Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manual de utilizare in limba romana - Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3
b87pdf
Va salut pe toti, la primul meu post!

Sunt un nou posesor de Laguna si gasesc acest forum foarte util. Echiparea masinii mea este Dinamique, iar motorul 2.0 IDE (altfel decat 2.0 16v).

V-as ruga sa-mi spuneti si mie daca stiti de unde si cum pot intra in posesia unui manual de utilizare pentru Laguna. Ma multumesc si cu un PDF sau alt format electronic. Masina mea e importata din Elvetia iar manualul este in germana. Deci nu ma ajuta cu nimic.

Nici un dealer nu are asa ceva. Spun ca acea carte vine odata cu masina si atat. Am sunat si la Vocea Clientului si nici ei nu cum sa ma multumeasca.

Va multumesc pentru orice ajutor!




download manual multumiri andrei1302
romeo3108ro
se poate comanda daca este stai linisti dar cine stie cu cine ai vb tu
ym romeo3108ro
andrei1302
Daca nu te grabesti foarte tare o sa pot sa ti-l ofer in format pdf peste cca. 2 sapt. Am vorbit deja cu un coleg de forum care are Laguna cumparata din Rom (deci manual in romana) si este dispus sa imi imprumute manualul ca sa il scanez si sa il fac pdf. Cam pe la mijlocul lui septembrie cred ca se va intampla asta.
Bafta !
b87pdf
Iti multumesc! Mi-ar fi de mare ajutor.
maxi06
Ma intereseaza si pe mine. Eu am doar in germana si franceza.
alin75
buna seara!
are cineva un manual de utilizare pentru symbol 1,5dci 80CP?
va multumesc si astept raspuns!
sd123
Buna,
Sunt un nou utilizator al acestui site si sper sa ma ajutati in procurerea unui manual de utilizare in limba engleza,franceza sau romana pentru Laguna II Privilege din 2001 cu motor de 1,8 16V 120CP, cutie manuala 5+1.Apropo, exista aceasta versiune pentru ca o am eu.
Multumiri anticipate celor care sunt dispusi sa ma ajute.Eu am manualul de utilizare in germana

URA si sa auzim numai de bine!!
b_gabi
QUOTE(sd123 @ 26 Sep 2006, 15:12)
Buna,
Sunt un nou utilizator al acestui site si sper sa ma ajutati in procurerea unui manual de utilizare in limba engleza,franceza sau romana pentru Laguna II Privilege din 2001 cu motor de 1,8 16V 120CP, cutie manuala 5+1.Apropo, exista aceasta versiune pentru ca o am eu.
Multumiri anticipate celor care sunt dispusi sa ma ajute.Eu am manualul de utilizare in germana

URA si sa auzim numai de bine!!
*



Salut! Si eu am aceeasi verisiune si am manualul.. de fapt sunt vreo 2 dar... in franceza! Daca iti face trebuinta...... cred ca o pot scana. Am vorbit cu cineva de la reprezentanta si cum ii vine vre-o Laguna ma anunta si o sa scanez!
andrei1302
M-am apucat eu de treaba dar nu e chiar asa usor. Abia am scanat ca. 90 pag. Recunosc ca nu am prea mult timp dar sper sa termin intr-o saptamana.
Ma refer la manualul in romana.
b_gabi
Spor la munca si gandul la berile care te asteapta sper sa te insufleteasca biggrin.gif
sd123
Andrei1302 ,spor la treaba cu scanat-ul manualului de utilizare in limba macar engleza daca nu romana.
Apropo , subscriu si eu la berile pe care le promite b_gabi(altele decat cela ale lui)
Ura si sa auzim numai de bine!
andrei1302
Am trecut putin de jumate (cam 60 %). Este destul de greu caci stau in Photoshop la fiecare pagina sa maresc contrastul si sa decupez ce este in plus.
Banuiesc ca va referiti la beri virtuale caci si eu va ofer tot manualul in format electronic. smile.gif
Indreptati multumirile si catre mtdragos care mi-a pus manualul la dispozitie (in romana).
theterror
vreau si eu manualul ptr megane 2 (2003 ) in limba romana .. tot la fel format electronic daca se poate .. si as mai vrea sa stiu cum se schimba limba la comp de bord .. multumesc
andrei1302
Pai incearca sa cauti pe cineva care are aceasta masina luata din Romania si roaga-l sa iti dea manualul sa il scanezi sau sa il fotocopiezi.
Limba la comp de bord se schimba la service cand iti face si diagnosticarea computerizata.
andrei1302
Salutare !
Abia ce am terminat de facut manualul utilizare in limba romana.
Il puteti lua de la adresa urmatoare dar va recomand sa nu dati click direct si click-dreapta--->Save link as... (sau cum o fi) si sa salvati fisierul *.pdf deoarece, oricat de mult m-am straduit, nu am reusit sa il fac mai mic de 22 Mb chiar daca am renuntat treptat la calitate.
Numai bine.

http://www.sysdesign.ro/Andrei1302/Manual_...e_Laguna_II.pdf
saa
ce sa zic decat mersi smile.gif si cred ca toti iti vor multimi pt ca ai pus acest manual in limba romana ! inca o data mersi!
motanul
Multumesc Andrei pt. efortul depus .
Cum facem cinste ?
b_gabi
Eeeeeexcelent! Multumesc pt manual! coolspeak.gif
O bere la domnu´? cheers.gif Unde ma pot achita de promisiune?
HighSN
Multumim andrei1302. Ramanem datori ! biggrin.gif
neonne
multumim mult pentru acest manual, ramanem datori
andrei1302
Ma bucur ca am putut sa ajut! Nu este nevoie de cinste.
Eu o sa caut niste coli A5 ca sa il printez la fel ca cel original (fata-verso) dar nu stiu daca o sa gasesc. O sa incerc pe la papetariile mai aprovizionate.
maxi06
Primo tempo : MULTUMESC MULT ! (bere ta e pusa deoparte...)

Secundo : Tipareste pe A4 si taie cu cutter (la Aacrobat Reader 7.0 poti sa alegi sa tiparesti in mai multe feluri ... , pagini pare/impare, 2-4 /pagina, experimenteaza un pic si o sa vezi ca merge).

Tertio : MULTUMESC MULT ! (again)
andrei1302
Sincer, nu am stat sa ma uit prea mult pentru ca daca vreau sa le printez fata verso ar fi o adevarata combinatie sa mai printez si cate 2 pe pagina. Sincer, nu cred ca as reusi vreodata. De aia m-am gandit sa tai mai intai foile in doua (le fac A5) si dupa aia printez normal fata-verso pe foi A5.
b87pdf
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si viata lunga. Mult bine mi-ai facut.

Ma gandesc ca noi, ceilalti, am putea sa-l invitam pe Andrei la o bere undeva frumos. Ce ziceti?
drati71
Multumesc <andrei1302> pentru efortul depus in a realiza acest pdf, care era cautat de mult timp, de foarte multi posesori de Laguna II!
Multumesc <mtdragos> pentru ca ai pus carticica, la dispozitia lui andrei1302!

Later edit:
Un moderator ar putea schimba titlul topicului in: Manual De Utilizare Laguna II in Limba Romana... pentru multi ar fi foarte util!
b_gabi
@b87pdf: subscriu!
Oricum @andrei1302 trebuie să vină cu o remorca pentru câtă bere are promisă biggrin.gif
claus
s-a rezolvat smile.gif
mtdragos
Permiteti-mi si mie sa postez aici...ma bucur ca v-am ajutat...e ceas mai MARE multumire...sa fiti sanatosi si voi si masinile dry.gif !!!
nicudraso
Mii de multumiri celor ce au fabricat manualul in format electronic !
cheers.gif
De acum trebuie sa le oferim Jidvei pentru ca vine frigul.

Cu respect!
przamfiri
buna treaba cu manualul MULTUMESC MULT !!!!!!!!!
de la mine BERE MULTA cand treceti prin Dambovita. biggrin.gif
PS
sa nu veniti cand este post ca nu va dau biggrin.gif
pcfan
andrei1302 sau cu-i e mila...

vad ca linkul nu mai functioneaza....
Poate cineva sa uploadeze manualul pe mihd.net si sa dea linkul la cei necajiti ?


Multzam !
cpcro
incearca asta...http://mihd.net/nrguvf6
pcfan
Sarumina boieru' ! Sa-ti traiasca frantuzoaica !

Valabil si pentru andrei1302 si pentru cpcro !

PcFan
bad_ovi
cum pot lua si eu manualul ? imispune ca nu gaseste linkul. excl.gif

25 May 2008, 20:30:
as avea si eu nevoie de manual dar nu mai merge linkul. Care ar fi solutia sal pot lua ?
dj_qveta
eu am dat copy la adresa si am dat paste in browser...si a mers (s-a deschis pdf-ul).dupa aceea apesi pe butonul de ,,save a copy" smile.gif
dani_dny
I-mi trimitete si mie cineva manualu de laguna 2 in romana ca nu reusesc sa il descarc.La adresa Ghita_dgd@yahoo.com
Va rog din tot sufletu.
bogdangabriel32
salut...si eu vreau manualul...ID mess bogdangabriel32...mersi mult
dj_qveta
sa inteleg ca nu vrei manualul? ok atunci.
drati71
Uitati aici manualul!

http://rapidshare.com/files/120736933/Manu...una_II.pdf.html

Apasati pe Free si asteptati cat va cere, apoi bagati codul care va cere, de obicei literele unde sunt pisici.
aleina
Buna

Va rog sa ma ajutati cu un Manual Tehnic pentru Laguna 2 de 1,9, 120 CP, EXPRESSION> Masinuta asta vimi da de cap si nu mai stiu ce are si ce nu. Cert este ca motorul se comporta foarte bine.

aleinadd77@yahoo.com
Eu sunt din Craiova. Asi dori sa stiu cati suntem din Craiova.

Multumesc

baron
Buna! As dori si eu un manual HAYNES Laguna 2. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!
roticamo
Am si eu o rugaminte la cine ma poate ajuta cu descarcarea manualului pt.Laguna va multumesc anticipat
maryus74
va salut cu respect .
ma intereseaza si pe mine manualul ptr laguna 2 in limba romana.....
am ancercat sa-l descarc dar nu reusesc....
daca mi-l puteti si mie pe mail ar fi perfect .....
multumesc anticipat ....
yri992000@yahoo.com
laguna 2 1.9 DCI an 2001 107KW/87 CV 6+1
gicusor2000
QUOTE(maryus74 @ 26 Sep 2008, 20:08)
va salut cu respect .
ma intereseaza si pe mine manualul ptr laguna 2 in limba romana.....
am ancercat sa-l descarc dar nu reusesc....
daca mi-l puteti si mie pe mail ar fi perfect .....
multumesc anticipat ....
yri992000@yahoo.com
laguna 2 1.9 DCI an 2001 107KW/87 CV 6+1
*


pai am intrat pe mail si nu esti.ce adresa ne-ai lasat tu acolo??
jordy_seba
va rog mult de tot!!!vreau si eu manualul de la laguna in limba romana
am tot incercat sa-l descarc de pe aici dar nu reusesc ori nu-mi da voie
multumesc mult si contez pe ajutor
sa auzim numai de bine!!
mihai vulcan
Salut! Incearca link-ul acesta, la mine merge! Este manual din 2004 scanat, se vede super!
http://rapidshare.com/files/120736933/Manu...una_II.pdf.html
conzerva
eu am reusit sa-l downloadez de pe adresa asta: http://rapidshare.com/files/120736933/Manu...una_II.pdf.html intri aicea si dai pe free user apoi asteptzi 30 de secunde sa creak cronometrul ala si apoi apare un chenar in care scrie download si dai acolo, eu am reushit wink.gif................
dak vrea kreva sa il trimit aicea am id-ul de msg conzerva ...........
Multzumesc lui andrei1302 pt efortul depus shi celui care i-a dat manualul in limba romana smile.gif
jordy_seba
multumesc mult de tot
am reusit si l-am descarcat
multumesc inca o data si sa auzim numai de bine
bafta tuturor!!!!!
buggsy_ro
salut !
mai are cineva manualul in limba romana pt. Renault Laguna II?
eu nu l-am mai gasit sa il dau jos ....

Multumesc!
MytareKtine
S-a scris la mai multe posturi pe pagina asta.

http://rapidshare.com/files/120736933/Manu...una_II.pdf.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.