Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme butuc portbagaj - butuc rupt
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
dan39
Salutare tuturor.Am reusit sa rupt butucul de cheie de la portbagaj.Probabil,nu voi gasi la reprezentanta butuc cu codul cheii mele.Ce se intampla in cazul asta?.Voi mai avea o cheie in plus pt portbagaj sau astept pana imi aduc butuc care sa mi se potriveasca la cheia de o am.Multumesc
sagetator
Inchiderea centralizata merge? Ti se inchide portbagajul? Daca da, atunci nu sunt probleme. Ti se va aduce un nou butuc pt. codul cheii tale. Desi trebuie sa stii ca e o chestiune de durata.
dan39
Inchiderea merge dar a fost mereu independenta de portbagaj.Doar cu ajutorul cheii deschideam portbagajul.
dan39
Nu stiu cine a schimbat titlul topicului,dar nu e cheia rupta ci butucul!.
cmandrei
Scuze ... era prea de dimineata ... am rezolvat acum.
dan39
Am pus-o!.Am sunat la reprezentanta si mi-au spus ca nu se gaseste doar butuc,vine cu tot ansamblul,costa 3 mil si dureaza 12-14 zile!.Nu merge de la alt tip de masina?!.
Duyu
Nu merge....se face pe comanda in Turcia, si cum au zis si ei dureaza aproximativ 2 saptamani...
hellcat
Banuiesc ca symbolul tau e RN, un fel de autentique, daca portbagajul nu-i pe centralizata.
Termenul de asteptare pentru un reper de genul asta e normal, plus ca pretul e mai mult decat decent...e o colectie de yale Renault pana la urma wink.gif
Acum eu nu stiu, dar vei vedea tu...s-ar putea sa mai platesti pe langa cei 300 RON si initializarea "noilor" chei.
dan39
Intreb si eu,daca butucul costa atata plus alte cheltuieli,nu exista vreo solutie electronica ca alarma sa-mi inchida portbagajul?.
cmandrei
Cred ca se poate (la R5 portbagajul se deschidea doar din telecomanda alarmei cu cheia nu se putea), dar tre' sa mergi la cineva care monteaza alarme sa vada daca poate pune motorasul pentru deschis inchis acolo si cum va functiona ... bafta
dan39
Adevarul ca pe telecomanda alarmei este si un buton pt portbagaj...o sa incerc,poate ies mai ieftin...
senna
La Symbol-ul meu din 2001, versiunea de baza (cred ca Authentique) tocmai a iesit butucul in care intra cheia, impreuna cu un resort. Nu mai reusesc sa-l pun la loc. Ce mi se pare ciudat este ca am descoperit traseu electric si actuator pe capacul portbagajului dar nu functioneaza. Am sa verific cu o lampa de control daca respectivul actuator primeste curent si l-as inlocui in caz pozitiv, insa nu s-ar gasi mai ieftin de 200ron?
dan39
Am rezolvat problema.Aveam inchidere si pe portbagaj dar nu mergea motorasul.Din ce cauza,nu stiu!.L-au desfacut ,l-au curatat un pic si gata,a mers.Decat 300RON mai bine 30!.
senna
Am descoperit ca actuatorul meu functiona, doar ca papucul era scos, cred ca de la prima revizie, deci 3 ani am tot descuiat cu cheia pana am rupt butucul sad.gif Pus papucul la loc, acum sa vad cat o tine actuatorul biggrin.gif
4floryn
excl.gif am si yo o problema azi am ramas cu butucul de la portbagaj in mana ( sa rupt) tin sa precizez ca masina e un clio 2003 iar butucul este din acela negru fara inchidere centralizata si as dori si yo sa stiu cam cat costa unul nou, vreau sami fac o parere inainte sa ma duc la service sal iau sau daca stie cineva un magazin de piese mai ieftin .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.