Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema la janta de aliaj indoita
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Donkey
Salutare! Mi-am luat de curand un set de jante Monte Fiore cu anvelope Fulda Progresso. Beleaua este ca in stilul tipic romanesc am luat o groapa foarte nasoala cu roata stagna fata .. moment in care nu numai ca s-a indoit janta ( ceea ce nu m-ar fi mirat ) ci s-a "haisit" si din spite ... Intrebarea mea este daca pot gasi vreun loc unde sa fie scoasa janta cat de cat la drept din spite ... ca aici in ploiesti nu am gasit decat sa indrepte pe interior .

Ah da .. aveti idee cat costa un proces cu primaria? smile.gif)

Multumesc anticipat.
Donkey
sar'na mult cmandrei! nu stiam ca se poate face pe casco... mi s-a spus ca una noua costa peste 5 mil de unde am luat-o si deja incepusem sa imi fac griji!

danke!
R19/16v
desi si eu iti recomand sa o schimbi, la pocaiti ai fost?
Donkey
am fost ... pocaitii nu o pot indrepta din cauza ca sunt haisite spitele ... maine imi contactez o cunostinta de la o firma de asigurari .. poate ma rezolva wink.gif
Laurentziu83
Jantele de aliaj (ca de altfel orice paguba produsa la accesoriile adaugate aftermarket si netrecute in contractul de CASCO) nu pot fi despagubite legal, cel mult ti se vor da banii ca pentru o janta de tabla.
Ma rog, daca esti prieten cu asiguratorul, se poate rezolva, el iti va spune cum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.