Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnalizare frana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
rttt_gia
Sa va spun: Iau masina din service si constat in fata blocului ca nu merge claxonul si nu se aprind stopurile. A doua zi dimineata s-au aprins, iar seara NU s-au mai aprins. Aveti idee ce poate sa fie?
Laurentziu83
Adica nu mergeau cand ai iesit din service, au mers seara dar dimineata n-au mai mers?
Ia verifica sigurantele.
Daca nu dute la service si fa-le panarama, e de datoria lor sa ti-o remedieze, ca ei ti-au stricat p-acolo si "e multe fire" ca sa te apuci de unul singur sa verifici.
Nu strica sa cauti contactul de becuri pe la pedale si, cu pedala apasata umbli la el si pui pe cineva sa se uite la becuri.

P.S.:Acu schimb instalatia electrica de la dacie si deja imi prind urechile, oare la astea cu atata electronica ce faceam?
rttt_gia
Da.. asa a fost.. ba mergeau ba nu mergeau.. cat despre sigurante - m-am uitat, totul pare sa fie in regula.
Sa incerc sa verific si contactul.
(becurile nu au nimic CRED)
mersi
bafta
rttt_gia
Contactul de la pedala era de vine. Mersi Laurentiu. Am "mesterit" eu p-acolo putin, am scos intrerupatorul ala.. si am impresia ca statea un papucel d-ala cam slabit si l-am pus inapoi oarecum fortat ca sa aibe contact in permanenta. Acum vad ca nu mi-a mai facut probleme si sper sa ramana asa.

toate bune
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.