Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sa ne recunoastem in trafic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63
Dodone
Salut !

Azi am vazut in TM un Megane 2 cu un abtibild pe luneta cu adresa forumului.Ar fi fost f. interesant daca ar fi fost scris si username-ul,ne-am recunoaste f. usor.
Eu cred ca cine decide sa-si puna abtibild cu adresa forumului nu ar fi deranjat sa-i apara si username-ul,ba din contra.
Voi ce parere aveti? huh.gif
RADU__
Uite aici
Nu mai dureaza mult si o sa reusesc sa fac asa ceva.
semit
sau daca va strangeti minim 5 vi le trimit eu de la Bucuresti tongue.gif
Duyu
Doar prin gravare se poate face? Eu zic ca ar fi mai bine daca am avea un autocolant cu reno.ro si unul cu nick-ul de pe forum. Parerea mea! tongue.gif Iar suportii de numere, tot asa...personalizati (cum sunt cei pe care-i vinde Hellcat acum sunt ok, dar mi-ar placea mai mult daca ar aparea si nick-ul). tongue.gif
dil
Sa apara nick-ul pe suporti? Pai cine se uita in trafic dupa suportii de numere? Cel mai bine ar fi un autocolant sau gravura.
Duyu
Sa fie si pe autocolant si pe suporti. tongue.gif Eu unul ma mai uit din cand in cand si la suportii numerelor. Poate gasesc vreun coleg forumist! tongue.gif
Solon
QUOTE(dil @ 7 Jan 2008, 13:32)
Sa apara nick-ul pe suporti? Pai cine se uita in trafic dupa suportii de numere? Cel mai bine ar fi un autocolant sau gravura.
*


Adevarul e ca si eu am suporti si nu mi-a zis nimeni de pe forum ca a vazut masina pe undeva! sad.gif
cmandrei
Si daca te-am vazut cum mi-am dat seama ca esti tu daca nu ne cunoastem ?!?!??!? sau imi scapa ceva tongue.gif ?
Duyu
Pai ii dai pe forum o parte din numar de exemplu: "am vazut Clio Symbol in Piata Romana cu numarul B-01-***. Se simte careva?" biggrin.gif Eu cel putin asa am facut mereu cand am vazut masinile parcate, dar fara persoane in ele. Pana acum nu mi-a raspuns nimeni sad.gif Probabil ca nu au citit topic-ul "Colegi de forum si de cartier" de la Cafenea. In schimb cand masinile respective au persoane in ele, incerc daca pot sa ma duc langa acestea si intreb persoana din masina ce nick are pe forum! biggrin.gif (de exemplu asa am facut cu user-ul i_am_sleek). Cam asa procedez eu! smile.gif
Dodone
Raman la ideea ca un abtibild cu nickname-ul si adresa forumului ar fi cel
mai simplu , mai ieftin si mai eficient mod de rezolvare a problemei.Conteaza mult marimea caracterelor:caracterele prea mici nu pot fi citite usor,cele prea mari pot fi de prost gust.
Placile gavate ar putea parea cam extragavante,depinde de gusturi...
Eu cred ca o sa merg la o firma de serigrafie,cat de curand si o sa-mi comand cateva abtibilduri cu lipire pe interiorul lunetei.Cand am stiri va anunt.
Privilex
Salutare.Nu se mai aude nimic in legatura cu astea ca vad tot mai multe "reno-uri" in capitala cu abtibild cu numele forumului.De unde iau si eu?
semit
de la mine
marian-j
Draga semit ia-ma si pe mine la numaratoare cu 2 bucati.Unul pt. mine si unul pt sotie!Sper sa nu o intrebe nimeni ce nik are pe forum deorece ea nu prea e interesata de domeniul auto si habar n-are pe ce forumuri "prestez" eu! radmasa.gif Insa avand R5 eu zic ca "da bine" sa poarte si ea sigla forumului,nu?Sper ca nu se supara nimeni daca vad pe un BMW autocolant cu reno! biggrin.gif Ciao!M. smile.gif
95puf
De la Medgidia cum pot cumpara, semit?
Dodone
Da' de la Timisoara ? blink.gif
semit
in provincie trimit de la 3-5 bucati in sus smile.gif
Dodone
Spune-mi pret/buc., poate iau eu mai multe si le revand (fara adaos) la vreo intalnire a membrilor din TM.
Merci.
semit
4 lei bucata
Dodone
Cumpar 10 buc., dar cum facem cu transportul si cu plata ?huh.gif
semit
da-mi un pm
Codrin-Bacau
@semit

Salut,
As vrea si eu un stick ( am suporti nr.personalizati, care se vor potrivi de minune cu stick-ul..biggrin.gif..)...poti sa-mi spui daca ai pe cineva in BC care detine asa ceva?...( poate catalin unsure.gif ..??)
wolfin
incearca...


hellcat unde esti?????
Codrin-Bacau
Chiar nimeni??? sad.gif
semit
o sa-i dau lui hellcat si pentru tine daca e de acord smile.gif
Adila16
Semit, trece-ma si pe mine cu doua, rogu-te...Crezi ca se poa'?...
marian-j
Pt.Dodone: si eu sunt tot din Timisoara. Doresc sa achizitionez 2 autocolante si iti propun sa facem fifty-fifty cheltuielile de transport aferente expedierii celor 10 autocolante mentionate mai sus.Deci ca sa fie mai clar:8ron+1/2 din taxele de curierat.Daca te intereseaza propunerea mea da-mi un semn(PM,postare,mail,ce vrei tu!)si punem amanuntele la punct.Iti doresc o zi buna!Ciao-ciao!M smile.gif
romeod
Semit, vreau si eu un sticker!
Cum pot lua? Sunt din Bucuresti.
Mersi!
Privilex
Semit,abia duminica sunt in Bucuresti.Unde si cand ne putem intalni.Vreau decat unul pt masina mea.Bafta
Racky
Semit daca esti amabil si vrea si mister HellCat, dai si pentru mine un sticker ? rolleyes.gif
Codrin-Bacau
10X semit..smile.gif

29 Feb 2008, 22:52:
Dar de ce sa nu fie deacord??? unsure.gif blink.gif
Dodone
QUOTE(marian-j @ 29 Feb 2008, 07:42)
Pt.Dodone: si eu sunt tot din Timisoara. Doresc  sa achizitionez 2 autocolante si iti propun sa facem fifty-fifty cheltuielile de transport aferente expedierii celor 10 autocolante mentionate mai sus.Deci ca sa fie mai clar:8ron+1/2 din taxele de curierat.Daca te intereseaza propunerea mea da-mi un semn(PM,postare,mail,ce vrei tu!)si punem amanuntele la punct.Iti doresc o zi buna!Ciao-ciao!M smile.gif
*





Asa cum am mai spus intr-un post anterior, nu ma intereseaza nici un leu in plus.
Cand pe primesc, le impartim pe din doua cu mare placere.
Te anunt cand le am.
marian-j
OK boss!Le facem pe dindoua cum spui tu!Astept semnul tau,insa nu mi se pare corect sa suporti singur cheltuielile de curierat.Dar mã rog..Daca asta e decizia ta nu mai insist deoarece chiar nu vreau sa te irit! blush.gif Nu-mi ramane decat sa-ti multumesc si astept un semnul promis.Iti doresc un sfarsit de saptamana linistit!Ciao!M. smile.gif
Dodone
Nu m-am exprimat corect. Nu doresc sa fac profit, dar pretul transportului il impart la 10 si rezultatul il adun cu valoarea unui autocolant. Eu zic ca asa este echitabil. smile.gif
A l e x
Buna idee cu username-ul lipit pe luneta. Astfel cei cu care te certi pe forum vor sti exact care e masina ta inainte de a scrie obscenitati cu cuiul pe capota wink.gif
M i h a i
QUOTE(Dodone @ 7 Jan 2008, 20:58)
Raman la ideea ca un abtibild cu nickname-ul si adresa forumului ar fi cel
mai simplu
*




Si dedesubt alt stick'er cu reputatia,nivleul de warn..etc... icon_mrgreen.gif
j.d
Dar ce facem cu numarul de posturi....? rolleyes.gif


Stickerul cu reno.ro e mai mult decat suficient....
gotty
pai se face un sticker cu numarul de inceput al posturilor(de ex.1077 la tine j.d.)...iar apoi ,in functie de evolutia pe forum fiecare user isi va adauga cu un cui,care vine odata cu stickerul,cate o liniuta pt fiecare post nou... 168.gif
marian-j
QUOTE(Dodone @ 2 Mar 2008, 13:38)
Nu m-am exprimat corect. Nu doresc sa fac profit, dar pretul transportului il impart la 10 si rezultatul il adun cu valoarea unui autocolant. Eu zic ca asa este echitabil. smile.gif
*


Excelenta idee!Jos palaria!Abia astept sa vad cum va arata luneta(aproape verticala) apartinand modestului R5 condus de sotie impodobita cu sigla forumului!Ciao!M. smile.gif

2 Mar 2008, 21:47:
Draga gotty,tare(desi cam sadica) faza cu cuiul inclus in "kit"-ul de aplicare al abtibildului!! radmasa.gif Imi aminteste de bancul cu 4x4=16! biggrin.gif Ciao!M. smile.gif
gotty
=corect!!!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Dodone
Am primit raspuns de la semit si imi trimite autocolantele ( de interior). Daca cineva din TM doreste si autocolante de exterior( pe fond negru sau gri metalizat), sa ma anunte, sa le atasez la comanda.
Deocamdata comanda e de 10 autocolante de interior. Sunt rezervate:
- 1 buc. de draculiq ;
- 5 buc. de marian-j ;
- 2 buc. de subsemnatul.
marian-j
Pot vedea (o poza sau undeva pe forum ca sa nu bajbai)cam cum arata un stiker de exterior?Daca cumva mai apar doritori eu pot ceda 3 buc. din cele 5 ce mi le-ai rezervat,daca nu ramane cum am stabilit.
Dodone
I-am cerut lui semit sa posteze si o poza, daca are timp .
marian-j
Super!Multumesc mult de tot!Ciao!M. smile.gif
shteffanivlad
Nu sunt astea?

http://www.reno.ro/Autocolant-www-daciaclu...o-ro-t2166.html

SorinCT
Pentru Constanta se baga cineva? smile.gif
rero

5 bucati vreau si eu.
semit
EXTERIOR si interior, de interior mai am doar 4 sau 5 momentan dar cam intr-o saptamana maxim voi realiza altele, de exterior am in jur de 15-20 negre si gri metalizat smile.gif
romeod
Semit : Vreau si eu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cum pot obtine aceste stickere daca sunt din Bucuresti?
semit
Vino vineri seara la intalnire smile.gif
Privilex
Semit o sa vin si eu vineri,sa imi pastrezi si mie unul te rog.Pa pa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.