Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mp3 logan -se potriveste orice tip?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
puiuart
-Se potriveste orice tip de player Mp3 (SONY,PANASONIC etc.)ce stiti?Am vazut niste oferte bune si pe la Metro si Sel si sunt curios daca se potrivesc si cine face montajul reprezentanta Dacia?
Seb_
Eu am montat un MP3 si un CD player Sony din Metro. Nu cred ca este necesar sa mai mergi la vreo reprezentanta Dacia.
Mufa si conectarile la fire sunt facut dupa un STAS si s-au potrivit din prima.

Asadar verifici si tu ochiometric daca alimentarea e corect pozitionata si PLUG&PLAY.
puiuart
-Cat a costat si cum functioneaza si eu as lua asa ceva
Manuel
Mufele sunt standard si nu trebuiesc facute modificari. Sigura chestie e ca cass-ul/rcd-ul de origine merge 20 minute si cu cheia scoasa din contact pe cand astealalte nu. Oricum, asta nu mi se pare un impediment.
p.s. eu am un JVC KD-G 501 care merge super, chiar cu Blaupunkturile de origine.

LE
In functie de model, s-ar putea sa-ti trebuiasca un adaptor pentru mufa de antena pe care il gasesti cu vreo 2 RON la General Systems. Verifica totusi intai in punga cu accesorii, la VDO de ex, exista mufa in cutie.
Seb_
QUOTE(puiuart @ Apr 3 2006, 12:12 PM)
-Cat a costat si cum functioneaza si eu as lua asa ceva
*



Unu 2,5mil. altul 3,5 mil. Cel mai bine intri pe www.metro.ro , acolo ai Oferta metro/oferta metro, iar la numar card pune si tu un 11/ 111111 / 11 si le vezi pliantul cu oferte. wink.gif
puiuart
Maine am sa iau un LG LAC-M 1500R CU BOXE SI TELECOMANDA LA 500 RON, AM VAZUT CA ARE SI MUFE EURO
1,5dci
Si eu am luat un Cd player Lg , dar am auzit ca astia de la DACIA sunt pretentiosi si nu vor sa accepte orice marca de cd pe logan . l-ai montat deja ? daca da , au fost comentarii ? cat a costat?
bh07xyk
QUOTE(1 @ 5dci,May 12 2006, 11:50 AM)
am auzit ca astia de la DACIA sunt pretentiosi si nu vor sa accepte orice marca de cd pe logan
*



HA HA HA !!!! Ma dau de pamant de ras!!! Auzi! Pretentiosi ! Noua ne macelaresc masinile dar ei sunt pretentiosi! Sa le stea toate mufele in gat daca nu poti pune ce CD vrei pe masina.
puiuart
-A DOUA ZI NU MAI AVEAU ! MAI ASTEPT!
alexadv
merge orice casetofon in principiu daca are alte mufe sunt mufe adaptoare, singura problema este la antena unde de obicei trebuie adaptor fiind putin diferite mufele ( mama- tata)
mykissfm
dupa ce m-am plictisit de blaupunktul de fabrica am trecut la un pioneer si doar mufa de antena a trebuit in plus,pentru ca astea de logan erau alte modele ,asa a vrut reno-ul.
FRANCHE COMTE
Atentie...au fost cazuri unde nu a mai mers functia viteza- nu se mai indica la bord, debransand casetofonul mergea...Deci puteti monta ce se potriveste,insa verificati la montare daca aveti toate functiile masinii ok.Mai stiu pe cineva pe Opel ce sa monteze,pana la urma a montat nu stiu ce si a ramas fara lumina de la plafoniera.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.