Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Fuego
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
sechi
M-ar interesa sa aflu mai multe despre acest model, mai ales de la cei care poseda un Renault Fuego.
1. Ce motorizare au (in special modelul TS)
2. Cam ce consum si ce performante au.
3. Fiabilitate.
4. Orice motiv care credeti ca m-ar putea determina sa achizitionez un astfel de autoturism.

Multumesc!
twingooo
tare...posesorii de fuego nu se inghesuie sa-l recomande!
Gheorghedracu
Cele mai bune Fuego sunt GTX si TX. Motoare de 2litri, absolut identice ca performante, diferenta e ca GTX e mai "upmarket" adica are power steering, proiectoare, A/C, remote central locking, power windows si stergator de luneta. Nu stiu TS unde se incadreaza, dar daca are motor mai mic, e probabil mai slab. Evita motoarele de 1,3litri.
Masina in general e buna, puternica si foarte placuta mai ales la drumuri lungi. Poti sa mergi linistit la 120-130km/h timp indelungat. Scaunele sunt comode si singurul lucru care te face sa mai opresti din cind in cind e benzina.
vandomankan
eu am un fuego gts.dak te pasioneaza,cumpara.dak vrei doar sa te folosesti de el ca oricare alta msina,renunta.
dak te prinde in mreje,nu mai ai scapare.e vis masina.
nu intelege gresit, nu e perfecta,insa nu multi pot sa se laude k pot conduce un renault fuego.eu unul ma laud,cu toate defectele si bubele care le mai are
tpv
ma interseaza pe mine fuego,date despre el si pretul.
vandomankan
ce date anume te intereseaza?
iar despre pret: incepe de la 500 euro,bineinteles la cel mai distrus model,pana la peste 3000 euro,masini in care s-a pus suflet si s-a bagat banii.

Adevarul e ca nu prea sunt scumpe,mai ales din cauza vechimii lor.
vionik
am avut si eu un renault fuego motor de 1,6 benzina cu care am participat la cursele de autocros prin ani 96-2000 si nu mi sa parut o masina prea buna este cu ceva peste dacie dar ce este frumos la ea este forma caroseriei
M@NIVELA:))
Fuego, o masina la care am visat mult timp, din pacate tatal meu mi-a spus ca daca achizitionez una mi-o taie cu flexul bucati radmasa.gif , este masina din cauza careia Renault era sa dea faliment, sa se inchida, una dintre cele mai nereusite masini de la renault, pacat , sunt chiar frumoase pentru cine reuseste sa descopere frumusetea ei....
enache sorin
radmasa.gif da cine este tatal tau, este director la uzina renault?
enache sorin
i-mi cer scuze!
vali_n
si eu am avut unul de 2000 cm,pana acum 4 ani,e belea dar nu prea mai gaseam piese!l-am dat la fier vechi ,o s atasez peze cu el! ce pot sa spun e ca dadeam clasa la multe masini din zona! si era din 1985!!!!!!!!!! GTX
M@NIVELA:))
Mie mi-a starnit interesul cel rosu de mai sus ....arata bine in pozele alea super mici:)) curios , trimite-mi un mail cu poze mai mari pe razvanrafael@yahoo.com , astept cu interes. o zi buna
celestin
salutare,si scuze ca nu am mai accesat forumul.am trimis pozele de la fuego asa cum ai cerut si astept impresii .o zi buna
adibora
salutare ma bucur ca aceasta masina mai prezinta interes. as dori un pic de ajutor cu montarea furtunelor de vaacum de pe carburatorul 32 dis. acum vreau sa restaurez masina asta care imi aduce aminte de tinerete cind dadeam clasa la multe masini bengoase. nu pot sa ma despart de ea.as dori sa schimb pareri tehnice cu cei care cunosc motorul turbo a5l.
manandrey
Tatal meu are un renault fuego GTS din 1981, din pacate s-a dus motorul. Daca stiti pe cineva care are un motor de renault fuego 1,6 va rog sa ma anuntati.
Ma puteti contacta la numarul de telefon: 0747978634
enache sorin
MOTOR DE R.FUEGO NU MAI AM, DAR MI AU RAMAS FFFF MULTE PIESE. DACA TE INTERESEAZA CEVA SUNA 0745324797
celestin
Buna ziua,dupa mult timp de cind nu am mai postat,dar acum am terminat Fuego-ul si vreau sa pun niste poze poate apar doritori de asa ceva.

11 May 2012, 13:54:
Scuze ca am inceput cu finalul.Daca sunt doritori pot fi contactat la tel 0745767496 sau mail vicentiubratu@yahoo.com
turbodxman
Ai reusit sa il finalizezi.
Felicitari!
Ce motorizare are acum?
celestin
Salut,in faza actuala are motorul ei de 1.6 carburatie
turbodxman
OK. smile.gif
narcisadrian
salutare natiune!! tin sa va spun ca am fost posesorul fericit a 2 modele de fuego, respectiv 1,6 si 2 l. in anii 96-98 erau super fitza masinutele astea. eu fiind tinar si nelinistit)) smile.gif nu am stiut sa tin la masinute si s-au stricat. asta e. dar cind am vazut postarea voastra mi-a stirnit nostalgii.
cit despre masina tunata sincer se putea si mai bine, dar tinind cont ca e tunata la noi e ok, cel mai nasol ti-a iesit minerul interior de la usa( parerea mea) in rest e ok. pacat ca nu se mai gasesc fuego la vinzare , as mai investi in una.
probabil nostalgia ma cupriuns, hai sa fiti iubiti!! biggrin.gif
ROD 13
io am deschis un topic ca am 3 de vanzare.doream sa le restaurez dar am alte probleme si le vand pe toate 3 unui pasionat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.