Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pareri achizitionare Clio 1.5dci 2002 46.000km
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
alynblueeyes
rolleyes.gif salutare tuturor.am gasit un renault clio symbol din 2002 1,5dci, 46000km,ful fara ABS,tinuta in garaj....ma intereseaza daca este o investitie buna si care ar fi primele probleme cu care m-as confrunta avand in vedere ca eu as fi al doilea proprietar al masinii? rolleyes.gif
cmandrei
Bine ai venit. Daca este o investitie buna numai tu poti decide ... cat despre masina ... poti cauta pe aici si citi diverse despre acest model ... din 2002 pana acum trebuia sa treaca prin diverse revizii ... exista cartea de service cu reviziile facute corect ? (revizia de 4 ani e facuta ?) ... care e pretul ?
alynblueeyes
pretul este de 6600euro nenegociabil...omul a zis ca ia facut revizia anul asta in februarie...dar pe mine ma intereseaza mult si pretul pieselor(la asta ma refer daca este convenabil) pt ca sa o iau trebuie sa fac un imprumut in banca care este deaja demarat dar pana primesc creditul vreau sa stiu cat mai multe despre renault clio simbol si sa stiu daca merita banii astia!? tongue.gif
cmandrei
Hmmm parca e cam mult pentru ea ... are airbag in dreapta ? ce nu mai are in afara de ABS ?

Uite aici http://www.reno.ro/Linkuri-utile-si-topicu...nte-t50751.html poti citi diverse despre preturi piese si asa mai departe ... dar daca revizia de 4 ani e facuta corect in mod normal in urmatori 3 ani nu vei avea prea multi bani de pus in masina.

P.S. va rog sa nu incepeti cu replici de genul - nu e bun ia benzina, nu e bun ia 80cp daca e 65cp si alte chestii ... va rog
iliegbz
ca nou posesor de clio bicorp 1,5 dci de 80 cp, din 2002 (din ianuarie), cumparat SH cu 67.000 km la bord, pot sa spun ca sunt supermultumit de el.
piese sunt pe toate drumurile, la toate magazinele de piese, nu numai la service la reno unde te jupoaie de bani.
daca e bicorp se merita. parerea mea.
CGB
probleme cu care te-ai putea confrunta? hmmmmm. zic doar atat: 2002, dci, pompa, pilitura.
mai departe cauta si o sa vezi despre ce-i vorba. io unu nu mai recomand renault (in special dci) nici macar dusmanilor.
Giany4k
Si ce masina recomanzi la pretul asta daca nu renault ?
CGB
banuiesc ca mai sint si alte oferte la banii aia. mare mare grija insa, cu masinile astea SH. indiferent ce marca sint.
alx
Io recomand reno ca-s ieftine. Si exista si retea paralela de piese la preturi decente. Dar sub nici o forma dci.
Giany4k
Dar ce are bre!

Pana acum 7 luni am mers numai pe benzina ma refer la masini personale, de cand am disel am vazut diferenta, diferenta care este net superioara fata de benzina indiferent de costuri. Diselul este viitorul din punctul meu de vedere, (putere, fiabilitate, eleganta, tot ce si doreste un shofer cu experienta) singurul dezavantaj este complexitatea si preturile.
alx
Ihi, si fiabilitatea. Si eu sunt fan diesel. Dar numai fan, mai nou.
mikipet
...eu mi-am format insa o alta parere...sunt posesorul masinii din semnatura,n-am avut probleme majore,merge ok,trage bine,dar vreau sa va spun ca m-am saturat de diesel pana peste cap. am condus si tdi 1,9 si recent un tdi 2.0-170cp pe passat dar tot zgomot,vibratie si sisteme sensibile peste tot,chiar si proprietarul care e un impatimit auto nu il mai apreciaza ca-n prima zi-asta-i dieselul:::devine din ce in ce mai zgomotos cu trecerea kilometrilor,vibreaza de rupe toate tampoanele,prima si a doua viteza sunt legume,intretinere.. de ti-l recomanda cu caldura dealerii si...scuze,sunt off topic.
ramm
E un pic cam mare pretul de 6600 euro mai ales ca nu are ABS. Eu as zice sa incerci sa mai tragi totusi in jos de pret, scoate-i ochii ca nu are ABS - care e foarte important, vezi ce nu mai are pe la ea.
ionutmar
aer conditionat are?
airbag are?
cdplayer?
geamuri electrice are?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.