Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Butonul rotativ de la aer, nu merge.. ajutor

Bodeacostin
post 29 Nov 2005, 11:58
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 34
Joined: 5 November 05




Baieti de cand mi-am luat masina am trecut prin niste chestii de rahat.... dry.gif
Cei cu care am vorbit pe forum cunosc situatiile....
Procura-rezolvat
Tampon motor-rezolvat
A mai aparut o problema!!!!!! ohmy.gif
Masina nu baga aer cald!!!!!Am mers la service la renault langa pantelimon unde unchiul meu este nu stiu ce fel de director la tinichigerie....Cu recomandarea lui am mers la service sa se uite mecanicii la aer!!!pana acum toate bune si frumoase!!!s-au apucat mecanicii sa-mi explice de ce nu intra aer cald:-nu ai termostat pe masina (DELOC) m-am speriat !!!DUTE SI CUMPARA!!!Cand sa-l instaleze mecanicii descopera ca de fapt am si merge bine!!!TOT nu intra aer cald....AAAAAAA de fapt ai radiatorul de la bord infundat (radiatorul din spate) trebuie desfacut tot bordul si nu stiu ce trebuie taiat (pana la urma au lasat-o balta ca nu se pricepeau) IN SCHIMB MI-AU PUS ANTIGEL PT TOATA VIATA TOTUL A COSTAT 1 mil.
Am mers din service in service pt aer...numai explicatii aberante
Pana la urma tot eu am descoperit ce are!!!!Butonul de care rotesti se reglezi temperatura este stricat si nu se roteste cum trebuie!!!Ramane pe rece fixat nu stiu ce arc il impinge inapoi pe aer rece!!!
INTREBARE!!!!
UNDE REPAR BUTONUL TINAND CONT CA AM INCERCAT SA SCOT BUTONUL SI NU IESE!!!!A MAI AVUT CINEVA PROBLEME CU BUTOANELE MASINII SI DACA DA UNDE LE-ATI REPARAT!?!?
MULTUMESC


--------------------
renault megane 1997 hatchback
renault cu sange italian
renault megane 1.6e 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 14:08
Dacia