Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cirlig remorca
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
bunelu
Am masina de trei saptamini (FIDJI dCi 80 CP) si deja un destept s-a proptit la un stop de bara mea din spate. La prima vedere am numai numarul indoit dar uitindu-ma sub masina mi se pare ca s-au indoit si blocurile acelea de plastic de sub bara.
In cloncuzie stie cineva (sau a vazut) daca se poate monta la CLIO un cirlig de remorca ?
EL_BGD
Stiu ca se poate monta, am vazut eu un symbol cu o rulota cat casa smile.gif, deci se poate.
radari
mai bine iti pui o sina de tramvai in loc de bara. am vazut io la un offroad.
sosoenduristu
si eu as fi interesat de un carlig pt symbol, insa in lista de accesorii renault nu am vazut asa ceva
EL_BGD
Eu unu', nu am cautat, deci nu stiu ce au si ce n-au, dar foarte probabil sa gasiti la diferite magazine; de exemplu puteti incerca la cele care comercializeaza si rulote, nu-mi vine alt sfat, dar sigur exista after-market. Cred ca gasiti de ex. in Vitan, la magazinele cu accesorii, sau, postase cineva un site, legat de unu' care avea un cort pe Logan si am intrat de curiozitate si mi se pare ca aveau, daca nu, iar e foarte probabil sa gasiti la Kamei. Poate ca ma inshel, dar ce vreau sa spun e ca sigur se gasesc after market prin diferite locuri.
Laurentziu83
In manual scrie ca se poate monta remorca. O idee ar fi sa masurati lonjeroanele spate(adica distanta dintre ele), eventual vedeti daca nu au si ceva gauri pe acolo de prindere si va duceti cu dimensiunile astea sa cautati.
Un dezavantaj ar fi ca in caz de impact mai serios se pot stramba lonjeroanele, ceea ce e mult mai nasol decat o bara sparta.
Solon
Se poate remorca fara probleme.Gasesti la Augsburg
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.