Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucsi punte spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
yknot
cine stie unde pot gasi bucsi punte spate pt R5, R9, R11 dupa '85...
nu vreau de la dezmembrari si nici de la Renault(8 mil lei bratul)
mac24
pe Giurgiului e un magazin doar ptr Renault si Peugeout, gasesti acolo mai ieftin, este imediat cum vii de la cimitirul eroilor spre Giurgiu la aprox 1 staie de tramvai pe dreapta
Vanzatorul de Iluzii
Si de acolo am luat acum cinci sau sase ani un set de injectoare pentru R5 1,6GTD, cica "Bosch" din Brazilia. Din patru bucati doua nu pulverizau ci #pishau# iar celelalte doua mergeau mai mult cand voiau ele. Vorba unui mecanic batran de pe stada Soveja: veneai la mine si iti faceam un set perfect cu 500.000 (m-au costat cam 1800000 adica 100 USD la vremea aia).
Si tipul de la magazin se jura ca sunt cele mai marfa etc. Ce vrei, eram mai naiv, de... varsta. Dupa aceea am aflat din alta sursa ca "Bosch braziliene" erau niste no name de Bosfor ordinare.
Poate s-or mai fi schimbat lucrurile. Fii totusi circumspect.
yknot
eu sunt din braila si mai greu sa ajung....
toti vand piese pt renault, mai putin pt partea spate
Marty
yknot, eu mi-am luat bucsi de bascula marca Moog-Germania de la Auto Total, de pe Plevnei. Nr. de telefon de la magazin e 021 316 4129. Suna si vezi daca au.
yknot
multzam, acum sun
yknot
am sunat si nu au decat pentru partea fata .... ca toti ceilalti
Multumesc oricum pt ajutor.
Marty
Intra la www.febi.com si acceseaza catalogul. Daca gasesti ceea ce-ti trebuie, noteaza-ti codul de produs si suna la Bennett: 0743 336672. Ady il cheama pe tip.
P.S.: As cauta eu dar mi-au pus astia filtre si nu mai pot accesa pagina.
Marty
Ete ce gasesti de la Febi: http://217.78.132.9:7778/bilder/Artbild_gross/11994.jpg ; descriere : seal ring for axle tube, torsion bar suspension ; reper FEBI: 11994.
Dar asta e simering. Doar atit pentru axa spate!
george-catalin
Marty cu cat ai luat bucsile ????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.