Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Alba Iulia]
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Lagunianul
Stie cineva de service-ul din Alba Iulia ? Eu cred ca o sa dau o tura pe acolo cam in de azi intr-o saptamana.. sunt curios daca a fost cineva de pe forum cu masina la ceva interventie service-ul respectiv ..

mersi wink.gif
amsterdam
Aurocar 2002 srl
Alba Iulia
Str. Clujului FN

Telefon: 0258 839305
Fax : 0258 839203
office@aurocar2002.ro
Lagunianul
in sfarsit cineva..amsterdam, ai fost la ei la ceva lucrare? Cum sunt ?
amsterdam
nu stiu inca nimic de ei

o sa ne spuna un membru din alba iulia Kreatoru parca am vb cu el pe pm si o sa posteze ceva

ca io sunt cam dezamagit de sibiu si ar fi cel mai aproape si mai la indemana si pt mine

deci sa auzim de bine
Kr3atorU
Am postat si la Revizie 15.000 km / Prima revizie, benzina si diesel, eu sunt foarte multumit de astia din Alba.
Daca vreti sa va faceti ceva programari, ptr revizie sau alte lucrari, se poate la numarul: 0258/839900
Adrian00
Nu va recomand sa mergeti la acest service sa schimbati ceva pe casco.

Am fost lunea trecuta sa-mi fac pe casco geamul de la sofer si nici dupa o saptamana nu a venit geamul.Am sunat mai devreme si au zis ca v-a sosi maine dupamasa.La ei daca vrei ceva iti fac comanda,nimic nu au in magazia aia.

Am mai avut mai demult o experienta neplacuta cu ei si am zis ca nu mai calc pe acolo,dar in lipsa de timp a trebuit sa merg..Oricum maine daca imi v-a veni geamul si nu mi-l v-a monta,il voi lua si-l montez singur.
Adrian00
Am fost azi si mi-au montat geamul.Au lucrat bine,super de treaba directorul de service. up.gif

Un "-" de la mine ca a durat 8zile sa-mi aduca un geam. down.gif
jeje
Eu am facut toate reviziile la ei:15k,30k si 45k. Preturile sunt ok: 330, 450 330 daca bine miaduc aminte, dar de cate ori am sunat sa intreb miau zis ca costa 450-500. (???).
Nu stiu daca nemultumirile mele sunt legate de ei sau de politica Renault, ca pana la urma ei joaca cum zice francezu... Dar:
1-franele imi scartzaie de la km0. la revizia 1 mau mintit ca sunt prea noi si de aia. la a doua miau dat cu spray ca se rezolva si dupa 2 frane a revenit scartzaitul iar la a 3-a eram deja iesit din garantie asa ca nu a mai contat. Sa zicem ca aici e de vina politica Renault "nimic nu se schimba in garantie " si "folosim cele mai proate piese daca sunt ieftne in productie" (vezi placutele Bosch cu care vin echipate toate knagoo-urile 4x4). Prin scartzait nu va ganditi la un scartzait care il aud io ca-s senzibil, e un scartzait care il aude si ala din masina din fata si se uita in oglinda, ...nu mai vorbesc de pietoni.
2-aveam un ticait care nu e deranjant in prima faza si pana la 30k nici nu lam bagat in seama (ureche de necunoscator), dar nici ei! Dupa ce a iesit din garantie, s-a schimbat treba: au venit cu mine pe rand, sau uitat, au ascultat si au ajuns la concluzia draguta ca trebuie sa schimb cardanul complet ---> 700 euro.
Concluzia pt Aurocar: IN AFARA DE STRICT CE AU DE SCHIMBAT NU AU SA MISTE O ROATA SA VADA ALCEVA DECAT DACA LE SCRII TU ACOLO , si chiar si atunci au sa se fac ca nu stiu ca exista o problema atata timp cat masina e in garantie!!! politica romaneasca dup parerea mea: "apai la banii astia io nu mai fac nimic in plus..."
Concluzia pt Renault: daca va uitati dupa kangoo-urile astea 4x4 albe o sa le auziti pe toate ca ticaie si scartzaie, ceea ce pt nistye masini de peste 12mii de euro mi se pare cam tras de par---comparandule ca surorile japoneze sau germane.
deci aurocar=revizii "romanesti" la preturi "romanesti" cu urmari "romanesti" (chestii pe care le poti avea si inlocuid filtrele, uleiul si bujiile in curte --- fara nici o pierdere dar mai eftin)
NOROC

revizie
In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați la m.monicarusca@gmail.com.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.