Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Carburator Solex 35 SEIA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
mstrungar
Este destul de uzat si nu am gasit nici garnituriile...As putea sa le fac din foaie de azbest (0.6 mm.) dar cu jigloarele ce sa fac? Nu mai reusesc sa-l reglez nicicum, merge chiar si cu jigleorul de aer strans la max. Nu cred ca trage aer fals, cel putin nu pe la galerie in rest nu pot fi sigur, daca-l opturez cu podul palmei motorul se opreste instantaneu...solutia ar fi un kit cu toate jigloarele si garnituriile. Unde as putea gasii asa ceva?
R25_GTS
Bine ai venit pe forum.

In legatura cu kit-ul de reparatie poti sa suni la Al Padrino in Bucuresti. (www.alpadrino.ro). Trebuie sa le spui exact tipul de carburator, dupa SEIA mai e un numar, ceva. Costa aprox. 50 - 60 RON si cuprinde cam tot ce e in carburator. Vezi ce raspuns iti dau cei de la Al Padrino si daca te apuci sa-l repari iti pot da si documentatia necesara.
mstrungar
Mersi de informatie, bine v-am gasit. Daca au kit-ul se rezolva, daca o sa intampin greutati va voi tine la curent
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.