Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Moca sau aproape moca
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nea Vizanu
Daca am deschis gresit acest topic rog un moderator sa-l mute sau sa-l inchida, insa am considerat ca majoritatea avem ramase diverse piese prin garaj sau debara, boxa, balcon, etc, de care ne putem desparti gratis sau contra unei sume simbolice in favoarea unui membru mai putin potent financiar care ar avea nevoie de asa ceva. Rugamintea mea ar fi ca aceste piese sa fie totusi functionale, ca sa nu ne batem joc de cei care ar putea taia Bucurestiul in doua ca sa le ridice de la locatie. Ar fi ideala o descriere cat mai exacta si daca se poate chiar si o poza a respectivului reper. De asemenea recomand si un feedback, doar asa, sa stim si noi ce fel de oameni posteaza aici.
Pentru inceput am o pereche de stopuri foarte bune de R5 Super. Moca. Poze maine.
R19/16v
up.gif up.gif up.gif aplauze.gif
Nea Vizanu
Am mai gasit si niste stopuri de R18 berlina. Stare buna, chiar astazi bag poze cu toate. Moca.
cmandrei
Si eu am ceva dar sunt cam "lovite" ca sa zic asa.

Usa stanga R super 5 (model 2 usi) lovita, fara geam, gratis.
Radiator R super 5 (benzina 1108 cmc) pe undeva iese lichid gratis.
Set discuri frana R super 5, uzate, unul crapat gratis.

Stiu ca e cam aiurea ... dar no' poate cineva vrea sa reconditioneza radiatorul sau ...
Nea Vizanu
Au venit si pozele. Doritorii sa intrebe. Curaj...
Nea Vizanu
...R5, R5 SUPER, R11, R9, R18 berlina, R14. Sunt facute cu mobilul, asa ca scuzati calitatea.
semit
ai ceva marfa nea Vizane smile.gif
Nea Vizanu
Eee... subtire...ca au fost mai multe dar mi le-au furat tigoinerii. Si niste faruri mai am, dar sa ma lamuresc de ce sunt...

ATENTIE! Doar pana la sfarsitul lunii august e valabil anuntul. Dupa, se poate sa ajunga sparte pe groapa de gunoi. Ma mut si la casa noua nu se merita...
mihai29
Daca mai este valabil anuntul ma intereseaza pe mine stopurile de R5 Super.
Cum luam legatura
In ce parte a Bucurestiului trebuie sa ajung?
mihai29
radiatorul se poate repara? are mai multe aerisiri sau doar una? poate ma intereseaza si radiatorul
yknot
bravos coane, laudabila initiativa, tine-o tot asa!
cmandrei
Din cate am inteles de la "mesterul" care l-a schimbat se poate repara destul de usor ... stiu ca are un singur loc prin care pierde lichid.
mihai29
ok
atunci sa stabilim (pt radiator) o intalnire
dar nu chiar zilele acestea
mai am ceva treburi de rezolvat (inclusiv un fiat 850 de vazut maine sau poimaine)
cmandrei
cand vrei tu ma contactezi pe pm sau ym ... gasesti datele in profil.
b06fcn
Nea Vizanule, ceva de R 21 ai?
strumfuadi
io as fi avut nevoie de un semnal dreapta fata ALB ptr R18... blush.gif
valir5gts
carburator dublu sau aprindere pt un super 5 1.4??sau un bord cu turometru?stiu ca cer multe dar poate am noroc.platesc smile.gif
Nea Vizanu
QUOTE(b06fcn @ 11 Jul 2006, 11:37)
Nea Vizanule, ceva de R 21 ai?
*


Un stop de stanga si un semnal cred ca dreapta.
Nea Vizanu
QUOTE(strumfuadi @ 11 Jul 2006, 11:52)
io as fi avut nevoie de un semnal dreapta fata ALB ptr R18...  blush.gif
*


Am de stanga unul, sorry.
Nea Vizanu
QUOTE(mihai29 @ 11 Jul 2006, 11:14)
Daca mai este valabil anuntul ma intereseaza pe mine stopurile de R5 Super.
Cum luam legatura
In ce parte a Bucurestiului trebuie sa ajung?
*


Berceni, Brancoveanu.
luispeed
de r11? cu ce ma poti ajuta?

Nea Vizanu
Cu un sfat, cu o gluma, cu o mana de ajutor... radmasa.gif , cu niste stopuri...
luispeed
oricare sunt bine venite
Madriann
Proiectoare de Renault 19 ? (Cred 90% ca se potrivesc la a mea)
Am proiectorul stanga facut ferfenita...se tine saracu in scotch...de lumina...nu mai spun nimic smile.gif
P.S. Felicitari pentru ideea topicului... cheers.gif
Nea Vizanu
Te cred ca nu se mai vede nimic, asa l-am avut eu la passatul celalalt din '94. Din pacate eu nu am sad.gif
mihai29
Zona Berceni Brancoveanu o cunosc (un var locuieste la Aparatorii Patriei) - este destul de mare.
Ar trebui sa stabilim exact locul si cand ne putem intalni.

Saptamana aceasta nu mai pot veni pentru stopurile de Rsuper5 decat astazi sau maine cel tarziu pana la ora 4 (plec din Bucuresti in weekend).
Nea Vizanu
Mda, ne-am intalnit, am discutat cu placere despre problemele si calitatile renault-urilor de dinainte de '92 si cel mai important, omul si-a luat un set de stopuri rosii. Mai am un set de stopuri negre (dau bine pe o masina inchisa la culoare).
mihai29
merci pentru stopuri
au venit la fix
esti un baiat de nota 20 pentru ca mi le-ai dat free
mihai29
cine mai are nevoie sa apeleze cu incredere pentru ca este om serios
luispeed
nea vizane! stopuri de r11 ai?
Nea Vizanu
Da omule, am. Pun aici nr de tel. pentru toata lumea. 0744 500 460 / 0723 194 842.
catran
ceva de r21??? smile.gif
ma bag si eu.....
eleron ,usi,fete de usi,tapiserii...chestii minore care la dezmembrari nu le poti lua decat la set(100euro)
grila plastic stergatoare(nu stiu cum se numeste exact,oricum este chestia aia care impiedica frunzele sa intre in tronsoanele de la aerisire)
eventual un webber
si am de dat...2 carb solex 90% complete(ambele aprox. nefunctionale,pt. studiu tongue.gif )
un cap de planetara...cel ce imi vanduse r21 a zis ca ala imi trebe ,la service am aflat ca renault nu a fabricat decat planetare cu prindere tip "lalea",eu avand in balcon unul cu ace
mai am vreo 2 pungi prin balcon cu diverse plastice...just ask
Nea Vizanu
Am avut grila aia si s-a dat demult. Sorry man.
R19/16v
indraznesc sa inttreb si eu de niste semnalizatoare d-astea (R9,R11,Express etc):

user posted image
Cristi_C72
semnalizarile astea se potrivesc si la R19 16v???

ca m-ar int si pe mine
Nea Vizanu
Unde vine ala la Express? blink.gif Sa ma uit, cred ca am unul...
P.S. In masca, stiu... Mi se pare ca am doua, nu mai stiu exact.
R19/16v
dibs! tongue.gif daca le ai smile.gif
mihai29
cu riscul de a parea obraznic te intreb daca ai reusit as gasesti far (nu am avut timp sa-l curat, nici macar sa ma uit la el) si bord pt super 5
acum vitezometrul lucreaza intre 30 si 135
Nea Vizanu
@R19/16v

Nu le-am mai gasit, cred ca le-am dat in 2004 cu tot cu masca sparta si cu faruri cand am lovit Express-ul, la gunoi... sad.gif
Nea Vizanu
@mihai29

Bord nu iar faruri de 5 simplu... sad.gif
R19/16v
eh aia e, merci oricum aplauze.gif
mihai29
Merci pt piese. Nu-i nici o problema daca nu ai gasit far si bord. Am fost si am vazut si fiatul de care ti-am spus. il iau cu 3.5 mil. dar nu stiu exact cum este cu actele. daca fosta proprietara are procura pt a putea vinde masina si o radiaza (eu o iau pt piese nu vreau sa o inmatriculez) tebuie sa o mai declar la administratia financiara? (nu as vrea acest lucru)
Nea Vizanu
Nu mai trebuie declarata decat daca vrei sa o inscrii in circulatie. Asta stiu eu...
broaska
Salut....


daca nu sunt prea nesimtit blush.gif o caseta de directie pt r19 are cineva???cu bani bine inteles... excl.gif
valir5gts
are cineva niste jenti de super 5?...si dau la schimb d clio
b06fcn
jenti am eu daca sunt pe 13...mai trebuie nitel curatate...
mRAlecs
are cineva un stop stanga de R19 din 91 ?
mi l-a spart cineva in parcare. Dau si bani, mai ales daca are careva unul fumuriu cum era cel original
Nea Vizanu
Fumuriu poti sa-l faci, mai exact pe amandoua sa le retusezi cu spray special ptr.stopuri.
cosminmuresan
motoras pas cu pas pentru un Renault 19 TXE din 1989 aveti careva?

Nea Vizanu
Astazi a luat userul Razvan renault 5 ultimul set de stopuri de R5 super (campus al lui). Oameni buni, le dau MOCA, deci va rog sa nu ma mai intrebati cat costa. Razvan nu m-a lasat pana cand nu mi-a pus pe bord 20 ron...
P.S. Draguta masinuta, sa ai grija de ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.