Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: STEAUA in Liga CAMPIONILOR!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
padre
Steaua joaca azi primul meci in Liga Campionilor, Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti.
HAI STEAUA!
Pana acum este 1-3, la sfarsitul primei reprize. A jucat bine, tot asa!
FISICHELU
Intr-adevar, se misca bine pe teren. Si sunt si la ucrainieni acasa!
RamsesII
Incredibil, 4 goluri in deplasare. E adevarat, nici dinamo kiev nu a aratat nimic. Cu toate ca sunt rapidist, nu pot decat sa-i felicit.
padre
Dinamo Kiev - STEAUA BUCURESTI: 1 - 4

Sper sa mai avem multe victorii de scris aici.

Am la serviciu niste colegi dinamovisti care ne urau toate cele... aaaah ce le mai fac maine.... ce caterinca va fi! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
eminescu0
SUPERB ! de-a dreptul SUPERB ! un meci la cel mai inalt nivel, foarte alert, si 5 goluri superbe !

ma bucur enorm pentru ei, inca o mare bucurie adusa iubitorilor fotbalului (de nationala am cam uitat).
adrianpurcarin
Nu pot sa spun decat "la mai mare" si felicitari Stelei. De acum m-am linistit, indiferent ce se intampla de acum incolo macar nu ne-am facut de ras
eminescu0
in fiecare an cate putin si, cine stie, peste 5-6 ani ... biggrin.gif
hai ca suntem pe drumul bun. odata intrati in cercul asta, n-avem decat sa crestem.
modulsys
E clar ca Dinamo Kiev a prins o zi proasta. Sa nu ne amagim, nu scorul este marea realizare a Stelei.

Realizarea mult mai mare este stilul de joc. A disparut stilul ala oligofren, tipic pentru romani, de aparare a rezultatului.

Au luptat 90 de minute, fara incetare. Pentru asta merita felicitati. Bravo STEAUA!
eminescu0
au jucat bine, au castiga incredere si experienta, au castigat si ei si echipa niste bani. investiti cum trebuie, la anu vor produce mai multi.
ktmbull
Felicitari!
Duyu
Good game....am inceput sa jucam si noi la un nivel mai inalt....si se poate observa cat bine ne-a facut experienta de anul trecut din Cupa UEFA! Forzza Steaua si felicitari pentru rezultat! wink.gif
rttt_gia
Daca ar juca asa toate meciurile am ajunge departe... hai Steluta
bafta
tzk
QUOTE(modulsys @ 14 Sep 2006, 00:15)
E clar ca Dinamo Kiev a prins o zi proasta. Sa nu ne amagim, nu scorul este marea realizare a Stelei.

Realizarea mult mai mare este stilul de joc. A disparut stilul ala oligofren, tipic pentru romani, de aparare a rezultatului.



nu cred ca au prins o zi proasta. daca ar fi sa discutam sa le gasim o scuza cum gaseam noi pe vremuri cind ne bateau altii bine tot ucrainienii ar putea zice:

- nu e cinstit , nu ne-au lasat sa ne facem jocu nostru
- au facut pressing la noi in teren, si cu toata echipa nu numa unu sau doi izolati. chestiile astea nu se fac in deplasare, ne asteptam sa se apere in careu.
- au inceput meciu cu faulturi la intimidare iar arbitru nu a scos destule galbene si le-a permis jocu dur
- spectatorii au inceput sa huiduie la iar la pauza au plecat masiv.
- in ziua precedenta toate echipele din est au luat cel putin 4 goluri. era clar si la kiev!

eminescu0
frumos spus, ai dreptate !
Matei
singurul motiv pentru care nu ma bucur e pentru ca se bucura Jiji (eu sunt frate cu Borcea wink.gif desi sunt stelist)
eminescu0
bai lasa-ti-l ma pe GiBi in pace. o fi el tembel si cretin, dar barem a facut treaba la Steaua. ca iubitor de fotbal, asta te intereseaza. restul ispravelor nu-si au locul aici.
rttt_gia
Lyon a jucat foarte bine -> o victorie meritata.
Felicitari baietilor oricum.
eminescu0
la cat de mult au fost ridicati in slavi ma asteptam la ceva mai spectaculos, la faze de poarta mai multe si frumoase. au dominat la mijloc, au avut posesie, si au marcat de 3 ori ...
nacht
Pai asta se cheama ca stiu ce vor: sa castige! Le-au cam scos fotbalul din cap celor de la steaua. Practic stelistii nu prea s-au intalnit cu mingea. Au fost un fel de sparing partner.
Dar lasa ca poate ii vor bate pe cei de la Real Madrid..... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Cei mai penibili au fost comentatorii care inainte de meci iti dadeau de inteles f clar ca se asteapta la o victorie a stelei, iar la sfarsitul meciului mai sperau doar sa termine ai nostri macar pe locul 3 si ca nu are de ce sa ne fie rusine si cu cupa UEFA. biggrin.gif

Publicul nota 10!
padre
Asta ne e nivelul, deocamdata acesta ne e locul.
Felicitari Steaua, felicitari publicului! Si celor care au amenajat stadionul.
Cine stie, poate chiar batem pe Real!
A l e x
Cel mai penibil mi s-a parut Gigi inaintea meciului cu Lyonul

"Va e frica de Lyon ?"
"De Lyon ? De ce sa-mi fie frica ? Ostasii mei etc.."

Putin respect pentru una din cele mai bune echipe europene, ca nu joaca cu o echipa din divizia C. Adica, asta nu-mi place la stelisti, tot respectul ca sunt in Champions League (chiar cu rezultate decente) si toate alea, dar mai lasati putin orgoliul. Cand ii vad pe Meme Stoica, pe Becali si pe stelisti ce superiori se cred, ma fac sa-mi doresc sa piarda.

Bine ca i-au pus la punct putin Dinamo smile.gif

Oricum, HAI STEAUA ! Ar fi turbat macar un egal cu Real-ul.
sqryn
Felicitari pt echipa steaua pentru performanta de a juca in grupe si de a nu se face de ras. Din pacate nu au jucat cu lyon la fel cum au facut-o cu kiev. Parca au fost un pic speriati. Sper ca la meciul cu real vor schimba un pic placa. Sincer sa fiu nu cred ca vor trece de grupe dar sper macar la un loc 3 si un parcurs cat mai bun in uefa.
Publicul a fost ok, pacat ca nu e la fel si in campionat. Ar fi o mare realizare.
Asteptam sa confirme si cele 2 echipe din uefa. Bafta! victorie.gif
bomber
Si cu real au jucat bine cu toate ca eu in locul lor as lasao balta cu liga campionilor,dar sa speram ca au sa castige la Madrid si Lyon. laugh.gif
tzk
sigur ca da!
AlexC
Macar sa joace la fel de deschis si asa toata lumea va fi fericita. In conditiile in care Lyon si Madrid spulbera tot in grupe sunt cei mai prosti din lume daca nu se califica in primavara in UEFA. Acolo cu putin noroc ajung iar in sferturi, ceea ce ar fi o performanta foarte frumoasa.

Inca nu are Romania echipe de Liga Campionilor, care sa se califice din grupe cu Real si Lyon sad.gif
Rareshro
Desi mi-as dori, nu cred ca mai pupa Steaua performanta de anul trecut din cupa UEFA, unde probabil o sa ajunga. e greu si baietii nu mai joaca asa hotarati ca in primavara.Poate si pt ca lipsesc Radoi, Iacob si Ogararu. Parerea mea!
sorin1967
Daca iar o sa le pazeasca picioarele alora ,mai mult decat rezultatul ,o sa fie iar 2 meciuri in care doar ne facem nervi....
Rareshro
De ce-ti fac nervi?
Ai bagat bani la echipa? Iti ploua in casa daca pierde Steaua?
Relaxeaza-te omule? smile.gif
sandman_
asa, la prima vedere, doar 2 grupe ar fi fost "accesibile" stelei: grupa D, inlocuind Sahtiorul si grupa F, inlocuind Celticul
padre
Bravo Steaua! Bravo Banel! Bravo Cernea! Cu toata sinceritatea.
Avem echipa, ne mai trebuie doar experienta si mai multa dorinta. Si un pic de noroc.
Markos
QUOTE(padre @ 1 Nov 2006, 23:42)
Bravo Banel!

Yeah, great goal.
claus
banel rulz, 'right markos ? biggrin.gif
Bliss
QUOTE(padre @ 2 Nov 2006, 00:42)
Si un pic de noroc.

Hai c-au avut cu carul asta-seara. smile.gif Ratare dintr-un metru vezi rar la spanioli.
Frumos meciul, dar neatentia a costat. I-or fi ajuns blestemele lui Carlos. biggrin.gif
sqryn
se pare ca nu mai trecem de grupe...bafta in uefa si la meciul cu kiev. banel a facut o mare greseala...cam asta a fost. ca in rest era bun un punct. oricum au jucat altfel fata de ce am vazut pana acum la cele 2 meciuri anterioare.
sandman_
Au jucat ca o echipa de Liga Campionilor. Asa cum au facut si la Kiev si n-au facut la Bucuresti.
A l e x
Oricum daca nu dadea auto gol Banel tot s-ar fi mobilizat Realul sa dea macar un gol. Dupa ce aveau 1-0 a fost normal sa mai si rateze, dar daca era 0-0 sunt convins ca ar fi tras f. tare sa dea un gol sau doua...

Dar Steaua, inafara de faza cu Banel, a jucat decent. Intr-adevar, n-ar fi batut in nici un caz dar din pacate asta e nivelul momentan.
Solon
Eu zic ca toata echipa a jucat foarte bine!Mie mi-a placut si ii felicit.
Imi pare rau de Jardel ca a comis-o, ca a facut un meci foarte bun chiar si dupa autogol.Se mai intampla, dar nu stiu cum naibii ca numai noua si exact atunci ne merge bine!
Ar mai fi un aspect discutat in posturile de mai sus la care subscriu:facea ce facea Real-ul si tot ne dadea un gol!
Insa, cel mai bine e ca am vazut fotbal si ca am vazut ca au inceput sa-si dea sufletul pe teren!E bine!
Meghitzanul
se poate spune ca au avut noroc cu carul.... dar cel mai bine imi pare ca au jucat decent si cu fruntea sus si nu s-au mai comportat ca niste iepurasi cu frica de adversar.....

.....dar Banel a vrut sa fie neaparat marcator....si s-a gandit ca daca nu poate in poarta adversarului, sa marcheze in poarta proprie ca doar se pune pe tabela de marcaj.... radmasa.gif
Paul-Iasi
"Se intampla si la case mai mari. Autogoluri care de care mai hilare, de la echipe mari si mici. Banel Nicolita, cu golul de pe Bernabeu, se poate lauda ca este undeva in top."


http://onlinesport.ro/sport/multimedia/ind...&viewItem=11080
sandman_
QUOTE(alexava @ 2 Nov 2006, 10:48)
Dar Steaua, inafara de faza cu Banel, a jucat decent. Intr-adevar, n-ar fi batut in nici un caz dar din pacate asta e nivelul momentan.


Steaua a jucat mai mult decat decent si, cel putin teoretic, probabilitatea ca steaua sa marcheze era comparabila cu aceea a Realului sa marcheze. Momentan nivelul este destul de ridicat, avand in vedere gradul de competitivitate din Divizia A.
ktmbull
QUOTE(Bliss @ 2 Nov 2006, 02:27)
I-or fi ajuns blestemele lui Carlos. biggrin.gif
*



Cam asa!

Cu Carlos era misto, exista tot timpul o mica emotie(o vede, n-o vede), dar asa sec(cu mare clasa) cum a dat-o Banel mai rar. Poate ar fi o idee sa se uite si unde da pasa inainte de a lovi mingea, nu credeti?
Penibil!

PS. "Tigan autogolar" cum a zis Tetelu.

sandman_
anul trecut cand facea legea in spania nu era tigan autogolar...
ktmbull
Anul asta si-a aratat adevarata fata.

PS. Voi laudati echipa si cand e penibila. Jocaca un meci intreg ca disperati si primesc lovitura de gratie de la Banel radmasa.gif . Marfa si explicatiile de genul, oricum luam gol ca erau peste noi. A rezolvat Banel stresul ca nu mai suportau baietii.


radmasa.gif
A l e x
"Nicolita, te-astept diseara la cealalta portita !" biggrin.gif

Am auzit-o aseara la intalnire, cine a zis-o sa-si asume copyright-ul.
sandman_
n-ar fi luat gol. tocmai asta e ideea. ca RM n-au fost in stare sa le dea gol;)
bobo77
Avem echipa pt a intra in grupe,dar pt a iesi ne mai trebuie nu numai experienta ci si citiva jucatori, printre care si un portar(daca nu doi).Oricum nu ne-am facut de ris(nu ma refer la autogol) si sper sa jucam in primavara in UEFA.
richie
QUOTE(ktmbull @ 4 Nov 2006, 14:29)
Anul asta si-a aratat adevarata fata.

PS. Voi laudati echipa si cand e penibila. Jocaca un meci intreg ca disperati si primesc lovitura de gratie de la Banel radmasa.gif . Marfa si explicatiile de genul, oricum luam gol ca erau peste noi. A rezolvat Banel stresul ca nu mai suportau baietii.
radmasa.gif
*



Erare humanum est! Chiar si cei mai mari jucatori ai lumii mai gresesc...si poate multi dintre ei au scapat in cariera lor vreun autogol. Si-acu ce sa-i facem? Sa-l impuscam pentru ca dat un autogol? Sau pentru ca e tzigan?....Omul a facut multe la Steaua, nu trebuie blamat pentru o greseala. ...Cu Carlos e alta treaba.
Si da, un suporter adevarat isi sustine echipa in orice situatie, CU ATAT MAI MULT in momente dificile. Restul sunt asa zisi suporteri ....sau mai precis asa zis Romani.
Da, desi mi se cam rupe de fotbal, pentru ca mi se pare penibil sa sufar pentru ca 11 oameni care se umplu de bani invers proportional cu nivelul de pregatire intelectuala, sustin ca Steaua a facut o figura frumoasa in acest meci. Pentru ca, una peste alta, sunt cat de cat patriot. Si chiar daca "urasc" Dinamo de exemplu, pentru tot ceea ce reprezinta ei si in special actionarii de tot rahatul si mai ales pentru faptul ca au stadionul aproape de mine si la meciurile acasa am dificultati in a trece pe acolo, m-am bucurat ca i-au batut pe turci.
AND
Sunt de acord cu richie, iar in acelasi timp, nivelul de pregatire intelectuala e putin in conflict cu ignoranta adusa de microbism. Este ok sa "urasti" o echipa anume, insa daca ar fi fost vorba sa urasti, fara ghilimelele necesare, atunci ar fi fost foarte grav. Ura e un sentiment puternic si odata ce-l indrepti spre locuri irelevante precum o echipa sau un suporter, deja scoate in evidenta lipsurile emotionale.

Este perfect uman sa urasti o persoana care te-a inselat sau te-a ranit foarte puternic. Dar sa urasti o echipa de fotbal (pt ca are alte culori decat echipa ta favorita, si s-a mai intamplat sa-i dea bataie cateodata), sau un fotbalist anume, este deja dovada unei mentalitati de subspecie.
richie
Corect.....asa e. Nu-i voi putea intelege niciodata pe cei care traiesc prin fotbal, sau se iau la bataie pentru ca unii sustin o echipa si altii alta....Si oricum, chestiile astea nu prea au nimic in comun cu fotbalul....de fapt cu sportul in general.
ktmbull
Dar totusi a fost un autogol penibil! radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.