Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tenis de camp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
siporazvan
Stimati colegi de forum! Avand in vedere faptul ca s-a mai incalzit afara si e cazul sa mai dam si burtile jos, ce ar fi sa mai facem si putin sport? Eu unul le cam am cu tenisul de camp, am si racheta si mingi de tenis. Stiu si niste terenuri bune si destul de ieftine de inchiriat. Din pacate nu am decat doi parteneri mai priceputi dar care nu prea sunt disponibili. Am putea face si jocuri la dublu (mixt, nu m-ar deranja biggrin.gif ) numai miscare sa fie si putina distractie. Astept doritori... wink.gif
richie
Eu nu le am decat cu artele martiale.....nu te pot ajuta decat daca vrei un meci full contact smile.gif
dil
Eu nu am jucat niciodata tenis de camp, insa ma tenteaza.

QUOTE(richie @ Feb 13 2006, 02:05 PM)
Eu nu le am decat cu artele martiale.....nu te pot ajuta decat daca vrei un meci full contact smile.gif

Pai e simplu, joci tenis fara racheta.

siporazvan
QUOTE(richie @ Feb 13 2006, 02:05 PM)
Eu nu le am decat cu artele martiale.....nu te pot ajuta decat daca vrei un meci full contact smile.gif
*

Eu am de gand sa dau bataie, nu sa iau wink.gif
Dar vad ca a venit ninsoarea si momentan mai bine stau in banca mea. Sambata cand a dat soarele am facut un meci de am si acum febra musculara. Noroc cu aspirina saracului tongue.gif
sandman_
Eu sunt cam departe, dar cand ajung in B, merge o tura. Te anunt din timp, cel mai probabil imediat dupa Pasti.
semit
eu as juca.... nu prea ma pricep si nu am echipament sad.gif dar vreau sa joc ca sa mai slabesc smile.gif
MeganeCC
Si eu m-as baga!!! Am echipament rachete mingi etc, dar sunt antitalent in schimb!!!
EL_BGD
eu n-am jucat niciodata, dar mi-am dorit candva....acum e sansa mea laugh.gif (n-am rachta, mingi.....)
siporazvan
Pentru amatori: o racheta de tenis cat de cat buna este cam 150-200 ron in Metro, Militari, etc. Ramane la aprecierea voastra daca merita investitia. Nu prea se merita sa inchiriezi si nici nu prea se gaseste asa ceva. Eu unul abia astept sa se faca frumos afara si sa mai incing un meci pe un teren sintetic sau, mai incolo, pe zgura. Cu mingile fac eu cinste...
EL_BGD
stiu ca trebuie si guta (sau cum se cheama plasa). Nu asta ar fi problema, dar eu nu ma pricep s'o "aplic" .... ph34r.gif
Solon
Unde si cand?
M-as baga la o partida.
siporazvan
In Parcul Moghioros sunt trei terenuri sintetice bune. In week-end 160.000 lei ora indiferent de numarul de jucatori. Se poate si in timpul saptamanii cu 120.000 lei pana in ora 16 si 160 dupa. Au si nocturna la 200.000 dar asta la vara cand o fi cald. Am auzit ca sunt, tot cam la acelasi pret, dar de zgura si in Herastrau langa Muzeul Taranului Roman sau Muzeul Satului, nu stiu care e din ele pe acolo. Paraca si in Parcul Tineretului sunt terenuri. Daca stabilim o ora eu fac rezervare la Moghioros sa fim siguri ca nu e ocupat.
st0rm3ru
as juca si eu un tenis... de picior! biggrin.gif dar mai la primavara...
sandman_
Zgura e si la Politehnica, si au si baloane. Nu stiu, insa, cine le administreaza si cat costa. Ar mai fi si alea din Complexul sportiv Regie, langa stadionul "Sportul Studentesc", care acum 3 ani erau rezonabile.
rty745
Cand s-o face mai cald, as fi si eu amator. Am racheta, mingi, anul trecut am inceput sa joc, asta vara, la baza sportiva din lacul tei. Iarna am lasat-o mai moale, dar tot am fost de cateva ori la balon, in politehnica, da' ce sa zic , nu e tocmai ideal.

deabia astept sa vina vara, sa joc in la soare in aer liber, da' partea proasta e ca atunci nu mai pot merge la ski....asta e , nu poti sa le ai pe toate. smile.gif
semit
eu joc daca imi dati racheta... smile.gif nu merita 200 RON o racheta parerea mea..joc pe post de cal de bataie smile.gif
Valix
Eu joc si chiar binisor. Am racheta, mingi, tot ce trebuie. Ca terenuri recomand Ghencea sau Valea Cascadelor (pt. zgura). Ala de la Moghioros e cam naspa, nu-mi place sinteticul ala, e prea rapid pentru mine. smile.gif
uncle
ce idee super ai avut!!!
io vreau neaparat da-mi pm cand te-ai hotarat sa mergi!
merge si in doi daca nu mai vrea altcineva wink.gif

abia astept sa dau un tenis!!!! smile.gif
uncle
tocmai ninge de rupe afara mad.gif ....la balon poate sa bagam una mica?! unsure.gif

_182_
Facem o mica lista cu terenuri de tenis in Bucuresti ? Numele clubului si adresa/tel de contact.

Mazicon (in Ghencea) - 444 99 59

Tennis Class (Lia Manoliu - Bd. Basarabia) - 0722 292 799


(din cele cu preturi omenesti, nu herastrau)
modulsys
In Brasov sunt ceva amatori?
casper
ma bag si io daca ma sponsorizeaza cineva cu o racheta,a mea e dusa ..... nu am mai jucat de ceva ani, dar tenisu e ca mersu pe bicicleta (sau ramane de vazut). daca nu mere cu racheta bagam unu de picior biggrin.gif, sunt disponibil mai pe dupamasa in fiecare zi, mai putin cand sunt meciuri la CM mai interesante .
Marty
Ia aruncati o geana AICI.
Pearl Jam
E un pic off topic, dar nu stiam unde sa postez.
Pentru cei interesați de pescuit.
Am fost azi la Ștefănești. (de la AGIP -ul din Colentina, prin cartierul Andronache, se trece de pădurice și de bariera de la Centură și încă vreo 1 km și se vede balta. L-am rupt. 4 kg de la 5 la 13.
nalsy
Sal all,asa dori sa cunosc si eu un partener de tenis,sa fie cat de cat bunicel sa stie sa loveasca binisor mingea.Eu m-am uitat la filmuletele de prezentare de pe BCR tenis partener si ma cam situez pe nivelul 7 poate si mai sus dar tre sa mai imi dau drumul la joc nu am mai jucat cam de mult. Ptr detalii,Mail:gta_dragos@yahoo.com
A l e x
"Sal all,asa dori sa cunosc si eu un partener de tenis,sa fie cat de cat bunicel sa stie sa loveasca binisor mingea."

Mie imi suna a anunt matrimonial subliminal... ohmy.gif
M i h a i
icon_mrgreen.gif La naiba.....

Preturi?Locatii?
AndreiClioTrei
salut,

un subiect bun in perioada asta! doar ce m'am reapucat si eu de vreo 2-3 saptamani sa joc tenis, dupa o pauza de vreo 10 ani...

sunt cam ruginit, probleme cu vreo cateva tendoane deja, in special cu cotul drept. ceea ce s'ar numi "tennis elbow"... dar cu timpul se rezolva. in plus tot ce servesc se duce in fileu smile.gif trebuie exersat...

oricum, am dat o tura in oras, prin magazine de profil, am facut rost de echipament full. in paralel am facut zilele astea un fisier Google Earth (kmz) cu aproape toate cluburile de tenis. lucrez inca sa integrez preturi si telefoane in fisier (poate ma ajutati). dar ofera o buna imagine a locatiilor.

incerc sa atasez aici fisierul arhivat, sper sa puteti face download. daca nu imi iese va pot trimite pe mail sau ceva... pentru vizualizare descarcati Google Earth, varianta free e suficienta.
Babenco
Caut si eu 1 partener pentru tenis de camp din Bucuresti. Sunt amator, nu am mai jucat de ceva vreme.

Am intrat in posesia unui echipament si as vrea sa ma reapuc. Daca are cineva chef de joaca, sa dea un semn. Multumesc.


L.E.: Astea ar fi rachetele de care am facut rost, plus o geanta de transport si cateva mingii.
Tamango
Nu ma pricep dar par scule serioase. La ping-pong te bagi ?
Babenco
Nici eu nu ma pricep la ele, nu stiu cat de serioase or fi, dar arata bine. smile.gif

Imi place si tenisul de masa, chiar le am cu asta. Mi-ar placea sa joc, dar in ultima vreme nu am mai avut cu cine juca si nici timpul nu prea a fost de partea mea.

Am vazut mese de tenis prin Grand Arena. Ti-ar conveni zona? Sau daca nu, poti propune in alta parte.
Tamango
N-am mai jucat ping-pong din armata, unde eram campion. Cred ca ma apuc sa-mi iau palete si mingi si poate reusesc sa-mi fac timp. Mi-ai facut pofta cu postul tau smile.gif
Babenco
Cand inchiriezi masa, iti dau ei palete si minge, dar sunt praf. Am intrat mai demult sa intreb pretul si sa vad si paletele. Aratau destul de rau, in schimb mesele arata bine.

Cand te hotarasti, dai un semn si jucam.
Silk
Si eu m-as baga la un tenis de masa. Mingi am eu si o paleta pot pune la dispozitie.


Propun IDM, la fumatori, e loc si de socializare, si de bere, si de joaca. Mesele sunt bune, pentru nivelul nostru.
UXE
Acolo era sa sparg o oglinda . Ideea e sa nu te arunci la sacrificiu happy.gif
Silk
Si eu, dar cu paleta : mi-a transpirat excesiv mana si mi-a alunecat paleta din mana. Am fost aproape....... 124.gif
Babenco
Am fost în seara asta cu soția la un tenis de câmp la SudArena. Foarte bun terenul. smile.gif

40 de lei ora pe nocturnă.
Bogeyman
Stiu ca e topic de tenis de camp, dar vad ca in ultimele posturi s-a vorbit de tenis de masa. Se baga cineva la Grand Arena in weekend?
Bicicleta galbena
Pai ce e acolo?
Bogeyman
Mese de ping-pong.
Bicicleta galbena
Am crezut ca e vreo competitie...
Cam departe de mine. IDM (Semanatoarea) cum ti se pare?




Bogeyman
IDM Semanatoarea e cam departe de mine blush.gif Da' poate dau o fuga in vreo sambata. Vedem, ne auzim.
Bicicleta galbena
Eu stau in sect 1, aproape de podul Grant. Daca stii undeva cat de cat ok, ne vedem (Grand Arena e totusi prea departe sad.gif ).
Sambata+dum. asta n-o sa fiu in Buc, dar tinem legatura... smile.gif





This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.