Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuit geam lateral fata dreapta (pasager)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Dranschi
Salut fratilor,
am zis sa va impartasesc si voua ce am patit eu.
Desi am cautat un topic asemanator, nu am gasit, asa ca ii dau drumul la asta.
Acum cateva zile, sambata, ziua in amiaza mare, in Bucuresti, pe str.M.Eminescu, in buricul targului cum s-ar spune, mi-au spart hotii masina. Urcasem pana la cineva pret de o ora sa rezolv niste probleme, si cand ma intorc, masina sparta.
Cotrobaisera prin torpedou, nu stiu ce anume cautau, probabil GPS-ul ca au vazut ca am suportul pus pe parbriz. La o verificare sumara am constatat ca nu imi furasera nimic, dar ma alesesem cu geamul spart. Strada era plina de masini care circulau bara la bara. Nimeni nu a vazut nimic, nu a auzit nimic. Am alarma pe masina. Degeaba zic eu, cand e sa ti-o sparga si sa te fure, tot o fac.
Nu am casco si nici nu am apelat la politie, caci dupa cum stiti, slabe sperante sunt sa ii prinda, iar daca ii prinde si sunt aurolaci sau tigani degeaba te judeci cu ei.
In concluzie, am ramas cu geamul spart si cu mizerie de cioburi in masina. Nimic furat, doar cotrobait prin torpedou. Am ajuns acasa, am aspirat cioburile, am scanat netul sa vad unde imi pun geamul si am ajuns la concluzia ca cel mai ieftin si bine e sa apelez la AGER Service in Serban Voda 231A.Am ajuns luni la 8 dimineata cand au deschis, am platit factura, m-au invitat sa iau loc in sala de asteptare, mi-au dat o cafea gratis de la automat si la 9 eram deja plecat cu masina din service. Nu am avut ce sa le reprosez.
Si acum sa va zic preturile pentru Symbol la geamuri (m-am interesat pentru voi):
- geam lateral fata dreapta (cel pe care l-am schimbat eu): 120 Ron + 40 Ron manopera+ TVA = 190 RON (tenta verde, ca cele originale dar de la alta firma Saint Gobain - tip Sekurit).
- parbrizul si luneta, sunt cam la acelasi pret, cu montaj cu tot si cu TVA si sunt in jurul la 450 RON.
Mai era cineva in fata mea care schimba un parbriz la VW Polo iar pretul pe factura vazut de mine era de 550 RON.
Cam asa stau treburile cu geamurile.
sorinrs
Daca ai fi fost mai atent ai fi vazut ca la www.unilot.ro au pret mai bun ca la ager si aceeasi marfa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.