Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Airbag-uri cortina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
Little_Bear
[B]Acum 3 zile mi-am luat un Megane Sedan 1.6 Luxe Privilege,eu stiam CA are airbag-uri cortina,problemele mele sunt urmatoarele:
1.Au in dotare asa ceva toate Luxe Privilege-urile?
2.Nu am vazut nici o inscriptionare la masina mea(gen:SRS airbag sau alTceva)pe
montantii centrali sau in plafon!Inseamna ca nu am airbag-uri cortina?





Va multumesc si multe scuze daca era deja pusa problema in alt topic smile.gif
mars
Scrie pe scaune, pe partea de langa stalpi.
Raymondo
Uita-te in spate pe montanti si o sa vezi acolo inscriptionat pe fiecare montant. wink.gif
C a t a l i n
Airbag-urile laterale sunt montate pe lateralul scaunelor din față, cele cortină pe stâlpii din spate (montanții dintre ușile spate și lunetă).
Little_Bear
Am vazut pe montantzii din spate,dar ma asteptam sa fie inscriptionat undeva la mijloc,in fine ,important e ca exista! smile.gif Va multumesc !
adrian baltalunga
Din cate stiu eu airbag-urile cortina la Megane sunt ceva de genul "o singura bucata" fata/spate. Se deschid si in fata si in spate in caz de ...Doamne fereste! Acesta este si motivul pt. care scrie numai in spate. De existat - 100% sunt acolo dar e bine sa nu le vezi niciodata! Doamne ajuta!
mars
Repet, poate va faceti ca vedeti: scrie pe scaune, pe partea de langa stalpi!!!
calinnov
Cele de pe lateralul scaunelor din fata sunt pentru torace, iar cele cortina sunt pe montantul din spate, intre usa si luneta. biggrin.gif
j.d
QUOTE(adrian baltalunga @ 2 Apr 2007, 19:31)
Din cate stiu eu airbag-urile cortina la Megane sunt ceva de genul "o singura bucata" fata/spate.




Asa si sunt... sad.gif
rac
Asa au toate masinile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.