Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O Posibila Problema Sau Mi S-a Parut Mie...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
un_vizitator
Uitati ce am patit eu acum 2 zile: mergeam prin orash destul de tare... si am intrat la un moment dat pe niste stradute f misto asfaltate, numai ca a am fost nevoit sa franez brusc.... ee si de la 3500 rpm intr-a -2- a am franat brusc, numai ca rotile nu s-au blocat si pedala s-a dus de am avut impresia ca am calacat-o pana la podea.... masina a incetinit dar nu a blocat rotile... si nici nu prea s-a simtit ... am calcat a doua oara frana si totul a revenit la normal... A mai patit careva asa ceva... oare mi s-a parut? ca am incercat sa vad daca mai face asa si nu s-a mai intamplat...
...Roadrunner...
Este o problema specifica ABS-ului....
Problema apare la frinari bruste pe denivelari mici si dese... ABS-ul simte ca roata s-a blocat la pierderea aderentei cind aceasta este in aer... si o deblocheaza, tu continuind sa apesi pedala, nu se mai intimpla nimic. E greu de explicat.... poate altcineva se pricepe mai bine.
un_vizitator
Si daca nu am ABS ?
cmandrei
atunci verifica franele ... lichid in borcanas, pete de lichid pe interiorul rotilor din spate, pete de lichid pe pompa de servo ... etc.
galileo
n-o fi problema pentru care e chemat vinci_g in service? dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.