Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anvelope spate uzate pe interior!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
marianculturistul
am un cliozaur incaltat cu pirelli 3000,sunt uzate,dar pe interior la rotile spate sunt mult mai uzate decat exterior.
ce e de facut ? as vrea sa le mai folosesc.
carne exterior 4 mm interior 0 mm.
dorindumitru
o guma tocita nu prezinta siguranta rutiera nici pentru tine, nici pentru altii. Nu ai ce sa le faci. Nici nu poti sa le intorci invers ca nu rezolvi nimic, avand in vedere ca el tot tocit o sa ramana. Si pe urma se vede nasol (o fi posibil sa te agatze arbitrii la controale de rutina ca ai gumele prea tocite?)
Problema in sine este cauza, nu efectul. Bago-n service si regleaza-ti unghiul pe spate. Parerea mea.
cmandrei
Sunt cam tocite rotile din pacate ... merg intoarse dar e aproape degeaba ... trebuie altele sad.gif ... cat despre uzura pe interior {pe puntea spate sad.gif} nu cred ca se rezolva mergand la geometrie.
hellcat
QUOTE(dorindumitru @ 10 Jul 2007, 05:59)
Bago-n service si regleaza-ti unghiul pe spate. Parerea mea.
*


Daca tu stii cum se regleaza "unghiul pe spate", nu ezita spune-mi si mie...

Puntea spate nu are reglaj...daca lovesti o roata din lateral sau o "superincarci' depasind limitele maxime se stramba si asa ramane.
O geometrie corecta poate sa spuna doar realitatea despre aceasta punte spate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.