Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lagune tunate si nu numai ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
Pages: 1, 2
venusake
Din greseala, ... am dat peste un forum, poate va e cunoscut, unde am vazut oarece poze faine ....
Forumul cu pricina

Cred ca merita .. "dat cu ochiul"
j.d
173.gif Superbe cele doua Lagune!
e-SORIN
Foarte reusite amandoua ... mai ales ca sunt phase 1 wub.gif
A l e x
A doua e super tare ! Felicitari posesorului...
j.d
De ce pentru Laguna exista body-kit-uri asa discrete si pentru Megane nu sunt... blush.gif
Bliss
Superba a doua, mai putin tevile de esapament. Prea... evidente.
OVIDIUS
Jante pe 17...Si iar revenim la problema noastra cu drumurile proaste...
<dan>
cea neagra e bestiala! wub.gif
dariel
mda...reusite ambele doua, in special cea neagra.
iar despre tevile de esapament, cred ca m-as putea obisnui cu ele in cazul in care as avea masina aia... biggrin.gif
BOG
Masinile prezentate aici nu sunt realizate de vreun celebru tuner ci....chiar de Renault. Daca va uitati cu atentie nu se poate sa nu remarcati topicul cu Renault Germania...in care gasim


la 461 euro [attachmentid=51906]

si la 112 euro ceva de genul asta [attachmentid=51907]

Evident in oferta apar si jantele, eleronul, suspensii modificate.....Inteleg ca aceste componente pot fi comandate la orice dealer autohton, fiind insa probleme cu livrarea.....
laguna_2_interceptor
- dupa parerea mea cea mai complet tunata Laguna 2... multiple trofee castigate de-a lungul anilor la competitii imortante de tuning... prima poza reprezinta stadiul actual al masinii... restul evolutia de-a lungul timpului.
semit
Pacat ca-i break... wink.gif
laguna_2_interceptor
smile.gif mi se pare amuzanta remarca... e un fapt cunoscut ca GT e cu mult mai estetica decat Limo si asta s-a vazut si prin faptul ca la facelift Renault nu a modificat spatele, multumindu-se sa adauge acel ornament cromat la baza haionului, dar e oarecum normal avand in vedere ca in romania tuningul este inca in faza de pionerat si multa lume asociaza eronat acest fenomen de masini sport in 2 portiere, de masini pe benzina cu 12 cilindri in V si tot asa... exact ca la targ cand vine romanul in fata masinii tunate si spune: '' da la tara cum mergi cu ea '' smile.gif), daca cautati de curiozitate pe net o sa observati ca GT tunate detine un numar zdrobitor asupra variantei limo si nu e singura marca sau model in aceasta situatie...
semit
E o parere proprie si personala... poate chiar din targ.. smile.gif
adi_0434
e super in ultimele poze,in prima poza incepe sa semene cu o sorcova...,parerea mea
m-a surprins placut ca are motor de 1.9 dci wub.gif
nu imi place capacul la baterie vopsit
@laguna 2 _interceptor ai incercat sa iti ionizezi geamurile:se pot scoate al III-lea rand de geamuri de pe lateral
@semit grand tour(berlina) are spatele urat rau ,parca seamana cu fuego
laguna_2_interceptor
- sincer nu prea sunt adeptul foliei sau ionizarii geamurilor... o singura data am fost tentat sa imi foliez geamurile in Germania, gasisem o folie superba, la aspect exterior seamana mult cu cea de pe laguna galbena, de mai sus, nuanta metalizata inchis iar din interior se vedea totul absolut perfect... din pacate neomologata in RO si incerc sa nu imi fac singur de treaba cu politia smile.gif

- cat priveste sorcova... e chestie de gusturi... de moda si tendinta in tuning... la noi pui ce ai sau ce iti permite buzunarul... afara in tuning e ca in moda... smile.gif
A l e x
Per total la design Laguna Estate arata mai bine decat Sedan-ul pentru ca mie spatele de la Laguna Sedan mi se pare oribil (fara suparare posesorilor), pe cand designul din spate la Laguna Estate chiar da bine, pacat ca are forma de estate (nu sunt un fan)...

Masinile estate tunate au un aspect anume, sunt simpatice... Eu zic ca e ok masina din poze (cea galbena), dar parca prea exagerata.
laguna_2_interceptor
- putin neclare... va urma o sedinta foto mai reusita peste putin timp
adi_0434
poate faci cateva si ziua
laguna_2_interceptor
- este in plan... astea au fost mai mult pentru xenoane...
Sempre
pentru Laguna 1 phase 2 avetzi ceva tuning?????[COLOR=red]
laguna_2_interceptor
- pentru cine doreste o bijuterie (cunosc masina si proprietarul, face toti banii):


Laguna II tunata

- din pacate nu vrea sa ia link direct asa ca am sa va pun niste poze si detalii:

EUR 14.000

Daten:
Gebrauchtfahrzeug, 75.000 km,
110 kW (150 PS), Diesel, Schaltgetriebe, Euro 3, Erstzulassung: 04/02, HU: 04/09, AU: 04/09, Klimaautomatik, D 44, 4/5 Türen

Besonderheiten:
ABS, Stabilitätskontrolle, Einparkhilfe, Zentralverriegelung, Tempomat, el. Wegfahrsperre, Lederausstattung, Leichtmetallfelgen, Navigationssystem, el. Fensterheber, Xenonscheinwerfer

Beschreibung:
Technische Daten: Es handelt sich um einen Renault Laguna II, Vorab möchte ich noch betonen, dass an diesem Laguna alles eingetragen und somit legal ist, es wurden alle Veränderungen dem TÜV, bzw. der DEKRA vorgeführt und dementsprechend eingetragen. Exterieur: - Gewindefahrwerk der Firma KW (ca.70mm Tiefer) - Seitenschweller der Firma GIAGUZZO - Frontspoiler der Firma GIAGUZZO - Heckschürze der Firma GIAGUZZO - 8,5 x 19” Felgen von OZ Giotto Reifen: 235/35/R19 Reifen ca. 2000 km gelaufen (Neupries der Felgen ca 3000 Euro) - Sportendschalldämpfer von GIAGUZZO - Bremssattellack der Firma Folia Tec (Farbe Speedgeld) - Heckklappe gecleant - Motorhaube gecleant - Spiegel, Zierleisten, Frontstoßstange Grill wurden in Wagenfarbe lackiert - Chip der Firma P-box (ca. 170PS ca. 380Nm) wurde ausgebaut ist aber noch eingetragen !!!Das fahrzeug hatte einen Heckschaden aber wurde Ordnungsgemäß repariert Tüv gutachen vorhanden!!

- daca este cineva interesat gasiti masina si pe mobile.de impreuna cu numarul de telefon, sper postul sa nu fie sters pe motiv de proasta incadrare deoarece nu este si nu se vrea unu de vanzare ci doar de informare pentru impatimitii de tuning...
Alex_5
Imi place ca are navigatie dar pretul e putin cam piperat.
laguna_2_interceptor
- nu, pretul este chiar foarte normal, la noi se aduc toate gunoaiele si capcanele de Lagune fara optiuni care se dau incepand de la 6500/7000 EUR si automat si ideiea preconceputa si eronata ca pretul pentru o astfel de masina e mare... nu este absolut deloc asa... pot afirma asta deoarece stiu ce inseamna si cat costa toate elementele alea de tuning si cat valoreaza o masina buna si intretinuta in Germania... asa ceva nu se va gasi prin targurile RO pentru simplu motiv ca e mai simplu sa vinzi un gunoi la pret mic decat o masina buna dar automat mai valoroasa si mai scumpa atat la achizitie afara cat si la revanzare...
MAX_moto
Pun si eu doua kituri. unul simplu e cam 300 de euro, iar cel de pe masina argintie costa 1000 de euro total. ph34r.gif

pentru voi joy-tuning.de
mariusa10
hop si eu[attachmentid=1627470234][attachmentid=1627470235][attachmentid=1627470236][at
tachmentid=1627470237]
mariusa10
lagunauser posted imageuser posted imageuser posted image
gruita2005
Cel mai mult imi place ultima masina alb cu negru, bestiala!!!
Privilex
eee?
semit
Zici ca e un Cielo cu jante ieftine.. parerea mea smile.gif
Solon
De unde stii ma ca sunt ieftine jantele?
semit
dupa model.. sunt model TR smile.gif
andu911
niste lagune din Germania... facut cu gust, zic eu...

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
semit
ce praguri ce prelungiri.. si baietii cu Logan made in Vitan ar rade de ele icon_mrgreen.gif
bear_mc
Mie imi place cum arata. smile.gif
Bliss
Foarte frumoase prima si ultima. wub.gif
andu911
QUOTE(semit @ 2 Dec 2008, 16:35)
ce praguri ce prelungiri.. si baietii cu Logan made in Vitan ar rade de ele  icon_mrgreen.gif
*



Pai asta e si ideea... unii nu vor intelege niciodata un tuning cu gust. Mai ales baietii cu Logan din Vitan. icon_mrgreen.gif
semit
tuning cu gust eu inteleg altceva decat prelungiri de spoilere smile.gif.. singurul tuning cu gust al acelor masini dupa parerea mea, care nu trebuie sa fie cea corecta, este ca sunt spalate. smile.gif
andu911
Uite prelungiri de spoilere de la tuneri consacrati: ABT, AC-Schnitzer, Bimmer... chiar nu stiu ce intelegi tu prin tuning cu gust...

Un Audi A4 standard si un Audi A4 tunat de ABT...
user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image

semit
oricum am da-o pe bmw arata altfel laugh.gif vezi vreo diferenta intre 5-arul albastru si lagunele din pozele tale? pe bmw arata natural.. pe laguna nu prea.. o laguna stock arata mai bine decat acele incercari de tuning, parerea mea
pe a4, passat si seria 1 arata la fel de urat smile.gif
andu911
Lagunele alea sunt tunate cu kituri cumparate tot de la tuneri de marca. Nu-s prelungiri facute pe balcon... Probabil tu ai alte viziuni asupra tuningului, diferite de marcile de renume din domeniu...

Si eu sunt fan masini stock... singurul tuning pe care l-as face ar fi jantele si coborarea garzii.
semit
tuning cu gust parca arata altfel nu? kit Hofele smile.gif

ce vad pe acele lagune pot compara cu asta fara nici o urma de ironie.. nu exista un kit frumos sau nu ai bani.. las-o stock.. spalata ceruita e mai mult decat ok smile.gif
M i h a i
Cat de bine arata haudi .... coolspeak.gif
razZzor
Au prins ceva avant nemtii astia dupa razboi. laugh.gif
andu911
QUOTE(semit @ 3 Dec 2008, 01:58)
ce vad pe acele lagune pot compara cu asta fara nici o urma de ironie.. nu exista un kit frumos sau nu ai bani.. las-o stock.. spalata ceruita e mai mult decat ok smile.gif
*



Bine ca nu e sectiune comuna cu Dacia Club, ca sigur iti puneai in cap cel putin 1/2 din forum. radmasa.gif
semit
blush.gif
MAX_moto
Ce mi-ai sters tu post'ul...te supara ca cineva iti aduce aminte ca ai renault?


Lagunele sunt superbe!
semit
nu stiu ce sa iti zic.. try to beat THIS or THIS cu laguna ta mustar si folii wink.gif

http://reno.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1627444686
antifizic2
ce e semit ai impresia ca arata mai bine meganu' ala al tau in photoshop?

mustarie sau nu laguna e cu siguranta mai stilata
gotty
adevaru'e ca masina lu'semit este deosebita....nu se compara cu nicio laguna vazuta in romania....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.