Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oglinzi Logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
DanielG
Marea mea intrebare... Sunt sau nu oglinzile la Laureate retractabile? Era sa le rup , tragand voiniceste intr-o seara. Am renuntat pt. ca nu am avut atat sange in mine....
Multumesc!
bobo77
Teoretic da, practic nu-ti recomand, nu mai incerca ...e mai bine asa.
Kojak
...bineinteles ca sunt!
...ale mele cred ca au fost pliate pana acum de zeci poate chiar sute de ori si nu au nici o problema. wink.gif
billabong
Ca fost posesor de logan pot sa dau si eu un raspuns:DA sunt retractabile.Cum am descoperit? smile.gif a dat un pusti cu mingea in spatele blocului si sa pliat.smile.gif Tot laureat aveam si eu
DanielG
Multam! Mi se parea cam aiurea procedeul, deoarece zici ca se rup cand tragi de ele.
Adila16
Intr-adevar, cand le rabatezi emit un ''poc!'' sonor si te astepti sa ramai cu ele in palme... biggrin.gif
Dar, nu e chiar asa.
In schimb, atentie mare atunci cand exista posibilitatea sa aibe gheata in ele...La noi la ''pravalie'' un nenea soferu' dibaci a reusit sa rupa una, la depliere, dupa una din noptile astea geroase.
E de preferat, zic io, sa nu fie pliate peste noapte...
Parerea mea.
dansora
Pana se pliaza te trec toate transpiratiile...trosnituri si pocnituri cat cuprinde.
Asta nu e decat un lucru rau:
In cazul unui impact, in mod normal oglinda ar trebui sa se plieze la momentul contactului, dar din experienta unor "patiti" am aflat ca ea e atat de rigida incat "prefera" sa se sparga decat sa se rabateze.
Pacat ca cei de la Dacia puteau sa remedieze aspectul asta la oglinzile pentru MCV si Prestige.
AR-18-MOS
Oare nu s-ar plia mai usor daca inainte de "operatie" s-ar lubrifia putin zona ... ?
dansora
Nu rezolvi nimic cu lubrifierea.
Intregul sistem este prost...adica nu prea ai ce sa lubrifiezi.
AR-18-MOS
Aha ... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.