Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cele mai bine vandute variante Clio III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Pages: 1, 2
cmandrei
Care ce ati achizitionat ? smile.gif
herske
Varianta 1.5 de 105 cp e disponibila in Romania?
Rareshro
nope
buzi
clio III 1.2 dynamique, super
mhe
CLIO III, 1.6 , 110CP...astept dupa el inca vreo 2 zile..deabea astept..hehe
herculane
clio 3 1,6 110cp exception

undeva prin iulie vine unsure.gif
tetelu
Clio III 1,4 100 C.P. Exception

Trebuie sa apara......
dogy_10
1.2 16v dynamique, in iunie vine....asa a spus aia de la dealer
Taback
Clio III, 1,4 16V, Dynamique, 3 usi
Berila
Clio 3 Exception + ceva optionale, motor 1,6
achizitionat iunie 2007 biggrin.gif
Mihai Patru
Clio III Privilege+ceva mai multe optiuni
TAW
1.4 16v 98cp E3 Dynamique + optionale (jante, clima auto, xenon, MP3). super masina/motor/dotari. smile.gif
grifar
Renault Clio III Dynamique 5 usi - 1,5 65CP - Rosu feu + Vopsea metalizata + Aer condtionat cu reglare automata. Achizitionat la 1 august 2007.
pauldpn
1,4l 16v 100CP Dinamique + cateva extra optiuni
sadi
clio III 2007, dinamyque, 1.4 16v, 100 CP euro 4 + clima auto, mp3 player, senzor de ploaie si de lumina, rosu, in 3 usi
Sequention
cool.gif clio 3 1.6 110hp dynamic extra vopsea met. clima jenti senzori ploaie lumini 5 usi
B20OHP
mie imi soseste Clio 3 RS pe 17.12 rolleyes.gif
Mav3rick
Clio III Authentique 1.5 dci 70CP, rosu, in 3 usi de care sunt foarte multumit pana acum!!! wub.gif
arti
1.4 16v, 100cp, e destul de nervoasa dipa 3500 rotatii
vusiman
Clio 3 RS biggrin.gif

octombrie 2007
99AIM
Clio III 1.4 16V dynamique,gris platine,masina vine in 2-3 sapt.
Cu aceasta ocazie salut toti membrii forumului
xcristina
Cine a votat 2.0 16V (140CP)?? Exista la noi asa ceva? intrebare.gif
herculane
nu exista sigur, de asta am vrut sa-mi iau, insa nu am avut sorti de izbanda la niciun dealer smile.gif

cred ca cineva cu rs a votat din greseala. sau si-a adus cineva din afara smile.gif
armin23
eu am luat Clio III 1.4 16v, e proaspata, are 90 de km, inca nu stiu sa spun mai nimic de ea, dar mi se pare un pic mai avantajoasa de cat dieselul, chiar daca ala are consumul mai scazut.
bogdan_2008
Clio III Exception, 1.4 16V , cu capac motor lipsa , boxa usa spate dreapta lipsa , capac refrigerare torpedou lipsa + dorinta de a manca de viu un dealer Renault.
In rest toate bune !! La multi ani tuturor !
herculane
in afara de boxa, totul e normal...daca pot spune asa
99AIM
Capac motor de origine-500 ron,in reteaua Renault,cred ca-mi iau de Megane de la dezmembrari ca cica se potriveste chiar si cel de M1 de 1.6 16V
roty
La mine a fost fara tweetere. A durat ceva pana m-am prins; dar le-au pus la loc in 10 minute; probabil de la alt nefericit, ca pe stoc n-aveau...

RamboX - si pe mine ma intereseaza capacul de motor. Sa ne tii la curent daca rezolvi ceva cu dezmembrarile!
Peruschi
Eu mi-am luat in primvara un Clio 3 rosu, cu motor de 1,4 16V si 105 CP, am facut pana acum aproape 19.000 km cu el si vreau sa va zic ca pana acum nu am avut probleme cu el! Sunt foarte incantat de masina si de cum se misca ea tongue.gif
herculane
sigur 105? nu cumva e vorba de motorul de 98cp? smile.gif
valpred
1.14 16V 100cp
cristine
Eu am dci de 85... cel de 105 parca nu era disponibil la noi..cine a ridicat manuta ca are asa ceva? ohmy.gif
herculane
mai sunt masini luate din afara si pe strazile noastre smile.gif

eu am vazut una sigur: avea jantele de 16" cu care vine in FR si cred ca ii lipsea si pachetul de drumuri grele (obligatoriu la noi)
neoR27
NewClio R27 F1Team 2.0/200CP
95puf
Am un Clio 3 / 1.5dci / 70 cp / dynamique + clima / rosu vif / din august 2007. Pana in prezent 12.500km, supermultumit. blink.gif
blasta
exception 1.6
Vlad B
1.4 100 CP
the best
Buna la toti posesorii de clio III! am intrat si eu in randul vostru! am un exception full de 1,5, 85 caiuti. super-multumit pana acuma! am doar 4500 km, achizitionat pe 4 apr 2008, made in france!
AlexC
Sora-mea a cumparat unul de 1.4 100CP DYnamique, rosu smile.gif Dupa 4500km consuma cam 11% in Bucuresti, la o viteza medie de 18km/h (cam putin).
AndreiBraila
1.5 DCI 85 CP, 3 usi, dynamic + optiuni ( inca nu mi-a venit tongue.gif )
radubcr
CLIO III Exception, 1,5 DCI, 85 CP, Noir Nocturne (frumoasa, dar o sa cam plang dupa fiecare ploaie) plus inca ceva optiuni.
Vine pe 18 septembrie in tara, pana la sfarsitul lunii ar trbui sa fie in fata blocului.
iulianc
clio 3 1,5dci 70cp dynamique , rosu vulcan -- vineri luata de la reprezentanta


apropo citi km de rodaj trebe ?
herculane
cam 1000 smile.gif
iulianc
multam ..... asa ma gindeam si eu
Adi R5
din cite stiu io motoarele astea vin gata rodate...cum? nu stiu....totusi,daca ar trebuii rodaj...e cam mult 10-15000km ptr primul schimb de ulei.
BubulinaGri
Clio III 1.6 16 valve, 110 CP, Dymaique, argintiu metalizat, jenti turnate, faruri adaptive, radio cu mp3 player biggrin.gif
andurs
Oare de ce nu pun si pe Clio III motorizarea 3.0 V6 ce a fost pe I si pe II? unsure.gif
detail
Clio 3 1.4 16v Dynamique 2006, 3usi Rouge volcano, Pachet Look (Faruri, manere senzori etc) MP3, Piele.
Masina putin rulata, 18000 km, nicio problema in aproape 3 ani.
eooddd
1,5 DCI 105 CP wub.gif
herculane
ai 105cp pe clio sau pe megane-ul din semnatura?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.