asa, i-a luat carnetul pentru o fapta ipotetica SI neconcretizata.
Asa, ar fi putut sa ii ia carnetul pentru neacordare de prioritate unuia care trece pe langa un pieton care sta pe trotuar langa o trecere de pietoni, pe principiul "daca voia sa treaca?"


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 29 Oct 2018, 22:21
Post #31219


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Si crezi ca asta nu se intampla? Pieton oprit pe trotuar la aproximativ un m de bordura, politistul il ia la intrebari pe sofer, trec vreo 3 minute pana vine cineva si cei doi pietoni pleaca impreuna fara sa traverseze. Soferul a primit un avertisment,


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 29 Oct 2018, 22:27
Post #31220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Aidonou, dude, inseamna ca Politia Romana ie macsim de competenta. A rezolvat tuata crima organizata si faradelegili si acu' vaneaza intentia. Bravo, n-am ce zice...
Atata doar ca in CP, intentia nu e incriminata.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcs
post 29 Oct 2018, 22:33
Post #31221


Membru autentic


Group: Members
Posts: 413
Joined: 8 November 08
From: Bethoncourt, FR




Asta a doua o stiu de la un grefier, ca omul nu s-a lasat si a contestat PV. Sa iti mai spun ca procesul era in apel, ca pe fond s-a anulat procesul verbal, dar de principiu politia a contestat prima sentinta?


--------------------
Dacia/Renault Logan1.6/Laguna3 2.0dci/Clio4 0.9/Megane4 1,33 05 Ambition/08 Privilege/15 Intense/19 Intense GT - GQ286YT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Relu11
post 30 Oct 2018, 00:59
Post #31222


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.077
Joined: 21 January 08
From: Bucuresti




Politia contesta orice, chiar daca stiu ca nu au sansa de castig, asa e in fisa postului juristului de la militie


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 30 Oct 2018, 06:59
Post #31223


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




exact, trebuie sa epuizeze orice cale de atac
si io mi-am luat un avertisment verbal pe o chestie de pietoni care stateau la jde metri de trecere pe trotuar si-si invarteau capurile ca girofarul dara fara a arata o intentie de a traversa - politistul o zis ca trea sa incetinesc si sa opresc caci daca pietonii aveau intentia sa traverseze, eu trebuia sa le dau "incredere" si ca ei nu s-au angajat in traversare de frica; am nimerit io ultimii doi pietoni de pe Pamant cu frica si care nu s-arunca.
ma rog, ideea e sa aveti ceva incredere tot timpul la voi si s-o dati pietonilor pe la treceri

This post has been edited by crisolro: 30 Oct 2018, 07:00


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 30 Oct 2018, 08:47
Post #31224


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




QUOTE(Gill_ro @ 31 Oct 2015, 11:04)
Asa a fost renovat clubul Colectiv - http://izolatiefonica.blogspot.ro/2013/11/...design.html?m=1

In poza se poate vedea locul prin care se face accesul in locatie... Dumnezeu sa ii ierte pe cei morti!
*




3 ani au trecut si nu s-a schimbat nimic... as scrie poate zeci de randuri dar macar azi sa fim mai buni si sa ii sustinem pe cei ce au pierdut un copil, un frate, o sora, un prieten in Colectiv... Dumnezeu să-i ierte și să-i odihnească în pace!


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 30 Oct 2018, 10:50
Post #31225


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.825
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Pe Facebook sunt membru intr-un grup de info trafic pentru Pitesti. E chiar util, nu doar pentru politie, ci si pentru diverse alte informatii..gen ce strazi sa ocolesc cand ploua fiindca sunt inundate, pe unde s-au sapat santuri si au ramas asa etc.

Insa e incredibil ce comenteaza oamenii la diversele postari, si ce mentalitate au...te iei cu mainile de cap. Posteaza unul ca si-a gasit masina lovita, a ramas bara vinovatului cu tot cu numar pe jos si omul l-a si vazut pe vinovat mergand complet haotic pe strada. In comentarii, sunt indivizi care spun "e normal sa faci o amiabila, iti dai seama ca daca e baut ii ia permisul. Asa, scapa si el fara probleme. Oricui i se poate intampla". Cat de jegos sa fii sa umbli beat cu masina si apoi sa spui ca e de porc sa mearga la politie pagubitul? Daca spui ca oricui i se poate intampla, e clar ca si tu o practici.

Apoi, mai sunt postari cu masini parcate in maxima bataie de joc, ocupand benzi sau accesul in parcari etc...si aici la fel, o gramada de indivizi care spun ca e normal sa lasi masina in ultimul hal daca "ai treaba acolo", si ca nu e mare lucru sa ocolesti masina lasata in drum...

Citind chestiile astea, nu e de mirare ca avem traficul pe care il avem. Nu e de vina neaparat infrastructura, nu e de vina numarul mare de masini (care nici nu e asa mare raportat la populatie)...de vina e nesimtirea nativa a multor concetateni. Nicaieri, nici la bulgari, nici la unguri, nici la turci n-am vazut atata nesimtire in trafic cum am vazut in Romania. De tarile vestice nu mai zic, n-are rost.



--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 30 Oct 2018, 11:08
Post #31226


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Haha,cele mai imputite grupuri sunt alea de trafic..Dar si poti lua pulsul strazii de acolo..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 30 Oct 2018, 11:08
Post #31227


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




Cum spunea un cunoscut neamt venit in vizita in RO: "The infrastructure is not so bad, the people are the problem".


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 30 Oct 2018, 11:09
Post #31228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Absolut!


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 30 Oct 2018, 14:09
Post #31229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




QUOTE(diesel_power @ 30 Oct 2018, 11:08)
Cum spunea un cunoscut neamt venit in vizita in RO: "The infrastructure is not so bad, the people are the problem".
*


Cred că e o combinație, totuși. Nu ne putem lăuda cu disciplina în trafic, dar și infrastructura contribuie. Nu întotdeauna direct, dar produce multe frustrări și refulări care la rândul lor sunt cauze ale accidentelor.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 30 Oct 2018, 15:35
Post #31230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Exact. Asta nu înțeleg mulți. Că oamenii nu-s roboți și nu te poți aștepta să reacționeze conform unei logici simple și binare de tip if-then-else în condițiile în care faci tot posibilul să-i enervezi și să-i obosești prin toate mijloacele imaginabile.

This post has been edited by VladSoare: 30 Oct 2018, 15:35


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1343 Pages « < 1039 1040 1041 1042 1043 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 09:04
Dacia