Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pret Clio bicorp?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
andreimarinoiu
Salutare,am cumparat recent un clio bicorp 1.9Dti din 2003 cu 86000 km la bord,AC,ABS,oglinzi+geamuri el,jante, pe care am dat 5700 eur..puteti sa imi spuneti,e mult sau e ok pretul?l-am luat de la o cunostinta si habar nu am care e valoarea lor..sunt bune,sunt fiabile?de consumat consuma 5.5-6 in oras pe frigurile astea,dar e galagioasa rau rece..smile.gif..multumesc anticipat pentru raspunsuri
jri22
in primul rind pretul pe care l-ai dat este unul absolut ok...chiar mic ptr masinutza asta...motorul pe care il are este extrem de fiabil(mai fiabil decit dci-ul)...ce-i drept este putin mai zgomotos(mai ales la rece)...tatal meu are acelasi motor si niciodata probleme...km pe care i-ai spus foarte putini si-ti prevad o viata lunga si fff multi km...nu uita sa-i schimbi consumbabilele la timp...
PS:motoarele dti nu sunt atit de sensibile la motorina ca dci-urile,deci nu tre' sa alergi tot timpul dupa cea mai scumpa motorina de papiata...
billabong
Mi se pare curios cum de in 2003 inca se mai fabricau Dti-uri.Stiu de la o cunostinta din franta ca la ei s-au produs intr 1999-si 2001 adica pana cand a aparut clio II phase 2(>2001).Oricum kilometrajul de 86k la diesel mi se pare un pic cam mult tras de par smile.gif Daca totul ar fi real si anul si km eu zic ca ai facut o alegare fff buna.
andreimarinoiu
e facuta in franta in 2002,inmatriculata in 2003..masina a fost a unei verisoare,o stiu de noua,deci km sunt ok...
billabong
Ai facut o alegere buna smile.gif macar nu o sa te plangi de consum ca noi astia cu titiurile pe benzina smile.gif
andreimarinoiu
nu prea m-a interesat consumul..in fapt cei de la ipso ph mi-au spus ca e motorul cam greu pt masina asta,de aici lipsa confortului in oras prin denivelari..la drum intins se lipeste..ma gandeam sa schimb ceva la susp fata,dar habar n-am ce..
hellcat
QUOTE(billabong @ 20 Nov 2007, 08:24)
Mi se pare curios cum de in 2003 inca se mai fabricau Dti-uri.Stiu de la o cunostinta din franta ca la ei s-au produs intr 1999-si 2001 adica pana cand a aparut clio II phase 2(>2001)
*



Stii prost...dTi-ul pe Clio s-a montat odata cu aparitia fazei 2 la bicorp...si s-a mentinut in fabricatie in jur de un an!

billabong
Dap hellcat am gresit eu ,s-au fabricat pana in ianuarie 2002 inclusiv.deci inclusiv pe faza 2-a de bicorp.

20 Nov 2007, 10:32:
Uite un topic interesant despre fibilitatea motorului Dti.Sper sa-ti fie de folos.
http://www.forum-auto.com/les-clubs/sectio...sujet342919.htm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.