Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pierdut cheie -
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
adumeu
am pierdut cheia masinii si nu am de rezerva...aveti idee cat costa o cheie noua??
cj98czh
Pai daca nu mai ai cheie dupa care sa-ti poata face aia de la Renault dubluara este scump....dublura era vreo 300 RON, dar asa trebuie schimbat si computerul....deci cred ca sari de 1000 RON....
adumeu
am inteles ca trebuie sa o duc la reprezentanta...da cum intru in masina ca macar sa scot frana de mana?
cj98czh
biggrin.gif Mda, trebuie sa recunosc ca este nasoala problema.....eu zic sa incerci sa vb. la reprezentanta sa vezi daca nu iti dai ei vreo idee cum sa o deschizi, daca nu cauta un prieten al unui prieten "specializat" in deschiderea masinilor fara pagube (sunt destui in Romania si se mai antreneaza si el fara riscuri biggrin.gif ), iar ultima solutie daca nu gasesti pe nimeni....uitat-te la geamurile laterale si vezi care din ele nu iti place.....dupa care un ciocan si ......... loveste cu incredere la baza geamului....

Spor...
AndreiPavel
Cred ca cei de la tractari se descurca si cu frana de mana trasa. La reprezentanta e posibil ca cei de la Reno sa iti deschida masina.
Despre cheie, eu stiam ca pt fiecare cheie exista un cod unic, si dupa acesta se poate face o cheie noua.
cj98czh
Daca mai ai o cheie da, dar daca nu mai ai nici una trebuie schimbat tot...din pacate..
crisolro
amatorilor de astfel de senzatii: exista o noua clauza pe la asigurari care despagubeste schimbat yale etc. daca pierzi cheia ...

nu da bre cu ciocanu ... cum am invatat de la televizor, de la emisiunile despre infractori, se sparge cu niste ceramica sparta din bujii etc. ... si da in ala care e mai ieftin nu ala care nu-ti place
Ayden_CJ
in cartea de service gasesti codul cheii de rezerva. ia legatura cu reprezentanta. bafta!
Adrian
rados
radmasa.gif misto sfatul cu ciocanul lol radmasa.gif
cj98czh
Mai erau 2 inainte, asta a fost ca solutie extrema...recunosc de faza cu portelanul am uitat...aiai este cea mai eleganta... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
wildduck
vezi ca poti rezolva la negru cu chei si comp de solenza, eu am reusit la 600 ron. daca nu, dadeam 1200. nu am pierdut cheia, dar nu o mai recunostea masina. cred ca se certasera...
Codrin-Bacau
Mergi direct la reprezentanta...ei sunt singurii care-ti pot da un raspuns la problema ta...sigur nu esti primul in aceasta situatie...asa ca numai de la cineva care a trecut prin asa ceva poti afla un raspuns ...(nasol moment..sad.gif )
crisolro
ciocan in geam?! ... recomand flex ... ce misto era la dacie, din 3 vecini cu dacie sigur gaseai unu cu cheia potrivita ... ce vremuri! acum da omu meleoane pe o cheie
adumeu
merci de sfaturi baieti dar din fericire dupa 2 zile de cautari am recuperat cheia biggrin.gif.puteti inchide topicul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.