Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: stropitor parbriz si martori ac+dezaburire luneta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane
marsu
buna ziua.sunt posesorul unui megane II sedan 1,5 Dci 80 CP cumparat sh,inainte am avut o supernova, si am o problema majora, si una minora(parerea mea): 1. nu mi se aprind beculetele martor de la aerul conditionat+dezaburire luneta cand apas pe butoanele respective.mentionez ca functioneaza si aerul conditionat, si dezaburirea lunetei(am AC manual) 2.cand actionez maneta pt spalare parbriz nu se intampla absolut nimic, adica nici nu stropeste parbrizul cu lichid de spalare nici stergatoarele nu fac nimic.rezervorul lichid spalare parbriz este plin ,si am inteles ca la o apasare de scurta durata stergatoarele fac 1 cursa ,iar la o apasare mai lunga fac 3+1 curse.nu se aude nici un zgomot gen motoras spalator,absolut nimic.stergatoarele parbriz functioneaza normal, inclusiv senzor ploaie. daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau daca a avut cineva una din cele 2 probleme si ma poate ajuta v-as fi recunoscator, si-mi cer scuze pt un topic asa de lung dar am vrut sa fiu cat mai explicit.
calinnov
Te sfatuiesc sa verifici tabloul de sigurante, sa nu fie vreuna arsa, iar daca acestea sunt bune intreaba la un service reno. Nu cred ca iti cer sa platesti. biggrin.gif
marsu
m-am speriat degeaba.era siguranta de la casetofon arsa si afecta si problemele mele cu toate ca radio-cd functiona.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.