Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demontare radiatorul (aeroterma) r 11
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
lazy 72
La un renault 11 incalzirea nu functioneaza la capacitatea normala. Am gasit si ceva lichid in interiorul masinii sub mocheta din fata .Cred ca radiatorul de la aeroterma este spart si trebuie sa il demontez.
Cine ma poate ajuta cu un sfat ,pe unde ajung la el?
R19/16v
Asta?
lazy 72
da.radiatorul care face caldura in interiorul masinii.stii cumva pe unde se scoate?
cpv
ai ceva treaba de facut....se cam da jos tot bordul...cel putin eu asa am facut, am dat jos tot!!! ma rog eu vroiam sa imi fixez si bordul calumea pt ca scartaia, cel putin consola centrala tre sa o dai jos pt a scoate tevile care traverseaza din compartimentul motor. Eu am incercat sa pun un radiator original din dezmembrari...dar am descoperit ca era si ala spart...pana la urma am pus de nova care s-a potrivit in mare parte ...nu chiar exact dar face treaba buna....Ca sa iti faci o idee la mine a durat un weekend...cam 15-18 ore in total cu tot cu fixarea bordului.
lazy 72
Multumesc pentru sfat si pentru ''incurajare''.
O las pentru cand se face mai cald afara.
reno 11
salut am eu aeroterma de reno 11
pret 100 ron sau ce iti trebuie tie din aeroterma
tel 0721445492
ana0103
si yo am avut pb cu caldura,vezi poate nu mai functioneaza bine termostatul..la mn dupa ce lam schimbat iarna stau la tricoutz smile.gif
axicrisan
ce termostat ai pus?
molady11
Si eu am avut problema asta,am pus nisip pentru radiatoare,si mere no problem,am dat 2,5 Ron pe cutiuta biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.