Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [Mures] Lion Victoria
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
cmandrei
Adresa Show room: Soseaua Sighisoarei Nr.411 - Tg.Mures

Director - Petru SZILAGYI
Sef vanzari - Claudiu SERBAN
Tel - 0265/333427
Fax - 0265/333428

Adresa Atelier: Soseaua Sighisoarei Nr.411 - Tg.Mures

Sef atelier - Horatiu HARSAN
Sef piese - Horatiu HARSAN
Tel - 0265/333429

lion.mures@rdslink.ro

Program: L-V 8-18 S-D inchis

ITP cu programare

user posted image
sadi
poate sa-mi dea cineva informatii despre acest service? adica daca a fost cineva si cum a fost tratat...

multumesc
xcss
Am fost eu, cu o zgarietura nasoala pe bara din spate. Pot sa spun ca am fost tratat superOK, oamenii draguti, si destul de operativi - am dus masina joia trecuta (in 24 ianuarie) si ieri era gata. Asta despre partea de tinichigerie/vopsitorie, despre service-ul mecanic inca nu pot sa imi dau cu parerea, pentru ca n-am avut nevoie.
cmandrei
Bravos xcss smile.gif {dar nu ne-ai spus cum arata bara vopsita smile.gif }

Sadi ... eu am fost cu masina acolo pentru revizia de 60.000 km. Cum am fost tratat ? = in mare bine si foarte bine ... si fara nici o "pila" ... una peste alta sunt ok ... mai stiu pe cineva care s-a dus acolo sa-si schimbe kit-ul de ambreiaj care "normal" nu era pe stoc ... dupa ce am dat telefoane si am obtinut preturi pentru asa ceva de la alte magazine (cu ridicare in aceasi zi sau in ziua urmatoare) au gasit si ei un kit complet si au facut si o mica reducere de pret (de la primul pret spus).
xcss
Imi cer scuze... A iesit perfect! wub.gif
sadi
multumesc, eu asta vroiam sa aflu de fapt.. cum e la revizie smile.gif , da nu am mentionat..
bad_ovi
da sunt ok, ce nu imi place la ei este ca nu te lasa in atelier si nu vezi daca chiar iti pun piesa noua ma refer la cele care nu se vad
xcss
Imi fac si eu datoria de a rezuma aici experientele mele cu ei, pana acum. La revizia de 15.000 km totul s-a desfasurat OK. N-am primit filtrele vechi, dar nici nu le-am cerut expres si, la urma urmei, ce sa fac cu ele... De asemenea, am schimbat si manerele interioare de la usi, pe garantie, fara nici cea mai mica problema. Toate acestea le-am descris si pe topicurile dedicate, dar m-am gandit ca e bine sa le rezum si aici. In concluzie, deocamdata nu am nici un motiv de nemultumire.
xcss
La fel de multumit de servicii in continuare, si dupa revizia de 30.000 km smile.gif
xcss
Nu mai scrie nimeni pe aici? Atunci o fac tot eu. Am fost azi la verificare inainte de iesirea din garantie a trenului de rulare. Absolut nimic de reprosat.
pusu
Eu sint client de aproape 5 ani al service-ului si pot afirma ca incearca sa faca tot ce este posibil ca sa fii multumit!
pedro 1978
eu desi sunt din severin,printr-o conjunctura am ajuns sa fac toate reviziile si reparatiile la LION VICTORIA...VREAU SA ZIC CA nu am ce sa le reprosez...imi place ca sunt profesionisti...si "nu te lucreaza baietii"...cel putin pe mine nu...si in perioada de garantie mi-au schimbat tot ce era defect fara sa " FACA FIGURI"....JOS PALARIA PT.ACEST SERVICE
Tudy.ATV
Acesta este singurul service autorizat renault din Targu-Mures?
xcss
Din cate stiu eu, da.

LE: Daca tot veni vorba, sa-i mai perii putin: mica problema la directie, rezolvata azi amabil si expeditiv smile.gif
xcss
Revizia de 60.000 azi. Nimic de reprosat in continuare, felicitari! smile.gif
M i h a i
cat a costat?a fost schimbata si pompa de apa? ma intereseaza si manopera..daca se poate smile.gif ...(sa stiu la ce sa ma astept..ca trebuia sa o fac de ceva timp)

le : multumesc wink.gif
xcss
Am sa scriu in topicul dedicat de la Megane 2 smile.gif
pedro 1978
QUOTE(M i h a i @ 23 Sep 2010, 17:36)
cat a costat?a fost schimbata si pompa de apa? ma intereseaza si manopera..daca se poate smile.gif ...(sa stiu la ce sa ma astept..ca trebuia sa o fac de ceva timp)

le : multumesc  wink.gif
*


xcss
http://www.renault-victoria.ro/index.php/contact

Sper sa nu se considere reclama, dar am observat ca unele din datele de contact nu mai sunt valabile smile.gif
xcss
Hai sa ma i pun un "up" smile.gif Revizia de 75.000/4 ani acum 2 saptamani, plus schimbat lichid de frana, lichid de racire si placute fata (prima data smile.gif ) Mi-am facut cadou si o pereche de stergatoare noi cu ocazia iesirii din garantie. Treaba merge bine in continuare, n-am nimic de reprosat.
pedro 1978
29.08. clio meu a facut 4 ani si 78 000km....totul este ok pana acum la el...nu am bani sa fac revizia la Lion Victoria...am mers in alta parte...a mai ramas lichidul de racire de schimbat si placutele frana fata...mai 'rezista" pana la 80 000km smile.gif...Ultima oara cand am fost LA L smile.gif ION a fost prin vara sa mai fac unghiul de fuga...NU AM NIMIC SA LE REPROSEZ..LUCREAZA FF.BINE....mai ales ca mai cunosc si cativa baieti f.buni de acolo...Pacat ca Domnul DAN URZICA ( care CHIAR ESTE UN PROFESIONIST ADEVARAT) nu mai lucreaza acolo.......la "minusuri" pot SPUNE,INCA ODATA, PRETURILE PREA "PIPERATE"..DRUMURI BUNE SA AVETI.
cevacu2010
sunt baieti de treaba dupa cum am aflat si eu up.gif
tomi87
Confirm: atitudine exemplara si pe partea de Nissan, incepand cu receptionista, maistrul, responsabilul cu garantiile, toti.
Am vazut service-uri ale altor marci unde clientii fara pile erau luati peste picior, deci am cu ce sa compar.
Aici am avut de schimbat un rulment de roata, pe garantie, si chiar daca, cu cei 24 de ani ai mei nu sunt cel mai de temut client, au fost amabili, am plecat imediat in proba, am completat documentele, cam intr-o saptamana a venit piesa, m-au sunat, in nici 2 ore masina era gata si ma chemau iarasi la drum de proba. Nu a incercat nimeni sa ma convinga ca defectiunea nu exista, sau ca inca nu e cazul sa se repare.

Respect smile.gif
xcss
Revizia de 5 ani facuta recent tot la ei - in continuare no comment. Dupa o saptamana mi-a picat ventilatorul aerotermei (sau cum i-o zice), si baietii au fost din nou profi. Piesa a venit in 3 zile, mi-au montat-o intr-o ora si am mai si primit reducere... deci am deja masina veche... sad.gif
mark``
Anul asta n-a postat nimeni despre service-ul Renault din mures. Poate ca nu mai au clienti. Asa cum foarte probabil nu ma vor mai avea si pe mine cat de curand. Nu comentez, inca, altceva decat ca am facut o reparatie la cablajul electric de sub haion care se rupe de obicei in zona balamalelor, din acel burduf de cauciuc. Azi am dus-o, s-a rezolvat, insa am plecat cu o problema pe care bunii mecanici de acolo mi-au facut-o, mi-au taiat burduful in 2 si l-au prins cu scoci inapoi. Priviti pozele. Astia is normali la cap?
O sa ma duc inapoi sa-mi puna burduf nou acolo, daca nu le fac reclamatie la OPC, etc. Ii ia dracu pe toti daca nu se dezmeticesc. Ce au facut acolo e treaba de spatele blocului. Izolatia e acum 0 acolo, imi ploua lejer in masina. Mi se pare inimaginabil ce se poate lucra intr-un service de talia Renault, reprezentanta cica... Mda. Rromania!
nonic
Am avut si eu un incident la ei in service cu masina parintilor... sunt PRAF.
Nu recomand acest service nici dusmanilor.
mark``
Pana acum am vazut ca au fost laudati, probabil ca au plecat oamenii buni si au ramas rebuturile. Aveti mare grija! Dupa ce-mi rezolv problema cu amenintari (cel mai probabil) eu nu mai pun piciorul pe acolo.
veres marcel
Lion Victoria este un service OK in targu Mures. Ori de cate ori am fost cu masina in service au focut o traba buna
monicarecrutare
In cadrul unui proiect mai amplu căutăm în toată țara si persoane care să detina autoturism marca RENAULT (orice model) si sa îndeplinească următoarele condiții:
- autoturismul să aibă o vechime de maxim 10 ani (să fie produs în anul 2006 sau după)
- autoturismul să aibă sub 115.000 km rulați
- autoturismul să abiă nevoie de revize în următoarele 2-3 luni.

Oferim revizie gratuită. Dacă sunteți interesați, vă rog să mă contactați la m.monicarusca@gmail.com .
mark``
Reinviu topicul asta.
Desi in trecut mi-am luat-o cu un Renault Megane 2 se pare ca nu m-am invatat minte si am pus iar piciorul in reprezentanta Renault din Mures, fosta Lion acum detinuta de Materom.
Problemele nu-s chiar grave dar cine nu cunoaste se pricopseste cu extra bani aruncati la ei. Iata cum:
Am fost luna asta pe la ei cu un Espace 4 din 2012 cu 2 probleme pe care le-am rezolvat dar m-am pricopsit cu altele 2. Ma gandesc ca le fac intentionat sa te intorci la ei din nou, nu stiu, presupun.
Am avut frana de mana ce nu prindea deloc pe roata dreapta spate si nu-mi mergeau senzorii de parcare.
Frana s-a rezolvat cu schimbare etrier nou, dar dupa vreo 100km am remarcat ca discul de frana face o buza pe interior ca si cum placuta nu s-ar strange ok pe disc. Era nou etrierul... Mers inapoi la ei si le-am spus ca vedeti un pic ce si cum ca nu e ok, toate 3 discurile sunt oglinda numa asta incepe sa faca urat pe interior. Observasem ca lipseste si siguranta de pe etrier (nu era montata) si am intrebat daca nu trebuie pusa ca pe restu am. Au zis ca nu trebuie ca e ok. O sa se aseze dupa o vreme. Am zis ok si am plecat. Dar m-au taxat pentru asta vreo 80 ron verificare sistem de franare desi nu au facut nimic. Mie nu mi s-a parut ok si dupa alti 100km am cumparat un set de 2 sigurante si l-am pus pe etrier. Dupa alti 100km buza a disparut. Frumos nu?
Cu senzorii intradevar m-au rezolvat, am avut fir intrerupt in bara fata, dar m-am ales cu altceva. Am inceput sa pierd lichid de parbriz pe sub bara. Dau jos farurile si ma uit sa vad. La spalatorul din stanga pierdeam lichid. Stiam ca inainte nu am pierdut. Mi se parea ciudat. Am dat jos ambele spalatoare sa le compar si am vazut ca ambele au in cap un sprituitor ce se desface cu o clema si cand dai jos in cap ramane o garnitura de cauciuc. La cel din stanga lipsea. Ma gandeam ca cel mai probabil cand au dat bara jos o fi zburat garnitura de acolo si pa etansare. Evident ca nu s-a uitat nimeni. Ca sa vedeti cat ar fi costat distractia asta (neatentia lor), am fost la ei sa-i intreb cat costa un sprituitor complet (telescop vroiam doar) si mi-au spus ca 1100 ron. Am ramas prost ca poate costa atat un tub de plastic cu 2 garnituri... Am plecat evident, am luat cu 50 ron un spalator din dezmembrari si am luat garnitura de pe ala si am pus-o la spalatorul meu. Totul perfect, nici o scurgere.

Deci da... distractie mare cu astia mai nou. Daca sunt privati te mananca de viu.
De distractie i-am scris pe whatsapp persoanei responsabile de acolo sa stie si ei (il cunosc pe tipul de acolo) si mi-a spus ca va investiga dupa sarbatori. Vedem...

Va dati seama ca m-am gandit sa merg la ei sa imi schimbe (preventiv) uleiul la cutia de viteze automata. De ce? Ca trebuie respectata o anumita procedura cu astea, daca nu faci ca la carte strici cutia. Acuma ce incredere mai am? Nu ma duc clar....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.