Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot portiera dreapta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
reno-cbrana
Salutare,

Am si eu o problema la al meu Symbol de 10.000 km.
Se aude un zgomot nesuferit in portiera dreapta atunci cand rulez peste denivelari (ceva pocnituri de corpuri dure). V-a mai 'bucurat' pe vreunul dintre voi? Cum l-ati rezolvat ?
Da' pe greierasul din zona oglinzii stanga il stiti ? Cum scap de el? - se aude cu precadere knd mashina e rece , apoi devine mai putzin intens.

Mersi mult pentru ajutor.

Conduceti cu grija!
reno-cbrana
Scuze !!!!
E prima data cand postez.
m-p-h
salut. La mine este din cauza faptului ca se freaca, cauciucul de la cheder de caroserie. Da cu silicon pe cheder in speranta ca nu o sa mai scartzaie.
padre
cbrana, verifica daca atinge partea inferioara a centurii de siguranta care e acoperita cu plastic de scaun, care banuiesc ca are si el o parte de plastic, tot inferioara. Cel putin la mine asa a fost, la Megane. Am rezolvat cu o bucata de mocheta lipita pe chestia aia de plastic astfel incat sa nu mai existe zgomot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.