Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Burduful schimbatorului de viteza
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
ncristi
Am observat ca in momentul in care schimb intr-a 2 si a 4-a suportul (rama) de plastic pe care este prins burduful schimbatorului de viteza se ridica putin nemaistand fixat pe suportul de plsatic (nu stiu cum ii spune) al bordului

Aveti idee de unde pot cumpara burduful cu rama cu tot ?

Si un prest m-ar ajuta... smile.gif

Multam!
k0b3
Pai nu iesi mai ieftin sa lipesti rama? rolleyes.gif
ncristi
Si daca o sa fie nevoie sa se umble la timoniera smile.gif ?
EL_BGD
la mine s-a rupt de tot (are 2 cleme diametral opuse in cele 2 capete). Am observat ca partea de jos este o rama solida, asa ca am impins-o/fixat-o sub "bord". Tot clema de sus s-a rupt. Se indeasa acolo c incredere si sta biggrin.gif
k0b3
QUOTE(ncristi @ Dec 1 2005, 07:49 AM)

Si daca o sa fie nevoie sa se umble la timoniera  smile.gif  ?

In momentul in care va fi nevoie il rupi si abia atunci cumperi alt burduf. Pana atunci, faci economie si ii prelungesti existenta biggrin.gif
ncristi
Am rezolvat-o...
In locul clemei rupte (clema dinspre bord) am lipit ceva asemanator de bordura aia + prinsa si cu un surubel mic.

Functioneaza perfect smile.gif

PS
Este a 2-a problema cu symbolul...prima, cum am mai spus, o bieleta de directie (da fara vina lui saracu...sau cel putin asa cred smile.gif )...

Oricum, imi mentin parerea ca la banii dati masina este execeptionala.
Murillo
Si la mine s-a rupt clema din fata. Am lipit toata rama in partea din fata cu Poxipol si mi-a tinut vreo 6 luni. Acum e lipita cu SuperGlue de vreo 2 sapt. smile.gif Oricum, chiar si cu mama lipiciului, daca vrei sa umbli la maneta se dezlipeste relativ usor cu un cutit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.