Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce am observat la masina mea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
SwatKat
1. Azi am trecut la gumele de vara. Cu ocazia schimbarii, cand au dat aia jos rotile din fata am observat ca, spre deosebire de cele din spate, in fata axul rotii (ala din centrul discului de frana) nu are capacel, ci se vede piulita de stangere. Asa e normal sau lipsesc la mine?

2. Dupa revizie, am inteles ca, pentru schimbatul filtrului de polen, se da jos torpedoul. Ori eu vad ca nu e umblat deloc acolo. Se da cumva jos toata cutia de la torpedo, fara a umbla prin interior, sau nu au schimbat aia la mine filtrul... E vreo posibilitate sa verifie eu? Adica e complicat sa dau jos torpedoul? Am vazit ca in partea de sus are 3 suruburi. Alea sunt toate..... daca stie cineva...


Mersi
claus
pai.. problema 1 .. e o chestie normala, deci nu ai de ce sa te ingrijorezi
si, pentru 2 .. uita-te aici , pentru un tutorial care sa ajute la schimbarea filtrului de polen smile.gif
SwatKat
ok. Mersi mult..
mefmef
Filtrul de habitaclu se poate schimba si fara demontarea torpedoului.
Mie asa mi l-au schimbat. A durat 2-3 minute.
Se rupe marginea de plastic a filtrului si intra destul de usor cel nou.
Nu stiu exact cum e trecut in manualul de intretinere/reparatii dar unele service-uri folosesc procedura asta .... rapida. smile.gif
SwatKat
Cred ca si la mine au aplicat aceeasi procedura.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.