Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Card debit BCR
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
St
Folosesc un card de debit Visa Electron care este pe numele tatalui meu. Beleaua e ca dispar bani de pe card, si sume cam mari pentru a fi comision.
Prin aprilie au disparut 40Ron, si zilelel astea 33Ron.
Desfasurator nu pot lua, pentru ca tata e plecat de luni-vineri si in week-end astai nu au program sad.gif
GoGu
Are "overdraft" (descoperire de cont)? Ca poate are luati bani de acolo si ii trage banca dobanda...
St
E card de debit, nici vorba de descoperire de cont.
Vanzatorul de Iluzii
Pai draga St, tocmai acesta este descoperitul de cont: posibilitatea ca pe un card de debit sa cheltuiesti mai mult decat suma aflata in cont, capatand astfel partial caracteristicile unui card de credit. In functie de politica bancii, aceasta isi trage automat dobanda la o data fixa (in general la data alimentarii salariului) si o parte sau deloc din suma creditata. Daca nu esti atent si nu tii socoteala miscarilor te poti trezi ca platesti dobanzi si dupa un an sau doi la accesari de overdraft. Sigur exista posibilitatea de a solicita un extras de cont, chiar si prin posta, contracost.
St
Credeam ca descoperire de cont merge numai al card de credit.
100% nu este descoperire de cont pe cardul asta. Ce am alimentat atat am cheltuit.
Sa vedem cum fac cu extrasul ala.
bashtalu
orice informatie legata de miscarile de pe cont se acorda doar titularului, asa ca daca nu se duce tata la banca, adio extras sau alte info....
au mai fost probleme cu cardurile, nu numai la bcr, se poate sa se fi inregistrat de 2 ori o tranzactie....trebuie mers si intrebat, din auzite nu rezolvi nimic
o alta chestie, ai 30 de zile ca sa depui un refuz la plata la banca...apoi pa!
Thor1983
Vezi ca sambata au program intre 9 si 15. Cel putin la sediul central din orasul in care stai.
Vanzatorul de Iluzii
Sambata nu se dau extrasuri de cont ca "nu functioneaza sistemul" sau cel putin asa era acum un an; aceasta limitare nu aparea mentionata explicit nicaieri.
St
QUOTE(Thor1983 @ 25 May 2007, 09:54)
Vezi ca sambata au program intre 9 si 15. Cel putin la sediul central din orasul in care stai.
*



A incercat odata sambata, pentru alt card, prin noiembrie parca si a primti acelasi raspuns.

Era sa uit, si o veste buna. Astia de la BCR si-ai shimbat sistemul pentru carduri, acum cica intra banii instant cand depui.

Si ca un bonus, am o tranzactie din afara tarii, de primit, trimisi banii pe 14 mai nici acum nu au ajuns, si cunosc persoane care au si de pe 9 mai si inca nu au primit banii.

thunder
Poate reusesti sa scoti un extras de cont, incearca sa o aburesti pe duduia de la carduri ... eventual ii arati buletinul tau sa vada ca esti ruda cu posesorul cardului. Stiu ca politica BCR nu-ti permite, dar cine stie.
Eu am obtinut extrasul de cont pt. cardul unui prieten, vroiam sa-i depun niste bani pe card iar tipa de la ghiesu s-a pierdut in detalii si pana la urma mi-a dat si extrasul blink.gif
b64chr
Nu stiu la BCR cum e, dar la multe alte banci iti trimit lunar extrasul de cont acasa, la cererea ta sau implicit. Sau poti cere sa ti-l trimita pe o anumita adresa de mail.
St
Cum fac sa il trimita fara sa se duca titularul la banca? Asta e mare mea dilema.
C@talin
Am si eu o intrebare smile.gif .Cardu avantaj am citit eu ceva acolo pe situ lor de tranzitii pe internet da nus lamurit. Merge sa cumpar ceva online din alt oras si sa platesc cu cardu respectiv daca magazinu il accepta. ?
Alexu7
cutitarii nu pot efectua tranzactii online radmasa.gif
trebuie ultimele 3 cifre de pe spoatele cardului la cumparaturile online, daca pe card ai asa ceva, exact langa semnatura tiutularului, cred ca se poate icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.