Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ipso otopeni
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Pages: 1, 2
gotty
salut!
in primul rand vreau sa va spun ca am deschis topic separat pentru ipso pentru ca ma intereseaza sfaturile voastre mai mult si nu neaparat denigrarea service ului(nu ca mi ar displace la cati nervi am acum)...daca moderatorii nu sunt de acord,rog sa l mute unde cred ei de cuviinta!

iata povestea mea:

in octombrie am fost lovit in partea dreapta de un domn care a iesit fara sa se asigure de pe o straduta.la politie am aflat ca nu are nici asigurare.

pagube:aripa dr fata,usa dr fata,bandou usa fata,usa dr spate,bandou usa dr spate,cheder lateral usa dr spate,stalp mijloc,prag ,maner usa dr fata,maner usa dr spate ,aripa dr spate,bara spate,janta dr spate.

in mai putine cuvinte:toata partea dreapta.

merg la asigurator,jos palaria pt ei,vb.aia "dai un ban dar stai in fata" smile.gif,in 15 tot dosarul era gata(poze,declaratii etc)

din lista de dealeri reno cu care aveau contract incheiat aleg ipso,merg acolo,fac programare:o luna de zile.zic ok,oricum masina este functionala ,asta e.

in ziua respectiva ma prezint in otopeni,mi se ia masina si mi se da un termen de 12 zile CALENDARISTICE fara constatare.era evident ca era nevoie de constatare(usa dr fata nu se putea deschide).pe data de 10 dec,cand se implini termenul sun la ipso-mi se spune in sictir ca s a facut reconstatarea si ca s au comanadat piesel.ok.mai astept o sapt si mai sun.de aici incepe distractia :imi raspunde un receptionerul care mi a preluat masina si imi spune ca nu mi poate da detalii ca le a cazut aplicatia.imi cere un nr de tel spunand ca ma va suna el.bineinteles ca n a facut o.poveste se mai intampla inca de 4 ori pana vinerea trecuta cand,culmea nesimtirii imi raspunde acelasi receptioner dar care declara sus si tare ca nu a preluat el masina si ca n are cu ce sa ma ajute.asa ca atazi ma duc la service.gretosul respectiv sustine ca el n a vorbit cu mine ca blabla...il chem pe seful de service si acesta vine,ii cer sa vad masina ,mergem acolo...dintr odata se infiinteaza 2 ageamii pe langa ea si se fac ca muncesc....sefu'imi tot spunea ceva de "protocoale"(am citit intr un post si mi a placut),ma invart pe langa masina si surpriza ohmy.gif mare zgarietura pe usile din stanga,care incepea de langa manerul usii din dreapta si continua pe usa din spate.receptionerul sustinea ca auto era murdar si ca nu se vedea nimic,desi era clar ca nu fusese atat de murdar,atat de sus...foarte amabil seful de service se ofera sa vopseasca ei pe cheltuiala lor usile...si sa mi termine si masina pana vineri(desi o piesa inca n a sosit).piesa respectiva se numeste cablaj(daca stie cineva ce inseamna va rog sa mi spuneti-banuiesc ca i legat de cabluri:)) si a devenit disponibila exact astazi ,dupa ce am plecat eu din service radmasa.gif ....livrarea dureaza 14 zile dar s au oferit sa mi termine masina cu cablajul vechi si sa mi l schimbe in momentul in care vine cel nou....

intrebarile mele sunt:sa le fac reclamatie la reno romania sau ma multumesc cu faptul ca au primit un imbold sa termine masina mai repede fiindca am descoperit eu zgarietura?

ar trebui sa le cer ceva pt zgarietura asta?

voi ce ati face in locul meu?

nu stiu cat m am facut de inteles dar am incercat sa fie postul cat mai scurt.

p.s.in acelasi timp am zis sa fac si revizi de 10.000 daca tot e masina in service....daca eu am sunat de 5 ori si mi s a dat cu flit,la fel ei m au sunat de tot atatea ori sa mi ceara banii desi convenisem de la inceput ca i voi plati in momentul in care voi lua masina de la caroserie.
p.p.s.vineri am dat un mail catre conducerea ipso otopeni in care relatam problema,la care nu mi au raspuns nici astazi...sa inteleg ca pestele de la cap se impute? blink.gif
p.p.p.s.multumesc unui utilizator de pe forum care m a indrumat in demersurile mele
bashtalu
iti spun eu o patanie cam ca a ta, adr la un alt service foarte cunoscut in buc.
eu am avut masina zgariata in proportie de 80%, mers la service, reparatie pe casco, dar cand sa iau masina ca cica era gata incep surprizele: bara fata atat stanga cat si dreapta pe o portiune destul de mare, aproximativ 20cm a ramas nelacuita, se vedea cu ochiul liber, plafonul mmi l-au zgariat cam 3 cm si masina era foarte murdara atat exterior cat si interior de la praful de vopsea. am facut scandal, am stat de vorba cu patronul ca spre sfarsit sa imi dea de inteles ca mai bine nu o duceam la ei, ceva de genul ca tot eu sunt de vina ca i-am ales pe ei sa mi-o repare si cand l-am intrebat cu subinteles ca daca mai merita sa mai fiu clientul lor, mi-a raspuns sec- NU!

deci....renaultul este o masina care se vinde practic de la sine, service-urile la noi sunt subdimensionate, au clienti garla si de aici se merge pe ideea ca nu mai conteaza calitatea, respectul fata de client, in schimb preturile sunt pe masura si anume exagerate intr-o economie de piata in care chiriile sunt exorbitante si salariile varza iar politica companiei este facuta de un fost mecanic care pe vremuri lucra la o intreprindere de stat si acum are o afacere de milioane de euro...
ce ar mai fi de zis?
gotty
din pacate am mai auzit patanii de genul asta....ce m a enervat pe mine a fost dispretul cu care m au tratat si faptul ca daca eu nu ma duceam acolo sa fac scandal probabil ca nu aflam niciodata de aceea zgarietura si ar mai fi durat mult timp pana imi terminau masina....

as fi ajuns intr o situatie destul de hazlie in care daca m as fi hotarat sa vand masina iar posibilul client mi ar fi batut obrazul ca masina a fost vopsita si pe partea stanga,as fi murit cu el de gat sustinand ca nu este nici o problema pe partea aceea....

p.s.mi au spus ca pana vineri e gata masina cu cablajul vechi,urmanad sa revin sa mi l schimbe cu cel nou...
bogdan1978buc
Iti recomand sa faci revizii si la alte service-uri, poate descoperi (caz concret) motoras reglaj far Clio 3 - spart. Desi reparatia a fost facuta pe casco, banii au fost luati integral, dar lucrarea nu a fost terminata.
Atentie la ridicarea masinilor de acolo: se poate intampla sa o iei cu spoilerul zgariat, sa treaca peste denivelari cu peste 60 km/h desi ai jante de 17" pe Megane, etc.
Poate nu exista service-ul perfect, dar daca-l gasiti pe cel care aduce cel mai mult, sa ma anuntati si pe mine.
Pataniile sunt mai multe dar nu are rost sa intru in detalii.
gotty
masina am luat o acum 2 saptamani din service...

au mai ramas de schimbat cablaj,maner usa dr.fata,janta dr.spate...

domnii ingineri de la ipso mi au montat in loc de fata de usa simpla ,fata de usa cu bec(nefunctional)....deasemenea in procesul de vopsire,mi au gazat amandoua geamurile stanga....

miercuri am dus masina pt schimbat aceste piese,joi am luat o...mi au schimbat piesele dar bineinteles ca uitasera sa curete si geamurile...

p.s."datorita"faptului ca am facut scandal,domnii de la ipso au inteles sa mi faca o gluma prin schimbarea abtipildului cu "diesel only" de pe buson cu "use only fuel" iar cu prima ocazie cand am fost la benzinarie,noroc ca m a intrebat baiatul de la pompa ce benzina vreu....era sa ma preling pe sub masina...
claus
stiam ca sunt neseriori cei de la ipso de la caroserie, dar nu credeam ca sunt chiar asa rai
ai fi putut evita toate mizeriile astea daca mergeai la dab auto
gotty
din pacate allianzul nu lucreaza cu dab,dar in caz de ceva,doamne fereste,acolo o sa ma duc...am auzit numai lucruri bune despre ei...

p.s.n am nici un motiv sa mint despre ipso!!!
enemi
Da-mi voie sa te contrazic! Cel putin pana in octombrie 2007, allianz-ul lucra cu dab, cu siguranta. Stiu aceasta pentru ca firma la care am lucrat avea flota de vehicule Renault, asigurare la allianz si ne rezolvam daunele cu dab... Merita verificata din nou informatia!
gotty
cand i am intrebat cu cine lucreaza ,mi au dat vre o 3 service uri reno,si i am intrebat si de dab,pt.ca citisem pe forum despre ei si mi au zic ca nu....o fi fost mai nou agentu' sau rau intentionat....
enemi
M-ai facut curios. Practic, stau la o aruncatura de bat de dab. O sa merg sa le pun o intrebare, pentru ca eu mi-am facut casco si RCA la allianz tocmai ca imi convenea apropierea de respectivul service. Va tin la curent!
claus
gotty, trebuia sa verifici la dab mai intai.. ca inspectorul de la daune avea motivele lui sa te indrume spre un anume service.. nu spre ce vrei tu
din ce imi aminteam, si din ce mi-a si confirmat pagina celor de la dab, ei se ocupa si cu dechiderea dosarelor de daune la allianz, deci clar au si decontare directa cu ei
acum, nu iti doresc sa mai ajungi pe la serviceuri cu probleme de genul asta, dar daaaaca se intampla.. mergi la dab
hellcat
QUOTE(gotty @ 1 Feb 2008, 14:51)
p.s."datorita"faptului ca am facut scandal,domnii de la ipso au inteles sa mi faca o gluma prin schimbarea abtipildului cu "diesel only" de pe buson cu "use only fuel" iar cu prima ocazie cand am fost la benzinarie,noroc ca m a intrebat baiatul de la pompa ce benzina vreu....era sa ma preling pe sub masina...
*



Fa tot posibilul ca acesta "glumita" sa ajunga la cunostinta RRO!
Ce penibili pot fi cei de la IPSO!
A l e x
gotty : Pe bune au facut asta ? OPC scrie pe tine...
TommyGun
IPSO au facut aceeasi manevra si pentru mine.. la service-ul de pe Bucuresti - Ploiesti... Am avut de schimbat toba primara(cea care iese din motor)... pe langa faptul ca (din motive de securitate pentru mine si de cioarda pentru ei) nu am putut sta langa masina... Cat am stat acolo deja imi dadea de banuit un tip cu un Kangoo care se certa cu un tinichiger care ii reparase hayon-ul de nu se mai inchidea radmasa.gif .. din pacate atunci cand am fost dupa cateva ore sa iau masina am constatat ca JOJA DE ULEI FUSESE SCHIMBATA(PENTRU CA MECANICUL ZICEA CA SE RUPSESE)... am si o intrebare? ATI RUPT VREODATA VREO JOJA DE ULEI CAND VERIFICATI NIVELUL? .. in afara de freak accidents nu stiu cum a fost posibil... in fine... am trecut peste "shpaga" lui... dar am ramas cu un gust amar in gura de la IPSO... si de atunci evit sa folosesc reprezentanta asta...
gotty
join the club!
alexme24
Salutare oameni buni.
Sunt nou pe aici. Am carnet de 1 an (ieri am facut 1 an) si acum 2 luni mi-am luat si o masinuta asa sa mi fac mana cu ea.
Culmea ironiei, acum vreo saptamana , fix la 4 zile dupa ce am inmatriculat masina( un renault clio 1.5 dci din 2004) un ,,sofer" cu o dacia nova mi-a facut o bucurie la trecerea de pietoni. AM dus masina la Ipso otopeni. De o saptamana este acolo si o data la 2 zile sun la ei, imi raspunde tipa de la centrala cred si porma dupa ce ii spun ce doresc ma redirectioneaza catre un sef de acolo pentru a -mi spune cum mai este masina, cand pot sa o iau si etc. Si surpiza, nu raspunde nimeni dupa ce sunt redirectionat. Deja situatia a devenit enervanta.
Din ce am citit pe aici , vad ca majoritatea ati avut diferite ,,bucurii" cu Ipso si eu chiar nu stiu la ce sa ma astept in continuare.

O zi buna va doresc
gotty
chiar daca ti ar fi raspuns cineva,textul este:ma voi interesa si voi reveni cu un telefon....si,ai ghicit,nu mai te suna nimeni....cel mai bine,ia un prieten si fa o vizita la locul faptei!sa nu cumva sa ai surpriza sa o gasesti cu probleme pe unde nu avea inainte!

oricum,daca avaria a fost mai serioasa,o saptamana inca nu e mult!
ren_ault09
Salut alexme24,

cred ca gotty are dreptate. nu te-au uitat dar poate e lucrarea mai ampla
mai astepata si tu o zi doua, vezi ce se intampla, iar apoi da o fuga pana la ei

Bafta
crisolro
@alexme24: eu zic sa te duci cat mai repede la service ... o saptamana nu e mult pt. o avarie mai serioasa la fund dar daca nici nu s-au apucat de ea?
sau poate mai sunt si altele de facut pe acolo si s-a cerut reconstatare? poate atunci e cazul sa mai faci pressing la asigurari etc.
wink.gif
b76bgaarh
se misca...ca un...astia de la ipso la caroserie..... parca nu au nevoie de bani.... pana nu a fost cineva personal la ei..nu au trimis toate actele la asigurare....
alexme24
da e clar. azi am sunat, mi-a raspuns un tip de la caroserie. M-a intrebat numaru de la masina si cica ma suna sa mi zica.. si sunat am fost:))) din parti. Mai mult ca sigur zilele astea ma voi duce acolo neaparat.

Lucrarea este destul de ampla. La prima vedere masina nu arata chair atat de rau , dar dupa ce mi-au facut reconstatarea mi-au zis ca a trebuie schimbat tot de la puntea spate incolo[fara punte]. Am ramas socat.

Acum sper sa lucreze calumea , pentru ca nici nu am apucat sa -i fac casco. Totul se face pe RCA-ul celui care m-a lovit. Aici am cam avut ghinion , dar na cand ai inmatriculat-o de 4 zile mai strangi putin la buzunar vreo 2-3 saptamani si porma abia iti faci casco. In fine sper sa se rezolve, dar vad ca trebuie sa stau cu telefoane, vizite pe ei.

va mai tin la curent cu ce se mai intampla.

p.s. : am pus un attachement cu poza, sper sa mearga si sa va dati si voi cu parerea.
gotty
nu mi place s o zic:dar ti am spus eu! tongue.gif
alexme24
da gotty cam asa e. Da uite surpriza surprizelor. Sun acum 10 minute si mi zice ca a stii am facut o reconstatare[desi a facut una si cand i-am dus masina, in prezenta mea] si ca inca asteptam raspuns de la asigurator. Pai frate a trecut o saptamana si tu abia acum imi zici ca astepti raspuns de la asigurator?

Acum am o itnrebare pt voi. Cam cat dureaza sa primeasca raspuns de la asiguratori:|? nu de alta da sa stiu la ce sa ma astept
b76bgaarh
vezi ca e vrajeala.....

cere sa vezi documentul.... cui a fost trimis ..... ca te plimba ba ca servicu nu a trimis... pa ca asigurarea nu a primit...ba ca asigurarea a trimis...dar servicu nu a primit...


baftaaaaaaaaaaaaa
gotty
du te si vezi cu ochii tai in ce stadiu e masinuta....lasa telefoanele ca nu rezolvi nimic....
M i h a i
Totusi de ce ai ales ipso? ..o sapt nu este mult...sa zicem...unde are rca vinovatul? Sper sa iasa bine....sa fii multumit...
alexme24
are rca la asiban. Da maine ma duc acolo si cred ca o scot si o bag in alt service si gata.
Nu a fost neaparat ca am ales eu, dar am fost trimis de un prieten de familie, ca sa scap de programare abia peste o luna. si culmea tupeului mai ziceau ca cica e posibil asigurarea sa nu acopere toata paguba , asta bineinteles pt ca ei isi baga manopera in draci.

Daca e sa ma enervez maine si sa o scot de acolo, la ce service imi recomandati sa merg? asta daca stiti vreunu care lucreaza cu asiban pe decontare directa.
ren_ault09
majoritatea service-urilor Renault, Dacia lucreaza au decontare cu mai toate societatile de asigurare.

iti spun asta pentru ca lucrez la o societate de asigurare, nu una foarte bine catalogata, dar avem decontari cu orice service autorizat pentru orice marca auto

bafta
gotty
ti ai dat demisia de la serus?
aleksanders
e la societatea de asigurari a serusului icon_mrgreen.gif
ren_ault09
la serus lucrez part-time radmasa.gif
alexme24
da finally a dat roade. Dupa o vizita la service, au si trimis devizu pt aprobare. Poate chiar azi, daca nu luni o sa primeasca si de la asigurare raspuns si sa comande piesele.
Momentant au scos si partile lovite, acum doar montaju mai trebuie dupa ce vin piesele si gata. Sper sa nu dureze mult cu raspunsul de la asigurator
razZzor
De ce oare unii oameni cred ca daca nu-i pistonezi zilnic cu telefoane sa ti se rezolve problema, poate uiti si nu mai e nevoie sa ti-o rezolve? E si cazul meu... In 2008 noiembrie am fost la IPSO Otopeni sa reclam uzura accentuata a sezutului scaunului de la sofer desi masina avea in jur de 9000km. Au facut poze si au comandat piesa. Am revenit in service dupa o luna cand a venit piesa si s-au apucat de inlocuit. Cand mi-au predat masina am constatat ca avea cusaturile gri si nu albe asa cum are tot interiorul. Nici nu m-am urcat in masina si i-am aratat acest lucru celui care s-a ocupat de inlocuire. A facut poze, si-a cerut scuze si mi-a spus sa revin dupa sarbatori...sau oricand pe parcursul anului viitor(2009) pentru ca masina mai avea garantie inca un an. Am luat masina si am revenit cu ea in service dupa aproape un an cand si spaatarul soferului si scaunul din dreapta aratau jalnic si le-am solicitat sa le inlocuiasca pe toate. Le-am spus si de sezutul soferului care a venit cu probleme. Dupa inca o luna au venit piesele...binenteles fara sezutul soferului. Le-au inlocuit si m-au chemat sa iau masina. Deschid usa si vad ca sezutul a ramas tot alta culoare in timp ce restul interiorului a venit culoarea potrivita. Ma uit mai atent si vad o taietura de 1cm in spatarul scaunului de la sofer pe care abia l-au montat. Cel care s-a ocupat de masina era langa mine si a ramas uimit cand a vazut, a facut poze si a spus ca o sa comande alta ca asta asa a venit pe transport, dar totusi mi-au montat-o pe masina....chiar daca asa venise pe transport. A ramas ca ia legatura cu Renault si o sa imi schimbe si sezutul care in continuare are alta culoare de cusatura si spatarul care l-au taiat, probabil cand il montau. Asta se intampla unde prin luna octombrie a lui 2009. Acum o saptamana am primit un telefon de la IPSO si am crezut ca e vorba de tapiserie. Defapt au fost atat de draguti sa-mi aminteasca sa fac ITP-ul pentru ca au trecut 2 ani de cand am inmatriculat masina. Am intrebat-o pe domnisoara cara m-a sunat daca tot a fost asa draguta sa imi aduca aminte acest aspect, de tapiseria mea nu are nici o veste? A ramas ca ma contacteaza cineva de la IPSO sa imi dea un raspuns. Azi a venit si raspunsul. Ne pare rau dar nu se poate face nimic in privinta sezutului pentru ca este exact acelasi reper pe care l-am comandat si pe care il aveati pe masina. Pai da dar e alta culoare...Ne pare rau nu e vina noastra. Pai si Renault? Ei au spus ca trecut ceva timp...si ca nu il mai schimba. Bun si spatarul taiat? Pai ce spatar taiat? Spatarul care i-a facut poza omul de la caroserie care s-a ocupat de masina si a zis ca asa a venit pe transport... Nu figureaza nici un spatar in problema asta aici. Bun si pana la urma nu mai vreti sa imi inocuiti nimic nu? Nu...ne pare rau.
renault2000
QUOTE(razZzor @ 29 Jan 2010, 11:14)
De ce oare unii oameni cred ca daca nu-i pistonezi zilnic cu telefoane sa ti se rezolve problema, poate uiti si nu mai e nevoie sa ti-o rezolve? E si cazul meu... In 2008 noiembrie am fost la IPSO Otopeni sa reclam uzura accentuata a sezutului scaunului de la sofer desi masina avea in jur de 9000km. Au facut poze si au comandat piesa. Am revenit in service dupa o luna cand a venit piesa si s-au apucat de inlocuit. Cand mi-au predat masina am constatat ca avea cusaturile gri si nu albe asa cum are tot interiorul. Nici nu m-am urcat in masina si i-am aratat acest lucru celui care s-a ocupat de inlocuire. A facut poze, si-a cerut scuze si mi-a spus sa revin dupa sarbatori...sau oricand pe parcursul anului viitor(2009) pentru ca masina mai avea garantie inca un an. Am luat masina si am revenit cu ea in service dupa aproape un an cand si spaatarul soferului si scaunul din dreapta aratau jalnic si le-am solicitat sa le inlocuiasca pe toate. Le-am spus si de sezutul soferului care a venit cu probleme. Dupa inca o luna au venit piesele...binenteles fara sezutul soferului. Le-au inlocuit si m-au chemat sa iau masina. Deschid usa si vad ca sezutul a ramas tot alta culoare in timp ce restul interiorului a venit culoarea potrivita. Ma uit mai atent si vad o taietura de 1cm in spatarul scaunului de la sofer pe care abia l-au montat. Cel care s-a ocupat de masina era langa mine si a ramas uimit cand a vazut, a facut poze si a spus ca o sa comande alta ca asta asa a venit pe transport, dar totusi mi-au montat-o pe masina....chiar daca asa venise pe transport. A ramas ca ia legatura cu Renault si o sa imi schimbe si sezutul care in continuare are alta culoare de cusatura si spatarul care l-au taiat, probabil cand il montau. Asta se intampla unde prin luna octombrie a lui 2009. Acum o saptamana am primit un telefon de la IPSO si am crezut ca e vorba de tapiserie. Defapt au fost atat de draguti sa-mi aminteasca sa fac ITP-ul pentru ca au trecut 2 ani de cand am inmatriculat masina. Am intrebat-o pe domnisoara cara m-a sunat daca tot a fost asa draguta sa imi aduca aminte acest aspect, de tapiseria mea nu are nici o veste? A ramas ca ma contacteaza cineva de la IPSO sa imi dea un raspuns. Azi a venit si raspunsul. Ne pare rau dar nu se poate face nimic in privinta sezutului pentru ca este exact acelasi reper pe care l-am comandat si pe care il aveati pe masina. Pai da dar e alta culoare...Ne pare rau nu e vina noastra. Pai si Renault? Ei au spus ca trecut ceva timp...si ca nu il mai schimba. Bun si spatarul taiat? Pai ce spatar taiat? Spatarul care i-a facut poza omul de la caroserie care s-a ocupat de masina si a zis ca asa a venit pe transport... Nu figureaza nici un spatar in problema asta aici. Bun si pana la urma nu mai vreti sa imi inocuiti nimic nu? Nu...ne pare rau.
*




Sal! daca te nemultumesc cusaturile sfatul meu este sa iei o carioca si sa le colorezi in nuanta care i-ti place. Daca nici asa nu merge, pune-i niste huse. Daca mergi mai des cu masina nu mai bagi in seama aspecte din acestea minore (te uiti la drum, nu?)

<IPSO addicted>
gotty
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

vai ce raspuns penal!!!!!!cred ca asta scrie in procedura celor de la ipso:daca pe client il nemultumeste culoarea incercati sa i vindeti o carioca,nu vrea carioca,vindeti i niste huse,nu vrea nici huse trimiteti l la plimbare ca d asta si a luat masina nu?nu sa se uite prin ea!

astia sunt cei mai penali dintre toti!
rtBK
renault2000: intradevar, razzzor si-a luat megane RS ca sa isi bata joc niste romani de el. mellow.gif
M i h a i
QUOTE(renault2000 @ 2 Feb 2010, 13:21)
Sal! daca te nemultumesc cusaturile sfatul meu este sa iei o carioca si sa le colorezi in nuanta care i-ti place. Daca nici asa nu merge, pune-i niste huse. Daca mergi mai des cu masina nu mai bagi in seama aspecte din acestea minore (te uiti la drum, nu?)
<IPSO addicted>
*


Tu esti sora lui modus? blink.gif cum sa dai asemenea raspuns...parca te vad intr-o dacie berlina cu nr de tr ori gr....cu praguri gt...cruci la greu...in loc de casco... +o carioca ..pentru design...mentalitatea asta de mecanic ciocanar....(stii la ce ma refer) care a trecut acum la renault...ii face pe clienti sa fuga de aceasta marca..
Vina este in totalitate a lui Razzor..pentru ca la mancat undeva sa dea banii pe un renault...era chiar asa de greu sa-i monteze omului acelasi reper??si daca nu stiau sa l monteze de ce nu au zis '''da frate..suntem varza..nu stim sa montam un scaun de rs'' noi folosim numai ciocanul....incearca in alta parte.... eu cred ca nu au stiut baietii sa comande reperul respectiv....de a venit cu alt tip de cusatura....ori o eroare la Rfr....
UXE
banuiesc ca I-ul de la IPSO vine de la Incompetent


greseala lui razzor a fost ca s-a dus la un service de amatori
renault2000
La Bentley nu cred ca apar asemenea probleme; dar costa ceva mai mult, nu? La o masina de 15-20.000 euro ai pretentii mai mici decat la un Bentley, dar mai mari decat la un Logan. Chestie de buzunar nu? Oricum lui Razzzor ii recomand service-ul SERUS -service foarte bun; nu va mai avea probleme de genul asta!
UXE
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif nu mai pot de ras
razZzor
Dar eu cand le-am dat banii aia....aia 15-20.000...care defapt au fost vreo 22.000...le-am dat banii albi si i-am rugat sa-i coloreze cu carioca? Pai si daca aveam Logan pe care l-as fi luat tot cu banii mei nu sponsorizare de la IPSO tot as fi facut urat daca imi montati alt reper. Sa va mai intreb altceva pe astia de la IPSO care va credeti buricul pamantului...unde in lumea asta ati mai intalnit voi masina sa aiba eticheta de scaun ISOFIX pe locul soferului??? Daca sunteti ratati macar recunoasteti! E problema mea cat merg cu masina si unde ma uit, nu cred ca intra in fisa postului unui salahor la IPSO treaba asta. In primul rand ar trebui sa va fie rusine ca dupa atatea probleme cate a avut masina asta mai va arde si de mistouri in loc sa recunoasteti greselile pe care le-ati facut. O sa ma duc in alta parte nu va faceti griji, ca nu ma ademeniti sa vin la voi cu reducere 5% la lichid de parbriz.
UXE
pot sa te duci si la OPC smile.gif
Solon
Razzzore, stii cum puteai evita treaba asta? Daca slabeai nitel!
smile.gif
Nu se mai uza sezutul! Daca erai usurel ca fulgul, eh, cum era?
gotty
pai s a apucat si el de slabit tocmai cand s a F**** scaunu'! tongue.gif
razZzor
Am vorbit deja a doua oara la Vocea Clientului si o sa ajung si la OPC. Cu astfel de oameni nu ai incotro. Ar fi fost bine daca nu urcam in ea deloc ca nu mai era nici o problema.
aleksanders
interesant- carioca alba deci - cred ca are raz pentru ipso o carioca mare care scrie cu alb radmasa.gif
M i h a i
QUOTE(renault2000 @ 2 Feb 2010, 15:34)
masina de 15-20.000 euro ai pretentii mai mici decat la un Bentley
*


daca vrei sa-ti puna acelasi reper si sa fie montat ok..inseamna ca ai pretentii?? blink.gif
halal mentalitate.....
Dan73
radmasa.gif radmasa.gif
Eu cred ca domnu' renault 2000 e chiar clona lui Modus radmasa.gif
Mai sunt si alte variante ca de exemplu inalbitorul Ace biggrin.gif ..sau prosopul de plaja, ce mama draq sa se mai incurce cu husele radmasa.gif
Deci coane Razzzor inarmeaza-te cu o rabdare de chinez... da' nu orice chinez, din ala care picteaza pe bobul de orez ...si dai frumusel cu Ace pe fiecare cusatura. Dupa aia sa ne spui cum stai cu salele. biggrin.gif
razZzor
Nu ca ma complic cu ACE...am sa incerc sa o descos si sa o cos cu alta alba, sa fie treaba adevarata de meserias. Daca tot o sa fac asta o sa omit si eticheta de ISOFIX care troneaza la loc de cinste pe scaunul soferului. Nu pot sa cred ca le-a dat prin capetele alea seci sa imi raspunda...si ce raspuns mi-au dat...jenibili. Dovada ca nu doar aia de la SERUS tin cont de ce se scrie pe forum.
shteffanivlad
Tu vorbesti serios, ti-au montat scaun cu isofix la sofer?! radmasa.gif radmasa.gif

Scuza-ma ca rad, dar nu pot sa cred ca pot exista intr-o retea de service-uri atata idiotenie... Pui pustiu in scaun de bebe sa dea la covrig, a? Nenea da' niste pedale mai lungi n-are renoaiele astea?

Problema dupa parerea mea este la controlul la iesirea din atelier. Eu fabric cazane de abur. Am un CTC care se ia de fiecare zgarietura sau robinet julit... Si astea sunt ptoduse care dupa 6 luni de functionare arata jalnic...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.