Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clio 1,2 euro 4 ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
pihai09
As vrea sa-mi iau un clio 1,2 campus 60 cp din martie 2006.Stiti cumva daca e euro 4 sau euro 3?(nu pot afla de la vinzator).
cmandrei
Poate fi si euro4 din cate stiu eu ... dar cel mai simplu te uiti in talon ... pozitia 10. ultimele doua caractere ... E?
ViperRS
Sunt in situatia de a cumpara un clio bicorp din germania. Din ce am cautat pe aici singurele motoare euro 4 la clio sunt 1.2 8v si 16v. Rog pe cei care au importat aceasta masina din strainatate sa imi spuna daca cei de la rar au omologat masina euro4. Va multumesc.
Buster
Salut. Eu am achizitionat masina mea din Ludwigsburg, Germania. Este din 2004 si este euro 3. Pe talonul german scria "Euro 3 und D4". RAR-u nostru spune ca e euro 3. unsure.gif
ViperRS
motorul tau este 1.4 98 de cai? cum se descurca cu masa masinii?
BV-23-COX
Eu am un 1.2 16V din 2001 si pot sa va spun ca este omologat RAR euro 4 asa apare si in talon la randul 10 ultimele litere si cifre (si e importat tot din Germania)
Buster
QUOTE(ViperRS @ 19 Jan 2008, 11:57)
motorul tau este 1.4 98 de cai?
*



Da. Este de 98 cai. In depasiri intru fara teama atunci cand calc acceleratia la podea. Motorul e micut dar toti prietenii mei spun ca nu au mai mers cu un benzinar "din fabrica", care sa fie asa nervos si sa sune atat de agresiv la 4500+ rotatii. Eu unu nu-s prea impresionat pentru ca nu prea am condus alte masini pe benzina(maxim 2), doar diesel. A se citi "turbodiesel". rolleyes.gif
Masina e grea(parerea mea) pentru clasa din care face parte, dar pana acum nu am intalnit dificultati din acest punct de vedere(poate doar un pic la consum biggrin.gif ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.