Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatii - aripa si bara din fata rupte
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
lucianm
cu masina din semnatura am patit un mic incident in urma caruia m-am ales cu aripa si bara din fata rupte. Am CASCO, am fost s-a uitat, mi-a dat aprobare. Aripa trebuie schimbata si bara ( spera ei ) sa o poata repara. Eu sper totusi sa o schimbe, cu atat mai mult cu cat nu mai am nici aparatorile de plastic din jurul rotilor. La service am programare abia pe 14 septembrie. Intrebarea mea este daca as putea sa ma inteleg cumva cu cei de la service sa-mi schimbe bara, sau o schimba oricum. N-as vrea sa mi-o puna tot pe aia ca e cam indoita blink.gif
cmandrei
Pai pe foile alea a le lui ce a scris si ce ti-a spus ? inlocuire sau reparatie bara ?
lucianm
a scris reparatie, da a zis ca in caz ca nu se poate repara o schimba.
cmandrei
Daca e indoita si crapata nu prea mai au cum sa o repare (au dar ei nu fac asa ceva ca-i doar mana sad.gif ) ... oricum poti vorbi cu cei de la service cand mergi cu masina ... vezi ce zic ei prima data si pe urma daca zic ca se repara dar tu vrei neaparat schimbare ... "fa ceva" sa zica si ei ca tine ... dar prima data asculta ce au de spus ... Bafta
CGB
depinde de aia de la casco. am schimbat si io aripa fata pe casco. da' m-am inteles cu asiguratoru' sa-mi precizeze clar : "schimbare". avea o crapatura mica (cred ca mergea reparata cumva). dar totul a depins de asigurator.
cmandrei
Da la final depinde de cei de la casco ... dar in service se poate face o reconstatare ... si de acolo decizia de inlocuire si nu reparatie.
UXE
reconstatarea si pe urma decizia nu se face si cu acordul asiguratorului? adika poate service-ul vrea sa schimbe bara dar asiguratorul nu blush.gif
cmandrei
Da cred ca nu m-am exprimat destul de bine ... dupa constatarea asiguratorului service-ul mai poate face o constatare la care sunt chemati atat asiguratorul cat si clientul ... {defecte ascunse} ... decizia finala ii apartie asiguratorului {in cazul de fata daca se schimba sau se repara bara}
danutz_r
aceiasi problema am avut-o si eu cu bara... cei de la casco alocasera 2 ore service-ului sa o repare, astia cand au vazut s-au amuzat teribil si au zis sa vina baiatu' de la casco sa o indrepte ca ei nu fac asa ceva biggrin.gif
...eu zic ca se schimba fara nici o "interventie"
bafta!
lucianm
va multumesc la toti pentru raspunsuri. o sa discut cu cei de la service.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.