Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clio Symbol 2005 - Chemat In Service?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
gvincentiu
Am primit scrisoare de la Renault Nissan RO cum ca pentru Clio-ul Symbol dCI, cumparat in iunie 2005, cu seria....., sa ma prezint la service pentru verificarea sistemului de franare, timp in care masina va fi imobilizata 30 min. S-au mai chemat in service pana acum Clio din 2005? Si pentru ce probleme?
vali79m
eu l-am luat in mai si inca nu m-a chemat nimeni.....
du-te si spune-ne si noua ce ti-au facut.
un_vizitator
sper sa nu ne cheme pe toti!!!! si eu am iulie 2005
wild
l-am luat de 2 saptamani. sa speram ca e un caz izolat.
iulym
tare, e interesant de aflat cum si-au dat seama ca seria cutare are probleme ... ?
Nicotine
din ERP-ul lor au vazut ca lotul xxx cu garnitura de frana y de la furnizorul h are probleme. O cerinta a ISO9001 este posibilitatea de a urmari fiecare lot din productie.
Si asa a venit scrisorica de amor
leonardo
Am ridicat-o pe 27 iunie 2005 ,am pina azi 4000 km si nici o problema.
Si nu am primit nici o scrisorica,sper sa nu primesc.Cit despre frina ,excelenta. tongue.gif
raresss
mai bine sa primiti scrisorile ca asa se modifica ce au ei de facut si gata pe garantie...... decat sa te trezesti cand expira garantia ca ti se rupe ceva....
gvincentiu
Am fost ieri la service si iata ce am aflat: este vorba de inlocuirea repartitorului frana spate la Clio Symbol si Kangoo. Ultimele 5 caractere ale seriilor repartitoarelor cu probleme la garnituri sunt: ....105B5 pana la .....113B5. Au verificat si la mine (masina fabricata pe 28 mai, 2005) are seria .....099B5. L-am intrebat pe reprezentant cam cate masini pot fi cu aceste probleme si mi-a raspuns ca pot fi si cateva mii de Clio si Kangoo. In functie de seriile de mai sus su si seriile de la caroseriile pe care au fost montate. Interesant este faptul ca dupa ce a terminat si am semnat de verificare, cand a ridicat capota sa-mi lipeasca un timbru albastru cu tipul verificarii efectuate, langa baterie, in stanga pe oala telescopului mai era un timbru albastru asemanator deja lipit. Masina mai fusese o data verificata , inainte de a o ridica eu de la reprezentant.
B-20-ARA
Numai dci-urile...sau si cele pe benzina, deoarece am un zgomot ciudat pe spate..cand apas tare pedala de frana pe loc !!!

Mersi @@ huh.gif
gvincentiu
Din cate am vazut pe foaia lor primita de la Bucuresti, este vorba de Clio Symbol si Kangoo. Nu specifica daca erau dCI sau Benzina, Authentique sau alte versiuni.
blus113
vinci_q: seria ta nu e in range-ul specificat de tine...e vreo greseala?
gvincentiu
Nu e in range, au aflat dupa ce au ridicat masina pe elevator si au citit seria de pe repartitor. Nu mi-au schimbat nimic, doar am semnat de verificare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.