Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Piese originale Renault sau nu?

rmada
post 20 Mar 2006, 10:31
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 29 September 05




Am un Clio SH de cateva luni si, la cei 4 ani pe care ii are se pare ca necesita destul de multe schimbari de piese. In multe cazuri dilema mea este: sa iau o piesa originala Renault sau aceeasi piesa( la un pret semnificativ mai mic) de alt producator( bineinteles unul cunoscut si piesa cumparata de la un magazin serios)? Din cate aud, diferenta f mare de pret in unele cazuri se intalneste si la alte marci. Voi ce parere aveti? Ce fel de experiente ati avut cu piesele non-Renault?
Observatie: pentru anumite piese pe care le consider f importante( de ex. kit de distributie, pompa de apa) cred ca merita totusi sa iei varianta originala Renault.


--------------------
Renault Clio Symbol 2001
Clio Symbol 1.4 8v, 2002, 90.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Mar 2006, 11:07
Post #2


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Ciudat topic smile.gif ... dar daca dai search "piese", cautare numai in "generalitati clio", cu optiunea "Search titles only" ... vei gasi multe topic-uri cu teme foarte asemanatoare cu al tau, in care se gasesc pareri despre piesele non-renault, preturi, magazine etc.

Da nu exista un topic dedicat in care userii sa-si expuna parerea despre piesele non-renault montate pe masini.

P.S. se pare ca trebuie sa schimbi diverse piese la masina sau stii ca trebuie si stii si care ?

bafta


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rmada
post 20 Mar 2006, 13:57
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 98
Joined: 29 September 05




QUOTE(cmandrei @ Mar 20 2006, 11:07 AM)
...
Da nu exista un topic dedicat in care userii sa-si expuna parerea despre piesele non-renault montate pe masini.

*



Chiar asta si urmaream prin topicul asta: sa obtin informatii de la cei care au deja pe masini sau au un prieten care...

QUOTE(cmandrei @ Mar 20 2006, 11:07 AM)

P.S. se pare ca trebuie sa schimbi diverse piese la masina sau stii ca trebuie si stii si care ?
*


Acum de exemplu trebuie sa schimb discurile de frana si placutzele.


--------------------
Renault Clio Symbol 2001
Clio Symbol 1.4 8v, 2002, 90.000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th April 2024 - 02:36
Dacia