Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cod vopsea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
riptor
stie careva cum aflu codu vopselei? deocamdata nu sunt decat 80% sigur care e si as vrea sa stiu daca e scris pe undeva pe masina ca prin acte nu am gasit nimic.merci!
croni
daca ai cartea tehnica iti explica acolo placuta ovala unde sunt mai multe coduri(cifre).la mine placuta se afla pe stalpul din dr.
in ovalul ala este si codul pt vopsea.
ionutmar
uite o imagine, e placuta ovala de pe stalpu din dreapta.

[attachmentid=50211]
cmandrei
Asa este la Symbol ... randul 3 primul grup. Pentru Renault sport eu stiu ca este ...

user posted image

Punctul 7. Defapt daca ma uit bine poate sa fie exact in aceasi pozitie tongue.gif ... e prea tarziu acum. Oricum smile.gif
riptor
merci baieti!
cmandrei
Cu multa placere smile.gif
mihaiyak
acesta fiind singurul topic in care am gasit cate ceva de vopsea as vrea sa intreb de unde pot gasi si eu un spray de vopsea eventual pe comanda de culoarea de la clio (gri metalizat) si daca acest cod este universal
wolfin
marca sinto, gasesti in carefour. marker la 8 ron si sprey pe la 14ron-din cate am vazut sunt denumirile si codurile de la dacia deci aceleasi culori de la simbol pt gri met.

acum vezi pe unde mai gasesti. de obicei intreaba la magazine auto sau de vopsele profesionale
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.