Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dialogys
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
R19/16v
Vreau si eu Dialogys, ma poate ajuta cineva?
Multumesc!
VladSoare
L-am avut eu cindva, dar l-am sters pentru ca mergea numai pe Mac.
Din cite stiu nu exista versiune de Windows.

Trebuie sa fie pe retelele P2P. Eu asa l-am gasit la vremea respectiva.
Alex04
Si eu sunt interesat de Dialogys.
Azi am fost la Augsburg sa-mi comand prezoane si l-am vazut instalat pe un PC. Banuiesc ca se foloseste un emulator de mac pentru compatibilitate.
R19/16v
mere sigur pe pc
l-am gasit pe p2p dar nu are suficiente surse...sunt 3 isouri
Vanzatorul de Iluzii
Daca il aveti ofer un Mac pentru rulare.
b06fcn
Eu il am, merge pe PC, am mai fost solicitat si am refuzat pana acum din cauza de principii, ca am dat bani pe el si imi e nu stiu cum sa il dau pe bani. De unde si chestia cu manualele, scoase din el. Hai sa vedem cum facem, ca vad ca sunt multi doritori, sa gasim o solutie ca sa-mi calc pe principii.
Vorbim.
claus
smile.gif) il am si eu (program, +emulator).. doar ca .. primit in alt mod .. decat fcn..
b06fcn
Un bun samaritean... cool.gif
Inseamna ca am scapat de o grija!
vali79m
fratilor....ce este un Dialogys?...ca sincer chiar nu am nici cea mai mica idee rolleyes.gif
google
Ai incercat sa cauti cu google dupa "dialogys" si sa vezi ce-ti iese? Uite o "definitie":
QUOTE
Reteaua de agenti autorizati Dacia dispune de un sistem informatic, numit Dialogys, care contine o baza de date, actualizata in permanenta si permite identificarea cu precizie a piesei, estimarea timpului de manopera, a specificatiilor tehnice, in functie de gradul de dificultate a reparatiei.

e luata dintr-un comunicat de presa de la Dacia mai exact de aici si programul e valabil si pt. gama Renault.

P.S. @google spune "foloseste google" biggrin.gif .
vali79m
merci google, ai dreptate aici, dar si ce am cerut eu e tot un " google" mai mic si care chiar a dat roade mai exacte.
merci oricum
PS: imi era prea lene sa fac o cautare. wink.gif
eddie33
De-aia avem un Google pe forum,sa ne ajute el ! biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
rttt_gia
claus o rezolvam tongue.gif ? un ftp ceva...
jagoman
Vreau si eu
r@d00
Si eu! please, please! smile.gif
cosminidis
claus, ziceai ca il pui pe undeva... eu nu am gasit pe emule si oricum nu am suficienta banda de acasa, dar de la serviciu as putea sa il iau pe ftp sau http...
10x
claus
din pacate.. dvdul cu programul.. e la un "buun" prieten.. si, nu reusesc sa mai dau de om..
maine plec la munte, si promit ca ma ocup luni, cand ma intorc ..
cu ftpul.. e mai complicat.. asa ca, cel mai sigur.. fac copie la dvd.. si ne intalnim cu totii smile.gif
ktmbull
Vreau si eu
rttt_gia
distractia placuta claus si asteptam cu nerabdare intoarcerea ta smile.gif
have a nice trip
Lex Luthor
Da, si eu vreau
Doctoru'

Si eu il vreau!!!!!!
Gabi
care este ultima versiune?
rttt_gia
http://www.clubclio.net/dialogys.php FRANCEZA sad.gif
PS: nu se poate downloada softul, incercati si vedeti despre ce e vb. Se pot accesa anumite piese dupa anumite criterii.
bafta
eminescu0
ok, deci cu ce ma ajuta pe mine programul asta ?!?
cmandrei
Citeste mai sus ce a scris claus ...
eminescu0
pai am citit, dar cu ce ma ajuta pe mine sa-l am acasa... ce avantaje asa mari imi ofera ?

"Reteaua de agenti autorizati Dacia dispune de un sistem informatic, numit Dialogys, care contine o baza de date, actualizata in permanenta si permite identificarea cu precizie a piesei, estimarea timpului de manopera, a specificatiilor tehnice, in functie de gradul de dificultate a reparatiei."

so ? blink.gif
si de unde update ?
am eu softul... da nu tre sa-l leg si la masina ?
rttt_gia
E foarte relevanta explicatia: "permite identificarea cu precizie a piesei, estimarea timpului de manopera, a specificatiilor tehnice, in functie de gradul de dificultate a reparatiei". In general cu asta ar putea sa te ajute acest program.

Nu, nu trebuie sa il legi la masina smile.gif .

Ai softul?
bafta
R19/16v
http://www.okazii.ro/catalog/1316232/carti...IA-COMPLET.html

smile.gif

asta intra in categoria celor care vand linux si softuri pentru symbian smile.gif

oare ce o raspunde stimabilul...?
rttt_gia
Scrie acolo ca nu exista aceasta licitatie... o fi expirat
R19/16v
ce pacat...
domnul nostru vroia sa vanda dialogys cu 3mil smile.gif
incercati asa:
http://72.14.207.104/search?q=cache:xrWl5H...lient=firefox-a

licitatia mai avea 17 zile iar eu l-am intrebat daca are cumva licenta...si probabil ca a sters licitatia...
ma rog...macar daca o dadea la 300k intelegeam...

mai vinde amicu` nostru si "documentatie originala dacia" pe care o da in 100 de euri smile.gif
google
Pana la urma are cineva programul?
Ma intereseaza codul pt. geamul dreapta fata la masina din semnatura. Mai multe detalii despre cod aici.
Merci.
b06fcn
Da si tu datele masinii (placuta ovala, VIN) si incerc sa vad daca la mine mere
google
Uite codurile,
VIN: VF1BBR8EF33776874
Placuta ovala:
BB08 Y566363
E2 SAN913 AMB03
TED44 DRAP31 HARM03
54/ ACH NRTW
amolea
cu prog. dialogys pe care il am eu iti iese codul:
77 00 838 242 SLIDE D/GLASS ME
google
Merci, am rezolvat intre timp.
Nicotine
Sunt interesat de varianta de Dialogsys in 3 cd-uri.(cu auto an fabricatie 2005) Astept feedback
pablo
Pai ce vreti voi aici se gaseste si pe un alt topic:http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=39745&st=30

sau link direct:http://www.torrentportal.com/details/36731...ls.torrent.html

Deci continutul toretului e:
- Renault Dialogys 6.0.6 Cd1.ISO
- Renault Dialogys 6.0.6 Cd2.ISO
- Renault Dialogys 6.0.6 Cd3.ISO
- Renault Dialogys 6.0.6 Instaler Cd1.ISO
Poate asta va ajuta ...

PS:le am in calculator dar nu le-am instalat inca din cauza de probleme cu calculatorul (face fite si se blocheaza cind vrea el fara nici o logica).
Nicotine
Se pare ca torrentul asta a cam disparut.
In schimb gasii altceva pe dc catalogul AUTO DATA 2005 care inca nu stiu daca o sa-mi foloseasca la ceva (dar am vazut ca toate cataloagele online ale valeo,bosch,mann folosesc softuri doc tec (producatorul lui autodata.)
Si daca autodata 2005 ( ar contine atat codurile oem cat si cele aftermarket) coroborat cu Dialogys (ca sa afli sigur codul) OEM ar fi perfect.
R19/16v
nop...
autodata iti da date oarecum generale
date tehnice & proceduri de testare
in nici un caz coduri de piese etc...
R19/16v
asta stie autodata despre un K4M 700
Nicotine
Deci complementar la Dialogys este bun la casa omului si TecDOC Catalog versiunea pe CD (care contine codurile de produs ale diversilor producatori aftermarket pentru diverse masini, poza articol, cod OEM)
octav_
Mai baieti are cineva pe calculator Dialogys-ul asta? Daca da, il rog si eu sa il puna pe Dc++ sa-l trag si eu. Am luat 38% dintr-un fisier de 1.96 GB(Renault Dialogys.mdf) care nici nu stiu daca e bun sau ce sa fac cu el, de la un user care nu mai apare. Ma ajuta careva?... pls
R19/16v
il pot pune eu...da' habar n`am cu cat ai lua de la mine..
cauta-ma pe mesageria privata.
octav_
R19/16v, am ceva probleme cu mess. Daca poti intra te rog pe DC pe un hub acolo, pe dc.czone.ro, pls. Daca ai rabdare, trag cand ai si tu timp. Mersi mult!
R19/16v
1st pt probleme cu mess: www.iloveim.com
2nd dc.over-net.ro wink.gif
octav_
Ok, ms frumos!
andrei_2006
Il vreau si eu, please smile.gif
tzk
as vrea si eu
andrei_2006
Cine are varianta in romana?
andrei_2006
Poate sa-mi dea si mie cineva varianta in limba romana a Dialogys-ului. Poate pe dc++ sau pe un ftp.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.