Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unicredit Leasing
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
441529
Care ar putea fi raspunsul cand o ditamai firma de leasing isi bate joc efectiv de clienti?
Am un dosar nou la ei, am luat masina de o luna, timp in care nu au fost in stare sa o inmatriculeze. A fost nevoie sa dau eu telefoane dupa ei de m-am acrit dar, in afara de minciuni nerusinate ("ieri au intrat actele la politie", asta de vreo 2 ori, "daca nu ies numerele normale, va prelungim numerele rosii" - astia chiar cred ca au clienti tampiti... si altele) nu sunt in stare.
Ideea este ca deja numerele rosii expira iar eu ma voi uita frumos ce masina noua si frumoasa am, pentru care mai si platesc.
Ma intreb pentru ce naiba mai percep 200 Euro - comision de inmatriculare?
Bineinteles ca nu vreau sa vad reactia lor in caz de intarziere (oricum nu e cazul de asta) la plata.
Astept cu nerabdare sa vad cand vor binevoi sa inscrie masina.
Cert este ca alta data nu mai apelez la piticii astia.
Solon
Stai sa vezi ca dupa 4 luni vine taxa de prima inmatriculare! blink.gif
Nici acum nu stiu de ce intr-o luna am platit diferenta de curs si dupa aia nu!
Iar de sunat sa-i intrebi iti dau cu contractul in cap.
Contract pe care l-am semnat in 2 minute ca era foarte grabit cacanarul ala de la Unicredit.
Oricum, din punctul meu de vedere, sunt de evitat!
guliver
Stai linistit, ca orice institutie bancara se poarta bine cu tine pana semnezi, apoi esti al lor. icon_mrgreen.gif
441529
Bineinteles ca astia sunt toti ca omu' de la munte, cum te prinde...
Daaar, macar sa inscrie masina in termenul legal puteau sa faca
2dor
Eu ce sa spun, in afara de multe facturi de recalculari la recalculari si tot asa nu pot sa spun ca sunt nemultumit de ei. La mine au sunat cam cu 2 zile inainte sa expire numerele, sa imi spuna sa merg sa ridic talonul si numerele noi. Pesemne am avut noroc, insa pana acum au fost ok.
Solon
QUOTE(2dor @ 19 Nov 2007, 10:12)
Eu ce sa spun, in afara de multe facturi de recalculari la recalculari si tot asa nu pot sa spun ca sunt nemultumit de ei. La mine au sunat cam cu 2 zile inainte sa expire numerele, sa imi spuna sa merg sa ridic talonul si numerele noi. Pesemne am avut noroc, insa pana acum au fost ok.
*


Ia sa vezi ce nemultumit erai daca iti expirau numerele si stateai cu masina pe dreapta.
La mine au rezolvat in 10 zile faza cu numerele si talonul.Nimic de zis aici!
Doar la capitolul facturi am nelamuriri, dar o las balta ca nu merita sa-mi bat capul!
2dor
Bine nu mai spun de taxa de prima inmatriculare cu TVA, dar vorba ta ce sa faci, vrei leasing accepti orice.
george_slz
Maine ma duc sa dau cu semnatura in calitate de girant, pe contractul de leasing pentru masina pe care o cumpar, dar nu pe numele meu, ci pe firma prietenei.
Intrebari:

1. Daca dupa un an vreau sa fac transferul masinii pe numele meu, printr-un contract de cedare de leasing, cum afecteaza lucrul asta firma(trebuie sa plateasca impozit la suma, care nu e platita oricum, deja platind rata de leasing).

2. De ce nu e trecuta dobanda pe contractul de leasing?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.